Dijital Devrim Devam Ediyor...

| 26 Eylül 2023

Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı Kurucularından Emine Yıldız: “Gücümüzü, işimizi severek yapmamız, tecrübemiz, kaliteli ve güvenli yapımızdan alıyoruz.”

Konica Minolta'da yer alan “Üretim Baskı Ürünlerinin” gelişim geçmişinde AccurioPress C14000 ve C12000, yeni neslin başyapıtları olarak tanımlanıyor. Yeni amiral gemisi modelleri, eşi benzeri görülmemiş baskı kalitesi, şaşırtıcı medya esnekliği ve en yüksek otomasyon derecesi sayesinde kendilerini diğerlerinden kolayca ayırıyor. Dakikada 140 sayfaya varan hızlarıyla (C12000 için dakikada 120 sayfaya kadar), AccurioPress C14000 ve C12000), kolay bir kullanım sağlayan operatör dostu arayüzünü kullanarak; çok çeşitli ortamlar üzerinde tutarlı, güvenilir, kolay ve verimli baskı yapabiliyorlar. Baskı kalitesini anında otomatik olarak ayarlayan AccurioPress C12000 ile bugün ve yarın, ilk sayfadan (100. sayfaya hatta 1000. sayfaya) kadar her zaman müşterilerinin beklediği kaliteyi tam olarak üretebiliyor. Gelişmiş Otomatik Denetim Teknolojisi, matbaanızdan kusursuz baskıların çıkmasını garanti ederken, aynı zamanda müşterilerinizin size geri dönmesini ve ürünlerinizin geri gelmemesini de sağlar! İstanbul Anadolu Yakası’nın öncü matbaalarından biri olan Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı’nın kurucularından Emine Yıldız, Necati Yıldız ve ikinci yöneticisi Berkay Yıldız ile son tabaka beslemeli dijital baskı yatırımları hakkında görüşmek için Konica Minolta AccurioPress C12000’in üretime alınmasının hemen ardından bir araya geldik. Kendileri ile hem Yıldız Matbaa Dijital Baskı’nın kurumsal alt yapısı, hem de yeni yatırımları hakkında konuştuk. “Gücümüzü işimizi severek yapmamızdan, tecrübeli, kaliteli ve güvenli oluşumuzdan alıyoruz” diyen Emine Yıldız; “Dijital baskının pazardaki baskı payının artması ile beraber yatırımlarımız da arttı ve güçlenerek artmaya devam ediyor” şeklinde konuştu ve sorularımızı yanıtladı.


Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı’nın kısa tarihi ile gelişimini özetler misiniz?

Emine Yıldız: Necati Yıldız ve Emine Yıldız‘ın kurucusu olduğu firmamız Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı, tecrübesi, kalitesi ve yatırım gücüyle dikkatleri üzerinde toplamış, örnek teşkil eden köklü bir aile şirketidir. Necati Yıldız, şirket temellerini 80’li yıllarda serigraf baskı ile atarken, 85’li yıllarda Cağaloğlu’nda renk ayrımı operatörlüğü ile başlayan deneyimini, Anadolu Yakasındaki film atölyesi ile devam ettirdi. Emine Yıldız, 90’lı yıllarda grafik tasarım ile mesleğe başladı ve sektörde ilerlemeye devam etti. Yıldız Matbaa, sektörde işin mutfağından gelen girişimci bir firma olarak biliniyor. Ofset baskı ile biryandan girişimlerimize devam ederken, zaman içinde dijital baskı ile güç birliği yaparak, dijital baskı teknolojisinin geldiği her aşamayı sürekli takip edip yenilik ve gelişimin yollarını aramaktayız…
 
Dijital baskının pazardaki baskı payının artması ile beraber yatırımlarımız her geçen gün arttı ve güçlenerek de artmaya devam ediyor. Bizim yatırım yapmamızdaki en büyük güç, işimize olan saygımız, sevgimiz ve ikinci kuşağın devam edebilme becerisidir. Yıldız Matbaa’nın yönetim ilkeleri kurumsal sürekliliğimize, ikinci kuşak olan Berkay Yıldız’ın dijital sektördeki deneyim ve vizyonu, yatırım planlarımıza yansımıştır. Kısaca yatırımlarıyla öncü bir firma konumundadır. Gelecek süreçte farklı yatırımlarımızı hayata geçirmek için heyecanla 2024 Drupa Fuarı’nı beklemekteyiz.
 
