TERMAL ALGILAMA VE YANGIN ÖNLEME

Yangın ve aşırı ısınma riskine karşı korunmayı optimize edin

Depolama, üretim veya diğer tesislerde - hem iç hem de dış mekanlarda - aşırı ısınma, çalışanlarınızı ve işinizi tehlikeye atabilecek, çevreye zarar verebilecek, operasyonel aksama süresine neden olabilecek ve rekabet gücü kaybına veya itibar kaybına yol açabilecek yangın ve alevlere yol açabilir.


Yüksek derecede yanıcı malzemelerle çalışıyorsanız, risklerin gerçek olduğunu ve bir yangının kısa sürede kontrolden çıkabileceğini bilirsiniz. Örneğin bir atık sahasında veya geri dönüşüm tesisinde alevleri körükleyecek çok sayıda enerji kaynağı olacaktır. Bir fabrika katında makineler aşırı ısınabilir veya toz patlamaları meydana gelebilir. Ve birçok lojistik merkezinin ve diğer endüstriyel tesislerin ayrılmaz bir parçası olan akü odasında, aküler şarj sırasında aşırı ısınabilir, hidrojen dumanı yayabilir veya asit sızdırabilir.
 
Gelişmiş yangın alarmları ve diğer güvenlik sistemleri kurmuş olsanız bile, bunların sizi yaklaşan bir yangına işaret eden ısı riskleri konusunda uyarması pek olası değildir. Öte yandan termal kameralar, yangının başlayabileceği sıcak noktaları tespit ederek yangın ve aşırı ısınma risklerini geleneksel sistemlere göre çok daha erken - alevler ve duman oluşmadan - belirleyebilir.

Konica Minolta, proaktif ısı tespiti ve yangın önleme için eksiksiz bir çözüm sağlamak üzere son teknoloji Mobotix termal görüntüleme kameralarını gelişmiş yapay zeka destekli yazılımla birleştiriyor. Sağlam ve hava koşullarına dayanıklı Mobotix termal görüntüleme kamerası iç veya dış mekanlarda kullanılabilir. Her kamera şunları entegre eder:

  • Alanın, tesisin, makinenin veya diğer varlıkların görsel olarak izlenmesi için görsel bir sensör
  • Alanın, tesisin, makinenin veya varlığın ya da belirli bölgelerin sıcaklığını (ısısını) izleyen bir termal sensör
  • Gözlemlenen sahnedeki her pikselin doğru ölçümü için termal radyometri teknolojisi

Konica Minolta çözümünün uyarı vereceği bir veya bir dizi artan ısı veya sıcaklık eşiği belirlersiniz. Örneğin:
  • Kameranın dahili hoparlörünü kullanarak sahadaki personele bir uyarı mesajı yayınlama
  • Bir uyarıyı ekranda gösterme veya önceden tanımlanmış bir e-posta adresine gönderme

API'ler her Mobotix termal kameranın mevcut güvenlik çözümleriniz ve diğer sistemlerinizle sorunsuz entegrasyonunu sağladığından, Konica Minolta çözümü aşağıdaki gibi eylemleri otomatikleştirecek şekilde yapılandırılabilir:
  • Aşırı ısınan bir makinenin kapatılması
  • Sprinkler veya yangın söndürme sisteminizin tetiklenmesi

Konica Minolta ayrıca yangın riskinin görsel tespitini daha da geliştirmek için Scylla ile ortaklık kurdu. Scylla çözümü, tehlikeli ortamları uzaktan tespit etmek için bilgisayar görüşü ve yapay zekayı birleştirirken, örneğin güneş ışığı, bulutlar, sis ve gece ışıklarının neden olduğu yanlış pozitifleri önlüyor.
 

Müşterilerin avantajları

Konica Minolta'nın ısı algılama ve yangın önleme çözümü ile yangın risklerinin verimli, güvenilir ve erken tespitinden faydalanırsınız. Yangının yayılmasıyla mücadele etmek için daha hızlı yanıt verebilme veya yangının ilk etapta başlamasını önleme becerisiyle, insan hayatına yönelik tehdidi ve mülke, tesislere, işinize ve çevreye yönelik maliyetli hasar riskini azaltabilirsiniz.
 
Hızlı müdahale için erken ısı tespiti ve yangın veya aşırı ısınma nedeniyle yaralanma, hasar ve mali kayıp riskinin azaltılması
72m'ye kadar bir mesafeden 20'ye varan ayrı bölgenin eşzamanlı ölçümü (bu CNPP onaylı mesafedir; koşullar farklı odak uzunlukları ve sertifika türleri arasında değişir)
Isı veya yangın riski algılandığında uyarılar ve diğer otomatik eylemler için birden fazla seçenek
Mobotix termal görüntüleme kameraları için üçlü sertifika: VdS, CNPP ve EN 54-10
Gelecekte danışma ve analiz için kayıtların güvenli bir şekilde saklanması için dahili DVR

Video Çözüm Hizmeti için Neden Konica Minolta

Konica Minolta'nın akıllı video sistemi tüm alanlardaki sorunları çözebilir: Bir fabrika biriminde güvenliği sağlamak, hareketleri tespit etmek için araçları kaydetmek, ağ ile iletişim kurmak veya gerektiğinde alarmları tetiklemek. Çözüm ayrıca alışveriş sırasında müşteri davranışlarını analiz etmenize, giriş holündeki her kişiyi saymanıza veya 7/24 gerçek bir hemşire asistanı olarak bir sağlık kliniğinde yardımcı olmanıza olanak tanır. Konica Minolta'nın benzersiz video çözüm teknolojisi ve hizmetleri sayesinde, görünmeyeni görünür kılmak için her işletmeye yönelik bütünsel bir güvenlik konsepti geliştirilmiştir.

Gözetim Güvenliği İnfografiği

Termal çözümlerimiz, bilinmeyenleri görmenizi sağlayarak varlıkları korumanın ve tehlikeli durumlardan kaçınmanın anahtarıdır. Termal görüntüler sayesinde tehditler erkenden tespit edilebilir. Görünmeyeni görün.

İNFOGRAFİĞİMİZE GÖZ ATIN

Bizimle iletişime geçin