Sürekli Yüzey Denetimi

Yüzey kusurlarının vıdeo tabanlı tespiti

Çıplak gözden daha fazlasını gören bir video analiz çözümü

 

Sac formunda ürünler üreten veya kullanan ya da güvenilir şekilde pürüzsüz bir yüzeye ihtiyaç duyan şirketler için herhangi bir kusur veya anormallik sorun yaratabilir. Yüzeyleri izlemek için insan denetçiler istihdam etmek mümkün olsa bile, her kusuru tespit edemeyebilirler.

Yapay zeka (AI) içeren video tabanlı bir görsel denetim çözümü, sürekli yüzey denetimi sürecinizi dönüştürebilir ve otomatikleştirebilir ve yüzey kusurlarının kullanılamaz veya israf edilmiş ürünlere, üretimin durmasına veya makinelerin sıkışmasına yol açma olasılığını en aza indirmeye yardımcı olabilir - bu problemlerin tümü üretim gecikmelerine ve maliyetlerin artmasına neden olabilir.

Konica Minolta'nın Video Kalite Denetimi (VQI) çözümü, akıllı IoT tabanlı Mobotix video kameralarımızı görüntüleme IoT platformumuz FORXAI ile birleştiriyor. FORXAI, önceden tanımlanmış eşiklere veya diğer kriterlere göre tarama, izleme, ölçme ve analiz yapmak için kamera görüntülerinin ve videoların - sahada veya bulutta - anında yapay zeka tabanlı olarak işlenmesini sağlar.
 
İnsan denetçilerin aksine, Sürekli Yüzey Denetimi için VQI çözümümüz yorulmaz veya konsantrasyonu dağılmaz. Gözetimsiz bile olsa denetimleri tutarlı bir şekilde gerçekleştirir; önceden tanımlanmış eşiklere veya diğer kriterlere göre gördüklerini analiz eder ve operatörleri tespit edilen kusurlar konusunda gerçek zamanlı olarak uyararak harekete geçmelerini sağlar. Çözüm ayrıca daha fazla analiz yapılmasını sağlamak ve iş kararlarını desteklemek için istatistikler ve raporlama sağlar.

 

Müşterilerin avantajları

Sürekli Yüzey Kontrolü için VQI çözümümüzü kullanan müşteriler şunlardır:

Katmanları birbirine yapıştırmak için şeffaf tutkal kullanan ve kesme işlemine başlamadan önce son katmandaki tutkal sızıntılarını tespit etmesi gereken bir yalıtım duvarı üreticisi.

Peynir tabakaları kurutucudan çıkarken yarıklar, delikler, nemli yamalar ve ürünün yanlış yerleştirilmesi gibi kaliteyi etkileyen anormallikleri tespit etmesi gereken bir peynir tabakası üreticisi.

Kağıt kalitesi sorunlarının maliyetli makine duruşlarına yol açabileceği bir endüstriyel matbaa. Çözüm, operatörleri kırışıklıklar, yırtıklar ve diğer kağıt kusurlarına karşı uyarmanın yanı sıra, kağıt üreticisine sunulan tazminat taleplerini desteklemek için veri sağlar.

Yüzey kusurlarını tespit edin ve bunlara karşı uyarın
İnsan denetçilere kıyasla denetim tutarlılığının ve kapasitesinin artırılması
Üretilen ürünlerin kalitesinin artırılmasına yardımcı olun, israfı azaltın ve müşteri memnuniyetini artırın
Kusurlu ürünlerin neden olduğu üretim kesintilerini, üretim gecikmelerini ve fazla maliyetleri azaltın

Video Çözüm Hizmeti için Neden Konica Minolta - Görünmeyeni görünür kılmak

Konica Minolta'nın akıllı video sistemi tüm alanlardaki sorunları çözebilir: Bir fabrika biriminde güvenliği sağlamak, hareketleri tespit etmek için araçları kaydetmek, ağ ile iletişim kurmak veya gerekirse alarmları tetiklemek. Bu çözüm aynı zamanda müşteri davranışlarını analiz etmenize de olanak tanır.

Bizimle iletişime geçin