KONICA MINOLTA’NIN DRUPA HAMLESİ: POTANSİYELİ GÖRMEK

| 28 Mayıs 2024

Bu yıl akıllı fabrika dijital üretim hatları ve MGI ortaklığıyla öne çıkan Konica Minolta 28-7 Haziran tarihlerinde Drupa Fuarı’nda yerini alıyor.


Konica Minolta, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde devam eden Drupa Fuarı’nda yerini aldı. Daha önce benzeri görülmemiş şekilde tasarlanmış 2.400 metrekarelik standında, bugünün öncü dijital dönüşümünü temsil ediyor. Konica Minolta ve MGI’nin, birbiriyle bağlantılı altı alandan oluşan iki katlı fuar alanında, 30'dan fazla çalışan, neredeyse aynı sayıda makineye ve yazılım ekranına sahip olacak ve bu alanda toner ve inkjet teknolojileri aracılığı ile geleceğin baskı odasında birbirlerini nasıl sorunsuz bir şekilde tamamladıkları gösterilecek.
Drupa'daki en büyük yedinci standa sahip olan Konica Minolta, katılımcıların dijital dönüşüm süreçlerine yardımcı olmaya devam eden çözümlerini sunarken; bir teknoloji liderinin, uzmanlığını nasıl bütünsel olarak birleştirdiğini yakından görebilecekleri büyük bir alan imkanı sunuyor.  Marka planlamasından başlayıp baskı, üretim sonrası ve lojistik süreçlerine kadar uzanan gerçek ve uçtan uca çözümler, tek bir stantta yer alıyor.

Konica Minolta Drupa'da, en az 20 Avrupa prömiyeri gerçekleştirecek ve Drupa için ana mesajı olan sürdürülebilirlik, baskının değeri ve müşterilerin “Baskının Geleceğindeki Potansiyeli Nasıl Görebilecekleri” konularına güçlü bir şekilde odaklanacak. Böylece, Endüstri 5.0 felsefesi doğrultusunda, sürdürülebilir üretimin yolları gösterilebilecek. Bu durum, yalnızca baskı değil, tüm süreçlerin toplam verimini artıran yardımcı teknoloji sayesinde emek tasarrufu ve kullanımının da kolay operasyonlarla başarılmasını sağlayacak.


 
Konica Minolta İnovasyon ve Satış Süreçlerine Odaklanıyor
Drupa'da canlı olarak çalışan 30 sistem arasında Konica Minolta'nın yeni nesil HS-UV Inkjet Press'i AccurioJet 60000 de ilk kez Drupa'da sergilendi. Bu üst düzey modelin, AccurioJet KM-1e serisinin kalite ve teknolojisini takip ederek, müşteri değerini en üst düzeye çıkarmak ve kullanılabilirliği artırmak için daha da geliştirildiği belirtiliyor. AccurioJet 60000, saatte 6.000 tabaka (sph) gibi olağanüstü bir kapasiteye sahip HS-UV Inkjet Baskı Makinesi ve baskı işlemlerinde, çok yönlülük ve verimlilik sağlayan çift taraflı baskı özellikleri sunuyor.
 
Konica Minolta, sıralı sensörlerin ve bir spektrofotometrenin kullanmasıyla sürekli olarak yüksek kaliteyi sağlamak için baskı sürecinin devamlı izlenmesine ve kontrol edilmesine olanak tanıyor. Konica Minolta'nın Drupa'da ilk kez görücüye çıkardığı bir diğer baskı makinesi de parlak ve canlı renkleri tutarlı bir şekilde basan, yüksek kroma toner kullanan AccurioPress C84hc. Bu baskı makinesi, sıradan tonerlerin renk gamının getirdiği kısıtlamalardan arındırılmış yeni toneri kullanan dünyadaki tek platformdur. Bu ürünle Konica Minolta, özel tasarım evleri, reklam ajansları, şirketler ve markalara ulaşmayı hedefliyor.
 
Yapay Zeka ile Programatik Baskıyı Yeni Seviyelere Taşımak
Konica Minolta marka sahipleri, tasarımcılar ve kreatiflerle birlikte çalışan Influencer'ları da etkilediğinden, Drupa'da aralarında “Ex Kansei” adlı yazılımı da bir prömiyerle katılımcılara sunacak.
 
Yıllar süren araştırmalardan elde edilen göz izleme bilgilerine dayanan öngörücü yazılım, beynin ne düşündüğünü analiz etmek için dikkat, izlenim ve konumlandırma gibi insan unsurlarını değerlendirerek görünmez bilgileri değere dönüştürmek için kullanılabiliyor. Ex Kansei, ürün ambalajı, web sitesi reklamları, doğrudan posta, pazarlama materyalleri, perakende ortamları ve mağaza içi satış noktalarının yanı sıra doğrudan posta da dahil olmak üzere çok çeşitli marka varlıklarını analiz edebiliyor.  
 
Pratik Örneklerle Sürdürülebilirliğin Hayata Geçirilmesi
Konica Minolta, bu yıl Drupa'da konumlandırılan tüm baskı materyallerinde, geri dönüştürülmüş kâğıt tercih etti. Konica Minolta ilk kez Drupa'ya önceden basılmış materyaller götürmemiş oldu. Bunun yerine, canlı olarak ekrandan sipariş verilerek, canlı olarak çalışan otomatik hatlarda gelen talep üzerine, saniyeler içinde baskı süreci tamamlanabilecek.  
 
