KONICA MINOLTA, TÜM KOŞULLARDA YÜKSEK DOĞRULUKTA RENK ÖLÇÜMÜ İÇİN DİKEY, TAŞINABİLİR SPEKTROFOTOMETRE CM-17D'Yİ PİYASAYA SÜRÜYOR

| 6 Haziran 2024

Yenilikçi özellikler ve modern kullanıcı arayüzü ile dijital renk verilerinin verimliliğini, doğruluğunu ve güvenilirliğini artırma

Konica Minolta, küçük, kavisli veya desenli numunelerin renk ölçümü için ideal taşınabilir çözüm olan CM-17d'yi piyasaya sürecek. Konica Minolta, Inc. (Konica Minolta) bugün, Şirketin 2024 yazında CM-17d ve CM-16d dikey, hafif, taşınabilir spektrofotometreleri piyasaya süreceğini duyurdu.


CM-17d, Konica Minolta'nın elektronik vizör içeren ilk taşınabilir cihazıdır ve tipik olarak zor kabul edilebilecek numuneler üzerinde hassas konumlandırmayı kolaylaştırır; CM-16d ise daha az özellik setine ve cazip bir fiyat/performans oranına sahiptir.
Bu cihazlar, birçok ortamdaki renk ölçüm gereksinimleri için ideal bir çözüm olan küçük numuneleri ve kavisli veya desenli yüzeylere sahip olanları ölçmede mükemmeldir. CM-17d ve CM-16d, dünyanın dört bir yanındaki geliştirme ve üretim tesislerinde yaygın olarak kullanılan CM-700d ve CM-600d'nin devamı niteliğindeki modellerdir.Bu cihazlar, müşterilerimizin otomobil, teknoloji, kozmetik, boya, plastik, inşaat malzemeleri ve tekstil dahil olmak üzere çeşitli alanlarda kalite kontrol, üretim veya Ar-Ge'de dijital renk verilerinin faydalarını en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiştir.


CM-17d Spektrofotometre

1. Kullanıcı merkezli tasarım
CM-17d basit bir kullanıcı deneyimi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ergonomik olarak tasarlanmış tutma yeri, tek elle kullanım için geliştirilmiştir ve tutması kolaydır. Bir kamera vizörü,*1 doğru ölçümler ve operatör verimliliği için konumlandırmayı kolaylaştırır. Modern kullanıcı arayüzü ve ekranı, cihazın günlük işler veya yeni operatörlerin eğitimi için kullanımının kolay olmasını sağlar. Kablosuz LAN ve Bluetooth ile kablosuz bağlantı*2, ortam veya numune ne olursa olsun operatörün verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

2. Veri uyumluluğu korunurken geliştirilmiş doğruluk
CM-17d, gelişmiş Cihazlar Arası Uyum ve Tekrarlanabilirlik sunarken CM-700d ile veri uyumluluğunu korur. Ölçüm süresi önceki modele göre yaklaşık %30*3 oranında azaltılmıştır.

3. Günlük verimlilik ve güvenilirlik
(1) Şarj Yuvası
Şarj yuvası*4, cihazın her zaman kullanıma hazır olmasını ve hem düzgün hem de güvenli bir şekilde saklanmasını sağlayan yerleşik bir sıfır kalibrasyon kutusu ve beyaz kalibrasyon kapağı bölmesine sahiptir.

(2) Dalga boyu telafi fonksiyonu
CM-17d, Konica Minolta'nın Dalga Boyu Analizi ve Ayarı (WAA) işlevi ile donatılmıştır; bu işlev, kullanım sırasındaki darbelerden, ortam sıcaklığındaki değişikliklerden vb. kaynaklanabilecek dalga boyu sapmalarını telafi eder. Bu, tüm yıl boyunca ölçülen veriler için daha fazla güven ve kesinlik sağlar.

(3) SpectraMagic™ NX2 kullanarak renk verisi yönetimi
SpectraMagic™ NX2*5 renk yönetimi yazılımına bağlantı, endüstri standardı renk endeksleri seçeneğini kullanarak dijital renk verilerinin depolanmasını, analizini ve iletişimini sağlar. Yeni QC şablon işlevi, proje sahiplerinin ölçüm parametrelerini kontrol etmelerine ve iş arkadaşları ve tedarik zinciri ortaklarıyla iletişim kurmalarına yardımcı olur.*1: Yalnızca CM-17d  kamera vizörü ile donatılmıştır.
*2: Kablosuz bağlantı için isteğe bağlı bir aksesuar olan WLAN/Bluetooth modülü gereklidir.
Bluetooth, The Bluetooth SIG, Inc. şirketinin tescilli ticari markasıdır ve lisansa dayalı olarak kullanılmaktadır.
*3: SCI veya SCE'de ölçüm sırasında
*4: Şarj yuvası CM-17d için standart bir aksesuar olup, CM-16d için opsiyonel bir aksesuardır.
*5: SpectraMagic™ NX2 isteğe bağlı bir yazılımdır.
Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.