Pazar Lideri Konica Minolta Labelexpo Başarısını Kutluyor

| 27 Eylül 2023

Dijital etiket baskı sistemlerinde Avrupa pazar lideri olan Konica Minolta, Belçika'nın Brüksel kentindeki benzersiz standında duyurduğu yüksek sayıdaki satış fırsatları ve yedi yeni fuar satışıyla Labelexpo Europe'da olağanüstü bir başarıyı kutluyor.


Ambalaj ve etiket sektörlerinde komple üretim iş akışlarına odaklanan teknoloji lideri, Labelexpo Europe 2023'te yenilikçi uçtan uca ekosistemler sunarak müşterilere ve diğer fuar katılımcılarına olasılıkları nasıl yeniden düşünebileceklerini gösterdi.

Teknoloji devinin etiket baskı pazarına girme planlarını ilk kez açıklamasının üzerinden on yıldan kısa bir süre geçtikten sonra Konica Minolta, sektörde dijital etiket baskı makinelerinde pazar payı lideri haline geldi (Infosource). Bu durum, etiket dönüştürücülerin büyüyen dijital pazardaki potansiyeli görmelerine yardımcı olmak için baskı teknolojilerinde devrim yaratma ve operasyonel verimliliği sürekli iyileştirme konusundaki kararlılığıyla desteklendi.


Konica Minolta Avrupa Endüstriyel Baskı İş Geliştirme Başkanı Sacha-Vittorio Paolucci, "Dijital etiket baskı sistemlerinde Avrupa pazar payı lideri olarak Labelexpo 2023'te olağanüstü bir başarı elde ettik" dedi. "Dört gün boyunca 570'ten fazla görüştüğümüz müşteri adayı ile ve standımızda duyurulan yedi fuar satışıyla birlikte, dijital etiket ve ambalaj üretimindeki potansiyeli görmelerine yardımcı olmak için bu kadar çok ziyaretçiyle bir araya gelmekten ve tasarım ve yapı açısından benzersiz standımızla ilgili çok sayıda harika geri bildirim almaktan mutluluk duyduk.

MGI Digital Technology (MGI) ve diğer ortaklarımızla birlikte fuar, yenilikçi uçtan uca ekosistemlerimizi sunarak müşterilere ve diğer fuar katılımcılarına olasılıkları nasıl yeniden düşünebileceklerini göstermek için önemli bir platform sağladı."

quotation marks

Tüm çözümlerimiz, ister tek etiket ister çok etiket olsun, etiket dönüştürücülerin gereksinimleri üzerine inşa edilmiştir. Bugün herhangi bir ayrım yapmıyoruz. Ziyaretçilerin de keşfettiği gibi, ortaklarımızla birlikte, Endüstri 5.0 ilkelerine dayalı olarak entegre ve otomatikleştirilmiş tek bir çözüm satıyoruz. İşbirliklerimiz, baskı teknolojilerinde devrim yaratma ve operasyonel verimliliği artırma konusundaki kararlılığımızı temsil ediyor. Labelexpo 2023, müşterilerimize ve genel olarak sektöre olan bağlılığımızı canlı bir ortamda sunmak için bir başka mükemmel fırsattı.

Sacha-Vittorio Paolucci

Konica Minolta Europe Endüstriyel Baskı İş Geliştirme Başkanı

Sözlerine şunları ekledi: "Dünya çapında 1.200'den fazla sistem sattık. Dijital etiket üretimi artık ana akım bir teknoloji. Sınırları zorlamaya devam etmek ve dönüştürücülerin baskı olanaklarını ateşlemelerine yardımcı olmak istiyoruz."

 
Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.

İletişim

İletişim

Silke Ehmann-Cotichini

Marka Konumlandırma & Mimari, İçerik Stratejisi & Geliştirme Takım Müdürü

Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH

Silke.Ehmann-Cotichini@konicaminolta.eu

+49 (0)511 7404-5604