Benzersiz Robotik ve Diğer Yazılım Gelişmeleri
Baskı olanaklarını harekete geçirmeyi hedefleyen Konica Minolta, geleceğin baskı odasında dijital dönüşüm vizyonunu sergileyecek. 'Karma gerçeklik hizmeti' kapsamında, Konica Minolta'nın uzaktan servis operasyonları sayesinde ön plana çıkarılacak kulaklık veya kameralı akıllı telefon kullanan operatörler, nadir bir sorun durumunda gerçek zamanlı uzaktan görsel destekle yardımcı olmak için bulut üzerinden Konica Minolta servis masasına bağlanabilecek. Modern sipariş girişini otomatik işleme ile birleştiren Konica Minolta basılı broşürleri, müşteriye teslim etmek için iki Cobot robotunu da fuara dahil etti.
 
 
 
İlk kez Drupa Fuarı’nda tanıtılan yeni ürünler arasında şunlar yer alıyor:
 
PaperOne 5000
Ambalaj ve grafik sanatlarında kalıp kesim ve katlama için SRA3'ten B1 tabakalarına kadar dijital dönüştürme ve sonlandırma için teknolojik olarak en gelişmiş olan yenilikçi SEI Lazer sistemleri serisine aittir. Konica Minolta'nın tescilli yazılımı Icaro'yu kullanan B2 PaperOne 5000 modüler sistemi, bir veya birden fazla lazer ünitesiyle kullanılabilir ve müşteri gereksinimlerine göre yapılandırılabilir. Kesme, katlama ve mikro perforasyon mümkün olan işlemlerden bazılarıdır.
 
AccurioPro Renk Yöneticisi (APCM) Paketi
Entegre bir yaklaşımla iş akışlarını kolaylaştırmak için tasarlanan bu kapsamlı renk yönetimi çözümü için yeni yükseltmeler başlatıldı. AccurioPro Colour Manager, IQ-501, Konica Minolta'nın kendi son teknolojisi veya diğer harici ölçüm cihazlarıyla sorunsuz işlevsellik içeriyor. 
 
AccurioPro Dashboard
Konica Minolta'nın tüm süreçleri analiz eden ve üretim iş akışının tamamını kapsayan gelişmiş yazılım aracının güncellenmiş bir sürümü duyuruldu. AccurioPro Dashboard, kullanıcılarının üretimle ilgili maliyetlerin yanı sıra duruş sürelerini de azaltmalarını sağlayarak üretim sahasını büyük bir ayrıntıyla yakalıyor. Yazılım aynı zamanda, cihaz bilgilerini otomatik olarak toplayıp değerlendirerek ve tüm üretim sürecini analiz ederek, genel verimliliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor, böylece baskı ile ilgili iş kararlarınıza zeka katıyor.
 
AccurioPro Flux
Konica Minolta'nın AccurioPro Flux yazılım çözümünde, tümü iş akışı otomasyonunu geliştirmek, iş fırsatlarını genişletmek ve müşterilere daha fazla esneklik sağlamak için tasarlanmış bir dizi yükseltme yapıldı. Sürüm 10, Essential, Premium ve Ultimate olmak üzere üç modülün tamamına fayda sağlarken, çok sayıda yeni özellikle geliştirilmiş ve yenilenmiş bir Webshop deneyimi sunuyor. Son sürüm ayrıca Konica Minolta'nın AccurioJet KM-1 baskı makinesi için daha fazla destek sunuyor. AccurioPro Flux Label Impose seçeneği, Konica Minolta'nın AccurioLabel baskı makineleriyle sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve baskı sağlayıcılarının sanat eserlerini içe aktarmasına ve empoze etmesine, baskı işlerini yönetmesine, değişken veriler eklemesine ve etiketleri bir arada basmasına olanak tanıyan hepsinin bir arada olduğu bir baskı paketi sunuyor. Flux Label Impose ayrıca VDP desteği, sezgisel kullanıcı arayüzü ve 320x480 mm'lik geniş baskı alanı ile kalıp araçlarının oluşturulması için doğru veri girişinin oluşturulmasını sağlıyor. 
 
Omnia 100, Valiani'nin kişiselleştirilmiş kalıp kesim işlemlerinin artan talebini karşılamak için tasarlanmış, yüksek kapasiteli bir besleyiciye sahip olmakla beraber, sürekli bir tabaka medya yükleyici ve işleme sistemine sahip, otomatik beslemeli bir kalıp kesim makinesidir. Tam dijital iş akışı entegrasyonu, otomatik ayarlama ve barkod veya QR kodu okuma gibi özelliklere sahip olması, operatörler için yüksek beceriyi gerektirmiyor.
 
Ayrıca MGI JetVarnish 3D Web 400 için JetSeal ve sıralı kalıp kesici gibi yeni seçenekler ile Konica Minolta'nın Sensing İş Birimi'nden grafik sanatları uygulamaları için MYIRO renk yönetimi araçları da fuarda gösterilecek.  Tüm bunlar arasında, gelişmiş renk yönetimi ve yüksek hızlı otomatik tarama için spektrofotometreler de yer alacak.
 
Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.