Montaj Kalite Denetimi

🛠️ Hassas işçilik | Yapay zeka destekli montaj kalite denetimi ile mükemmeliği sağlama

Montaj sorunlarını belirleme ve düzeltme, kalite kontrolünü geliştirme


İster otomatik bir üretim hattında ister manuel bir üretim sürecinde olsun, ürünlerin doğru bir şekilde monte edilmesini sağlamak, bir üreticinin itibarını korumak ve müşterilerin memnun ve güvende kalmasını sağlamak için kritik öneme sahiptir. Hiçbir tüketici yeni ürününün eksik, kusurlu veya kötü monte edilmiş bileşenler nedeniyle parçalanmasını, çalışmamasını veya bir kazaya neden olmasını istemez.

Doğru montaj, işyeri sağlığı ve güvenliği için de bir gereklilik olacaktır. Ağır yükleri veya ürünleri depoya veya üretim hattına taşıyan bir depo veya fabrika, bunların taşıma mekanizmasına doğru şekilde yerleştirildiğinden veya sıkıca tutturulduğundan emin olmalıdır. Aksi takdirde, devrilen, sallanan veya düşen ürünler çalışanları tehlikeye atabilir veya diğer mal ve ekipmanlara zarar verebilir.

Montaj kalite kontrollerini gerçekleştirmek için insanlara güveniyorsanız, insanlar kaçınılmaz olarak yorulduğu veya dikkatleri dağıldığı ya da her öğeyi incelemek için yeterli zamanları olmadığı için hataların gözden kaçması riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak video analizine dayalı bir denetim çözümü ile şunları yapabilirsiniz:

  • Montaj kalite kontrol ve denetim sürecini otomatikleştirip geliştirin
  • Kalite güvencesine ve sorunların tespit edilmesine olan güveninizi artırın
  • Sorunları, itibarınızı, müşterilerinizi, iş yerinizi veya çalışanlarınızı etkileyebilecek sorunlara dönüşmeden önce çözme fırsatına sahip olun
 

Müşterilerin avantajları

Konica Minolta'nın Video Kalite Denetimi (VQI) çözümleri, şirketlerin montaj kalitesi denetim süreçlerini iyileştirmelerine yardımcı oluyor. VQI çözümlerimiz, akıllı IoT tabanlı Mobotix video kameralarımızı görüntüleme IoT platformumuz FORXAI ile birleştiriyor. FORXAI, önceden tanımlanmış eşiklere veya diğer kriterlere göre tarama, izleme, ölçüm ve analiz yapmak için kamera görüntülerinin ve videoların - sahada veya bulutta - anında yapay zeka tabanlı olarak işlenmesini sağlıyor.

Müşterilerimiz arasında, müşterilerin güvenebileceği cihazlar sunmasına yardımcı olmak için VQI çözümümüzü kullanan bir beyaz eşya imalat şirketi de var. Çözümümüz, cihazın üst kapağı monte edilmeden önce tüm bileşen cıvatalarının yerinde olup olmadığını kontrol ediyor ve her cihazın üzerindeki barkodun kalitesini ve okunabilirliğini doğruluyor. 

Ölçeğin diğer ucunda, bir otomotiv üreticisi, yarı römorkların hareket ettirilmeden önce vinç kafalarına doğru şekilde takıldığından emin olmak için bir VQI çözümü kullanarak işyeri yaralanmalarını ve diğer tehlikeli durumları önlüyor.

Anomalileri ve hataları tespit edin ve uyarın
İnsan denetçilere kıyasla denetim tutarlılığını artırın
Süreç verimliliğini artırın
Müşterilere teslim edilen ürünlerin kalitesinin arttırılmasına yardım edin
Üretim ve diğer endüstriyel ortamlarda riski azaltmaya yardımcı olun

Montaj Kalite Denetimi: Eksik veya hatalı üretim bileşenlerinin izlenmesi

Konica Minolta'nın Montaj Kalite Denetimi, bir montaj üretim hattındaki eksik veya yanlış cıvataları, vidaları, flanşları veya diğer temel üretim bileşenlerini izler. Konica Minolta'nın müşterileri ve ortaklarıyla birlikte toplumun dijital dönüşümünü hızlandıran görüntü IoT platformu FORXAI'yi temel alan şirket içi geliştirilmiş bir çözümdür.

Video Çözüm Hizmeti için Neden Konica Minolta - Görünmeyeni görünür kılmak

Konica Minolta'nın akıllı video sistemi tüm alanlardaki sorunları çözebilir: Bir fabrika biriminde güvenliği sağlamak, hareketleri tespit etmek için araçları kaydetmek, ağ ile iletişim kurmak veya gerekirse alarmları tetiklemek. Bu çözüm aynı zamanda müşteri davranışlarını analiz etmenize de olanak tanır.

Bizimle iletişime geçin