Konica Minolta AccurioJet KM-1E Keypoint Intelligence'dan BLI 2021-2022 PaceSetter ödülü kazandı

| 16 Haziran 2021

Konica Minolta, dünyanın önde gelen ve bağımsız belge görüntüleme donanımı, yazılımı ve hizmetleri değerlendiricisi Keypoint Intelligence'dan Üretim Baskı Uygulamaları: Çıktı Çeşitliliği alanında Buyers Lab (BLI) 2021-2022 PaceSetter ödülünü aldığını duyurmaktan gurur duyar.


Kuzey Amerika pazarında yürütülen araştırmalara dayanan bu ödüller, müşterilerini maliyetleri düşürme ve/veya farklı baskı uygulamalarına dayalı işleri artırma konusunda en iyi destekleyen OEM'leri kutluyor. Konica Minolta'nın AccurioJet KM-1e LED UV Mürekkep Püskürtmeli Baskı Makinesi, özellikle çok çeşitli yüzeylere baskı yapabilme özelliğiyle tanındı.

Çok çeşitli alt tabakalara baskı yapabilmek, bir baskı hizmeti sağlayıcısının (PSP) üretip satabileceği uygulama sayısını artırır. Keypoint Intelligence'den alınan geri bildirimlere göre, UV mürekkepli Konica Minolta AccurioJet KM-1e, kullanıcıların tebrik kartları, hediye kartları, otel odası anahtarları ve hatta kimlik kartları gibi diğer kesik sayfa teknolojilerinin yapamayacağı bir dizi ortam üzerine baskı yapmasına olanak tanır. Diğer uygulamalar sentetik, PET yapıştırıcı, polipropilen ve polietilen üzerine basılabilir.

 

“585x750mm'ye kadar kanvas üzerine basılan sanat uygulamalarının çıktısı KM-1e'de alınabilir. Ek olarak, KM-1e, farklı türlerde şık yüzeyler üretebilen B2+ yaprak boyutu için özel olarak oluşturulmuş bir çevrimdışı lazer kesim sistemine sahiptir. Ayrıca Konica Minolta'nın müşterilerinin başarısını iş geliştirme ve özelleştirilmiş bir profesyonel hizmet programı ile desteklemesi de önemlidir.” German Sacristan, Keypoint Intelligence  On Demand Printing Direktörü
 

“AccurioJet KM-1e, stratejik müşterilerimizin işlerini büyütmelerine ve daha yüksek ve sürdürülebilir uzun vadeli karlılığa yol açan iş akışı verimliliğini en üst düzeye çıkarmalarına olanak sağlama stratejimizin önemli bir parçasıdır. Keypoint Intelligence'ın bu takdiri, LED UV inkjet teknolojimiz ve sonlandırma çözümlerimizle Kuzey Amerika pazarındaki lider konumumuzu teyit ediyor ve bu onuru almaktan gurur duyuyoruz.” Bill Troxil, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Endüstriyel ve Inkjet Baskı, Konica Minolta
 

“'Baskı Olanaklarını Ateşlemek' konseptimiz altında, daha fazla otomasyon, entegre isteğe bağlı dijital üretim ve kalite ve operasyonun görselleştirilmesi yoluyla dijital baskı yoluyla müşterilerin zorluklarının ve sosyal zorlukların üstesinden gelme çabamızı özetliyoruz. AccurioJet KM-1e, hızla büyüyen bir pazarda ofset baskıdan inkjet baskıya geçiş trendini destekleyerek, müşterilerimizin dijitalleşmenin beraberinde getirdiği birçok yeni fırsatı yakalamasına yardımcı olma stratejimizin temel direğidir.” Hidetoshi Omo, Yetkinlik Merkezi Başkanı KM-1, Konica Minolta Business Solutions Europe


Haziran 2020'de piyasaya sürülen ve AccurioJet KM-1'den mükemmelliği devralan AccurioJet KM-1e, mevcut iş alanlarından daha karlı işletmelere kadar sonsuz iş genişletme olanaklarını bünyesinde barındırır. Cihaz, plastik, arkadan aydınlatmalı tabela, şeffaf film, folyolu kağıt, metalik medya, kanvas ve sentetik alt tabakalar gibi çeşitli medya türleri üzerinde kaliteyi ve baskı kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için LED UV mürekkep püskürtme teknolojisinin faydalarını güçlendirdi. AccurioJet KM-1e, müşterilerin yüksek kaliteli üretim, kapsamlı medya uyumluluğu ve kişiselleştirmenin gerekli olduğu yüksek katma değerli ürünleri takip etmelerine yardımcı olmaya devam ediyor.

Keypoint Intelligence'ın Üretim Baskı Uygulamalarında Pacesetter Ödülleri, uygulamaları başarıya götürme konusunda müşterilerini en iyi destekleyen dijital baskı imalat tedarikçilerini bulmayı amaçlıyor. Şirketler, alıcıların baskı yoluyla daha etkili bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı oluyor ve bu da nihayetinde dijital baskının büyümesine katkıda bulunuyor.

Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında
Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, tamamen Konica Minolta Inc., Tokyo, Japonya'nın bir yan kuruluşudur. Konica Minolta, müşterilerinin dijital çağı desteklemesini sağlar: Eşsiz görüntüleme uzmanlığı ve veri işleme yetenekleriyle Konica Minolta, müşterileri için ilgili çözümler üretir ve toplumun karşılaştığı sorunları çözer. Kapsamlı bir BT hizmetleri sağlayıcısı olarak Konica Minolta, iş akış otomasyonu ile iş süreçlerini optimize etmek için danışmanlık ve hizmetler sunar. Şirket ayrıca müşterilerine BT altyapısı ve BT güvenliği alanında ve bulut ortamlarında çözümler ve hizmetler sunmaktadır. Ofis baskı çözümleri ile ilgili olarak, "IDC MarketScape: Worldwide Print Transformation 2020 Vendor Assessment", Konica Minolta'nın "baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak tanındığını" belirtti. Profesyonel baskı pazarı için güçlü bir ortak olarak Konica Minolta, iş danışmanlığı, en son teknoloji ve yazılımlar sunar ve Avrupa'da on yıldan fazla bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource). Londra'daki İş İnovasyon Merkezi ve Avrupa'daki dört Ar-Ge laboratuvarı, Konica Minolta'nın hem müşterileriyle hem de akademik, endüstriyel ve girişimci ortaklarıyla işbirliği yaparak inovasyonu öne çıkarmasını sağlıyor. Cihazlarını mükemmel şekilde tamamlayan yenilikçi hizmet yaklaşımı nedeniyle Konica Minolta, Keypoint Intelligence tarafından prestijli "Buyers Lab PaceSetter Serviceability and Support 2020/2021 Ödülü" ne layık görüldü. Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede yan kuruluşlar ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Yaklaşık 10.000 çalışanıyla (Nisan 2020 itibariyle) Konica Minolta Europe, 2019/2020 mali yılında 2,34 milyarın üzerinde net satış elde etti.
Daha fazla bilgi için lütfen http://newsroom.konicaminolta.eu/ adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, YouTube ve Twitter'da @KonicaMinoltaEU'da takip edin.
Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve işbu belge ile kabul edilmektedir.