Şüpheli Davranış Tespiti

Akıllı vıdeo koruması

Takip ve analiz gerçek zamanlı müdahaleyi mümkün kılar


Birçok kuruluş kritik varlıklarını yetkisiz erişime karşı video gözetim veya CCTV sistemleri kullanarak korur ve güvenlik ekipleri neler olup bittiğini takip etmek için video akışlarını izler. Ancak bir yayına odaklanırken, başka bir yayında neler olup bittiğini gözden kaçırmak çok kolaydır. Ve olağandışı veya şüpheli bir faaliyet meydana gelirse, güvenlik ekibi olayı saptamak için saatlerce kayıt yapmak zorunda kalabilir. O zamana kadar, bir sorunu önlemek veya sorumlu kişiyi tespit edip durdurmak için çok geç olabilir.

Artık akıllı IoT tabanlı Mobotix video kameralarımızı görüntüleme IoT platformumuz FORXAI ile birleştiren akıllı bir video analitik çözümü ile fiziksel ortamınızın güvenliğini artırabilirsiniz. FORXAI, kamera görüntülerinin ve videoların sahada veya bulutta anında yapay zeka tabanlı analiz işlemine tabi tutulmasını sağlar. Şüpheli Davranış Tespiti çözümümüz sadece olup bitenleri kaydetmek yerine, anormal faaliyetleri ve şüpheli davranışları otomatik olarak tespit edip izliyor ve güvenlik ekibini gerçek zamanlı olarak harekete geçebilmeleri için uyarıyor.

Şüpheli Davranış Tespiti çözümü size aşağıdaki konularda yardımcı olur:

 

  • Otomatik tanımlama ve algılama yoluyla alanların, binaların veya varlıkların korunmasını iyileştirin
  • Şüpheli davranış tanımlama ve tespit etme doğruluğunu artırın
  • Olaylara daha hızlı tepki vermelerini sağlayarak güvenlik ekibinizin çalışmalarını geliştirin

Müşteriye sağlanan faydalar

Şüpheli Davranış Tespiti çözümünü kendi özel ihtiyaçlarına ve çalışma ortamlarına uyarlamak için her müşterimizle yakın işbirliği içinde çalışıyoruz. Müşterilerimiz Şüpheli Davranış Tespiti çözümünün son derece doğru sonuçlar verdiğini ve zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olduğunu görüyor.

Örneğin Çekya'nın devlet sınav enstitüsü CZVV'de bu çözüm, baskı odasındaki bir kişinin olağandışı faaliyetlerini veya şüpheli davranışlarını tespit ederek baskı sırasında okul sınav kağıtlarının bütünlüğünü korumak için kullanılıyor. CZVV'nin İç ve Üretim Altyapısı Bölümü Direktörü Jindřich Mach, "Artık yapay zeka belge baskı sürecini izliyor ve durumu otomatik olarak değerlendiriyor ve bu da işgücü maliyetlerinde büyük tasarruf sağlıyor" diyor.

Zamandan ve paradan tasarruf edin - yalnızca şüpheli olaylar kaydedilir ve saklanır
 
Manuel izleme ihtiyacını ortadan kaldırın
 
İnsan takibine kıyasla yüksek düzeyde hassasiyet ve hatalara karşı daha az duyarlılıktan yararlanın
İnsan operatörlerin çalışmalarını geliştirerek veya değiştirerek güvenlik operasyonlarının verimliliğini artırın
GDPR ile tamamen uyumlu bir çözümle kendinize güvenin

Şüpheli Davranış Tespiti: İzleme ve analiz gerçek zamanlı müdahaleye olanak sağlar

Yapay zeka (AI) ve makine öğrenimini akıllı video kameralarla birleştiren akıllı bir video analitik çözümü ile fiziksel ortamınızın güvenliğini artırın. Konica Minolta'nın Şüpheli Davranış Tespiti çözümü, sadece olup bitenleri kaydetmek yerine, anormal faaliyetleri ve şüpheli davranışları otomatik olarak tespit edip izler ve güvenlik ekibini gerçek zamanlı olarak harekete geçebilmeleri için uyarır.

Kıymetli varlıklarınızın ve fiziki alanlarınızın korunması

Gizli belgeleri ve hassas materyalleri koruma konusu geceleri uykunuzu mu kaçırıyor? Hatalara neden olan manuel güvenlik ve emniyet süreçleriyle mi mücadele ediyorsunuz? Gereken hummalı çalışma nedeniyle kısıtlı alanlara izinsiz girişleri önlemek için çok para mı harcıyorsunuz?

ŞİMDİ İNDİRİN

Bizimle iletişime geçin