Gücümüzü, işimizi severek yapmamızdan, tecrübeli ve kaliteli oluşumuz ile güvenli olmamızdan alıyoruz… Ekibimizle birlikte kurumsal firmalara, matbaa ve ajanslara, Türkiye genelindeki uluslararası çalışan tüm sektörler ile müşterilerimize yönelik geniş ürün yelpazemiz ve makine parkurumuzla hizmet sunmaktayız. Uygun fiyat, kaliteli ürün, hız yönetimi konusunda tecrübeli ve iddialıyız.

Konvansiyonelden gelen ve halen konvansiyonel üretim yöntemlerini kullanan bir matbaa olarak dijital baskı süreçlerini deneyimlemeye ne zaman başladınız ve bu durum üretiminize nasıl bir katkı oluşturdu?

Necati Yıldız: Ofset baskıya kıyasla son kullanıcıya birebir örnek verme şansı ve devamında yapılan örneğin aynısını sunabilme fırsatı, dijital baskı için çok ciddi bir avantaj sağladı. Ofset baskıdaki gibi kâğıt firesinin %5 fazla veya eksik olma olasılığı gibi durumlar, dijital baskıda yoktur. Ama bunların devamlılığını sağlayabilmek, makine almak ile sonlanmıyor. Servis ve değişmeyen parça kalitesi çok önemli. Konica Minolta’nın, imza attığımız ilk alınan renk ve baskı kalitesindeki örneklerini beş yıl boyunca sözleşmeli olarak garanti ediyor olması, bizim için çok ciddi bir güven unsurudur.
 

quotation marks

Yıldız Matbaa’nın yönetim ilkeleri kurumsal sürekliliğimize, ikinci kuşak olan Berkay Yıldız’ın dijital sektördeki deneyim ve vizyonu ise yatırım planlarımıza yansımıştır.

Emine Yıldız

Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı Kurucu Ortağı

C12000 den beklentileriniz ve edindiğiniz avantajlar konusunda bilgi verir misiniz?

Berkay Yıldız: Tabaka dijital makinelerde 20 yılı aşkın süredir bir sektör tecrübemiz var. Tonerli sistemlerde fırın çok önemlidir, kopya hızı arttıkça da önemi artar. C12000’in fırınının çok hızlı soğuyarak ısınabilmesi çok verimli bir işlem olmuştur. Bu sayede çeşitli işleri peş peşe gönderdiğimiz durumlarda dahi bekleme yapmadan baskıya devam edebilen bir özelliğe sahip. Biling Counter sistemi ile toner yoğunluğu olmayan işlerde, bize ekstra katkı sağlıyor. Accurioflux ise kesinlikle kullandığımız en iyi baskı öncesi RIP programı.
Hem hızlı hem de değişken datalı işlerde çok basit ve çok yetenekli.
 
Bugünden yarına Yıldız Matbaa için neler söylersiniz?

Necati Yıldız: Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sunarken ilk olarak müşterilerimizin memnuniyetine, ürün ve hizmet kalitesine özen gösteriyor, yüksek teknolojik donanıma sahip makine parkurumuz ve deneyimimiz ile değişimi, gelişimi, büyümeyi yakından takip ediyoruz. Karşılıklı güven ile firmaya, kişiye, işe ve emeğe saygılı, sektöründe uzman bir firma olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz.  Biz müşterilerimize ulaşana kadar tüm süreçleri bilir ve yakından takip ederiz. Kaliteli üretim anlayışımız, güven veren köklü kurumsal yapımız, teknolojiyi yakından takip eden vizyonumuzla her yıl büyüyerek bugünlere geldik ve büyüyerek yolumuza devam etmekteyiz… Yıldız Matbaa’da üretilen her ürün titiz, sabırlı ve özverili bir çalışmanın ürünüdür. Kalitemiz referanslarımız ile onaylanmıştır. Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı olarak, yarının baskı kalitesini ve hizmetlerini yine bugünden bizim için çok değerli olan tüm müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz. Yalnızca bir basımevi olmadığımızı, sunduğumuz hizmet kalitesiyle gösteriyoruz.

Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.