Erişim Kontrolü

Vıdeo analizi ile bina ve mülk erişimini yönetme

Erişim kontrolü ve yönetimini kolaylaştırın

Bir binaya, tesise veya başka bir mülke kimlerin erişebileceğini kontrol etmek için yalnızca yetkili kişilerin giriş yapabildiğinden emin olmanız gerekir. Yaka kartlarının, geçiş kartlarının veya diğer kullanıcı kimliği formlarının taranması bunu yönetmenin bir yoludur; biyometri ise başka bir yaklaşımdır. Yüksek derecede güvenlik ve koruma sağlamak için erişim kontrol sürecinin doğru olmasını ve aynı zamanda giriş yetkisi olanların gecikmesini engellemek için verimli olmasını da istersiniz.

Pandemi, erişim kontrolüne başka bir boyut daha ekledi: Kuruluşlar, binaları güvende tutmanın yanı sıra, enfeksiyonun potansiyel yayılımını sınırlamak ve çalışanların güvende kalmasına yardımcı olmak için yalnızca sağlıklı kişilerin giriş yapıp yapmadığını kontrol etmek istiyor.

Konica Minolta video analiz çözümleri ile tüm bu erişim kontrollerini ve daha fazlasını kolaylaştırabilirsiniz. Çözümlerimiz, akıllı IoT tabanlı Mobotix video kameraları yapay zeka (AI) ile birleştirerek tarama ve izleme gerçekleştirir ve önceden tanımlanmış eşik değerlere veya diğer kriterlere göre gördüklerini ölçer ve analiz eder. Akıllı bir video analiz çözümü, sürekli insan izleme ihtiyacını ortadan kaldırır - operatör, harekete geçilmesi gerektiğinde ses (veya başka bir uyarı) ile bilgilendirilir.

Akıllı video analiz çözümlerimiz için erişim kontrolü uygulamaları arasında şunlar yer almaktadır:

Vücut sıcaklığı taraması

Mobotix kameraların termal görüntüleme özelliklerini kullanarak önceden tanımlanmış bir üst sınıra karşı vücut veya cilt sıcaklığını ölçerek enfeksiyonun yayılmasına karşı koruma. Çözüm, hem ilgili kişiye hem de izleme ekibine sesli veya görsel uyarılar sağlayabilir.

Erişim kontrolü

Yüz tanımaya dayanmaktadır. Bu, yalnızca yetkili personele açılan bir kapıya, turnikeye veya başka bir erişim bariyerine bağlanabilir. Yetkisiz bir kişi tespit edildiğinde güvenlik ekipleri otomatik olarak uyarılabilir.

Hastanede erişim kontrolü güvenlik ve emniyeti artırır

Erişim kontrolü ve sıcaklık ölçümü için akıllı video gözetimi, Byala belediyesindeki "Yuliya Vreska" aktif tedavi için çok profilli hastanede güvenlik ve emniyeti artırıyor.

BAŞARI HİKAYESİNİN TAMAMINI OKUYUN

Müşterilerin avantajları

Video analiz çözümlerinin kullanılması erişim kontrolü ve sıcaklık taraması süreçlerini kolaylaştırır, bir tesisin girişindeki bekleme sürelerini kısaltır ve gözetim kaynaklarından tasarruf sağlar. Sıcaklık taramasının söz konusu olduğu durumlarda, kameraların kullanılması hem süreci hızlandırır hem de yakın kişisel temas ihtiyacını ortadan kaldırdığı için manuel sıcaklık ölçümüne kıyasla riski azaltır.

Özelleştirilebilir algoritmalar, video analiz çözümünün her müşterinin gereksinimlerine göre uyarlanmasını sağlar
Geçmiş veri analizinin yanı sıra gerçek zamanlı müdahaleyi destekleyen kullanımı kolay gösterge tabloları
Hızlı, doğru termal tarama - vücut veya cilt sıcaklığı kamera çerçevesinde saniyede 8 defaya kadar ölçülür ve ölçüm 0,3° Celsius dereceye kadar doğrudur
İnsanların mahremiyetini tehlikeye atmayan, düzenlenmiş yapay zeka izleme araçları

Bizimle iletişime geçin