İş Yeri Sağlığı ve Güvenliği

Vıdeo analizi ile riski azaltın

Daha sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları yaratın

İşçi sağlığı ve güvenliği uzun zamandır sorumlu kuruluşlar için bir endişe kaynağı olmuştur. İş sağlığı ve güvenliği (İSG) politikalarına ve yönetmeliklerine uyma ihtiyacının yanı sıra, kuruluşlar işyeri yaralanmaları ve kazalarının çalışanlar üzerindeki etkilerinin yanı sıra ortaya çıkabilecek verimlilik kayıpları, maliyetler ve itibar kaybını önlemek isterler.

Video gözetimi veya CCTV insanların güvenliğini sağlamada bir rol oynayabilir, ancak geleneksel çözümlerde bazı zorluklar ve sınırlamalar vardır:

  • Video akışı sürekli olarak izlenmelidir ancak izleme ekibi insanlardan oluştuğu için potansiyel olarak önemli olayları kaçırabilirler
  • Depolanacak çok sayıda görüntü mevcuttur ve bunların çoğuna bir daha bakmanız gerekmeyecektir
  • Gözetim çözümü ne gördüğünü anlamanıza yardımcı olamaz veya sorunlar hakkında sizi bilgilendiremez
Buna ek olarak, pandemi kuruluşlar için yeni zorluklar ortaya çıkardı: enfeksiyonun yayılmasını önlemek için bireylerin hastalık açısından nasıl izleneceği. Enfeksiyonun mutlaka görünür belirtilerle ortaya çıkmadığı göz önüne alındığında, videonun ötesine geçen ve sıcaklık taramasını yüksek doğrulukla sağlayan temassız bir izleme çözümüne ihtiyacınız var.Artık Konica Minolta'nın video analiz çözümleri, akıllı IoT Mobotix video kameraları (ses özelliği ve termal görüntülemeyi görüntüleme IoT platformumuz olan FORXAI ile birleştirerek) güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak için daha fazlasını yapmanıza yardımcı oluyor. FORXAI, kamera görüntülerinin ve videoların sahada veya bulutta anında yapay zeka tabanlı analiz edilmesini sağlar. Video analiz çözümlerimiz sadece görmekten çıkıp çeşitli durumlarda neler olup bittiğini anlamaya kadar uzanıyor. Bu şekilde video analiz çözümlerimiz, çalışanlarınızı hastalık, kaza, yaralanma ve hatta ölüme karşı gerçek zamanlı korumanıza yardımcı olur.

Video analiz çözümü bir anormallik tespit eder ve alarm verirse, izleme ekibiniz alarm ayrıntılarını gerçek zamanlı olarak kontrol etmek, kamera akışını önizlemek ve kişinin veya olayın yerini belirlemek için sezgisel bir web panosu kullanır. Gösterge paneli ayrıca rapor oluşturmayı ve geçmiş verileri analiz etmeyi de kolaylaştırır.

İşyeri sağlığı ve güvenliği için tipik uygulamalar şunlardır:

Ekipman kontrolü: Yüz maskeleri, gözlükler, kasklar, güvenlik yelekleri, eldivenler ve botlar gibi iş için doğru kişisel koruyucu ekipmanı (KKE) giydiklerini kontrol etmek için çalışanların taranması.

Mesafe izleme: Çalışanlar arasında veya bir çalışan ile bir makine parçası arasında gerekli mesafeye uyulup uyulmadığının kontrol edilmesi.

Yalnız çalışan güvenliği: Hastalık veya yaralanmaya işaret edebilecek vücut hareketlerini tanıyıp sınıflandırarak yalnız çalışanları korumak ve anında müdahaleye olanak sağlamak.

Akustik gözetim: Güvenlik kamerası mikrofonlarından gelen alarm veya yardım çığlığı gibi seslerin tespit edilerek zamanında müdahaleye olanak sağlanması.

Tehlikeli durum izleme: Önceden tanımlanmış bir dışlama bölgesi içindeki veya acil durum tahliyesi sırasında bir tesis içindeki insanların tespit edilmesi.

Kalabalık sıcaklık taraması: Belirli bir eşiği aşan ateşi veya vücut sıcaklığı olup olmadığını kontrol etmek için bir grup veya kalabalıkta bile insanların termal görüntülerini analiz etme. Bu temassız teknik, enfeksiyonun yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için hasta olabilecek kişileri (yüksek sıcaklıkla belirtildiği gibi) sağlıklı olanlardan ayırmanıza olanak tanır.

Öksürük tespiti: Potansiyel bir hastalık belirtisi olan öksüren veya hapşıran kişilerin güvenlik kamerası mikrofonları kullanılarak tespit edilebilmesi, cilt sıcaklığı ölçümüne ek olarak enfeksiyonun yayılmasını önlemeye yardımcı olmanın bir başka yoludur.

Konica Minolta video analiz çözümlerini kullanarak daha güvenli, daha sağlıklı ve daha üretken bir iş yeri yaratabilirsiniz:

Müşterilerin avantajları

Bireysel müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için özelleştirilebilir algoritmalarla uyarlanabilir çözüm
İnsanların mahremiyetini tehlikeye atmayan, denetime tabi yapay zeka izleme araçları
Geçmiş veri analizinin yanı sıra gerçek zamanlı müdahaleyi destekleyen kullanımı kolay gösterge tabloları
İSG gerekliliklerine uygunluğunuz için destek

Bizimle iletişime geçin