Konica Minolta 4. Uluslararası Baskı Teknolojileri Sempozyumu'nun Resmi Sponsoru

| 8 Eylül 2023

Konica Minolta, Marmara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Basım Teknolojileri Bölümü tarafından düzenlenen ve bu sene 5-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Baskı Teknolojileri Sempozyumu “Printİstanbul 2023”ün resmi sponsoru.


İki yılda bir düzenlenen Printİstanbul baskı endüstrisini akademik, tedarik ve satın alma yönlerinden ele alarak, sektöre ilişkin en son gelişmeleri katılımcılarıyla paylaşacaktır. Sempozyum, gelişen teknoloji ve son yıllarda sürdürülebilirliğe verilen önem çerçevesinde baskı endüstrisi içindeki yenilikleri paylaşmayı, tartışmayı ve sorunlara çözümler bulmayı hedeflemektedir.

Sempozyum kapsamında aşağıdaki konulara değinilecek:
 
 • Ambalaj Basımı
 • Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge)
 • Baskı Öncesi
 • Baskı Sistemleri
 • Baskı Sonrası
 • Çevre Dostu Baskı Sistemleri
 • Dijital Baskı
 • E-Yayıncılık
 • Grafik Tasarım ve Uygulamalar
 • İş Sağlığı ve İş Güvenliği
 • Kalite Kontrol Sistemleri ve Standartlar
 • Makine-Donanım
 • Matbaa Eğitimi
 • Matbaa Malzemeleri
 • Matbaa Yönetim Sistemleri
 • Renk Yönetim Sistemleri
 • Sürdürülebilirlik ve Geri Dönüşüm
 • Ulusal ve Uluslararası Yönetmelikler
 • Yeni Teknolojiler
 • Yüzey İşleme ve Kaplama Sistemleri

Sempozyumda yurt dışından Prof. Dr. Raša Urbas, Prof. Dr. Nadège Reverdy-Bruas, Yard. Doç. Dr. Bartłomiej Gładysz ve Dr. Jalel Labidi gibi alanında uzman akademisyenler de konuşmacı olarak yer alacak.

Marmara Üniversitesi Dr. Mehmet Genç Kampüsü (Dragos Kampüsü) Konferans Salonu’nda gerçekleşecek sempozyuma ilişkin detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.