SÜRDÜLEBİLİR İŞ ÇÖZÜMLERİYLE HAYAT HOLDİNG

| 10 Haziran 2024

Konica Minolta Türkiye, cihaz ve güvenli baskı yazılım sisteminin kurulumunu 1 ay içerisinde sorunsuz bir şekilde tamamladı.

Konica Minolta Türkiye, ülkenin önde gelen şirketlerinden Hayat Holding’in sürdürülebilirlik hedefleri çerçevesinde iş akış süreçlerini daha efektif ve verimli hale getirmek amacıyla ihtiyaca uygun yazılım çözümleri ve cihaz parkur kurulumunu gerçekleştirdi. Ayrıca bu parkura, Dijital Doktor (CSRC) ve güvenli baskı yazılımını da entegre ederek Hayat Holding’in hedefleri doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılayan bir doküman yönetim sistemini hayata geçirdi.DURUM

Hayat Holding iş akış süreçlerini optimize etmek, çalışan verimliliğini artırmak, çalışanların birbirleri ile olan çalışma süreçlerini kesintisiz devam ettirmek amacıyla siyah beyaz ve renkli baskı alınabilen, üretim tarafında SAP çıktılarını alarak tarama ve fotokopi fonksiyonlarının etkin bir şekilde kullanılabileceği yeni bir cihaz parkuru kurmak nedeni ile mevcut sistemini değiştirmek istemiştir.
Kurulacak doküman yönetim sistemiyle güvenli baskı alabilmek ve alınan baskıların doğru bir şekilde raporlanabilir olması Hayat Holding için azami önem arz etmiştir.
Bunun yanı sıra tüm grup firmaları dahil olmak üzere raporlanabilir, güvenli, maliyet avantajı sağlayacak ve ayrıca şehir dışı lokasyonlarında sarf malzeme tedariğinin sorunsuz yönetileceği iyi bir teknik servis hizmeti almak da holding talepleri içerisindedir.

ÇÖZÜM

Hayat Holding’in hedef, ihtiyaç ve talepleri Konica Minolta Türkiye tarafından incelenmiş olup en efektif ve uygun çözümler sunulmuştur.
Konica Minolta’nın cihaz ve yazılım çözümleriyle daha çevreci bir yapı inşa edilmiştir.
Kurumların güvenilir teknoloji ağı olacak şekilde tasarlanan ödüllü bizhub i-Serisi cihazları; bizhub 360i, bizhub C300i ve bizhub C3350i ve yazılım çözümleriyle mevcut yapıda harcanan enerji kaynaklarından tasarruf edilmiş ve çevreci bir yapıya geçilmiştir. Güvenli baskı sistemleri aktif hale getirilerek, bilgi ve belge güvenliği ile ISO 27001 gereksinimleri karşılanmıştır. Baskı maliyetleri azaltılarak, kağıt sarfiyatının önüne geçilmesi sağlanmıştır.
  • Artan verimlilik için kolaylaştırılmış iş akışları sunmak
  • Akıllı hizmet ve üst düzey güvenlik sağlamak
  • CO2 emisyonlarını azaltmak
  • Enerji tasarrufu sağlamak

* Bu CO2 azaltımı 5 yıllık absorbe edilen yaklaşık miktardır.


DİGİTAL DOKTOR

Dijital Doktor tam entegre edilmiş süreçleri sayesinde, Konica Minolta cihazlarının bulunduğu çalışma ortamlarında ihtiyaçların karşılanması, iş akış süreçlerinin iyileştirilmesi ve kesintisiz hale getirilmesini sağlayan bir bakım ve destek sürecidir.
Hayat Holding bünyesine kurulan bizhub i-Serisi cihazlar, diğer tüm Konica Minolta cihazları gibi proaktif hizmet yönetimi anlayışıyla “Dijital Doktor” süreçlerine bağlıdır. Bu cihazların anlık arıza durumları, sarf ve yedek parça ihtiyaçları, cihazların fonksiyon iyileştirmeleri tek bir platform üzerinden Konica Minolta uzmanlarınca takip edilmekte ve yönetilebilmektedir.
Konica Minolta, yazılım çözümleri ile sahadaki tüm cihazlara uzaktan destek sağlayabilmektedir. Ulusal ve uluslararası güvenlik standartlarına da bağlı kalarak sunulan “Dijital Doktor”, verimli bir doküman yönetim sürecine imkân tanımakta ve beklentileri hızlı bir şekilde karşılamaktadır.
  
İş ortaklarına sürdürülebilir çözümler sunan Konica Minolta’nın Hayat Holding bünyesinde gerçekleştirdiği projenin 5 yıllık süre içinde öngörülen azaltım rakamları:
  • 13,837 kWh enerji tasarrufu
  • 6,946 kg Karbon salınımı azaltımı – (5 yılda yaklaşık 496 sedir ağacı)*
  • Yeni sistemle, mevcut sisteme göre %27 enerji tasarrufu sağlandı.


 

KONICA MINOLTA’NIN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK MİSYONU

Konica Minolta’nın kurumsal felsefesi ve “Yeni Değer Yaratma” misyonu şirketin sürdürülebilirlik faaliyetlerine rehberlik etmektedir. Müşterilerinin ve bir bütün olarak toplumun karşılaştığı zorlukları çözmek amacıyla somut yeni değerler sunmak için yaratıcı fikirler kullanır. Konica Minolta, dünyaya yenilik getiren, yeni değerler yaratmaya devam ederek kendisini toplum için hayati öneme sahip bir şirket olarak olmayı hedeflemektedir. Bu nedenle sosyal, çevresel ve ekonomik hedefleri göz önünde bulunduran Konica Minolta “Sürdürülebilir bir dünya için yeni değer yaratmak” misyonunu üstlenmektedir.
Konica Minolta, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SDG) katkıda bulunmayı hedefler. EkoVizyon 2050 kapsamında sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmaya yönelik uzun vadeli planı üç ana hedeften oluşmaktadır:
  • 2050 yılına kadar ürün yaşam döngüsü boyunca CO2 emisyonlarını % 80 azaltmak
  • Dünyanın sınırlı kaynaklarının geri dönüşümünü ve kaynakların verimli kullanımını teşvik etmek
  • Biyoçeşitliliğin restorasyonunun korumak ve biyoçeşitliliğin korunmasını teşvik etmek 
Bu bağlamda Konica Minolta çevreye, topluma ve insana katma değer yaratacak ürün ve hizmetler geliştirerek tüm iş ortaklarına sürdürülebilir çözümler sunar.
 

HAYAT HOLDİNG HAKKINDA

Hayat Holding

Temelleri 1937 yılında atılan Hayat Holding olarak hızlı tüketim ürünleri sektöründe Hayat; ağaç bazlı panel sektöründe Kastamonu; liman işletmeciliği sektöründe ise Limaş başta olmak üzere farklı sektörlerde faaliyet gösteren 67 şirketi ve 20.000’i aşkın çalışanıyla global bir oyuncu rolü üstlenmektedir. Holding çatısı altında 17 ülkede 44 üretim tesisinde ileri teknolojilerle üretilen 49 Türk markasını dünya çapında milyonlarca tüketiciye ulaştırmaktadır.
Hayat Holding, 100 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla 2022 verilerine göre “Türkiye’nin En Büyük İhracatçıları” sıralamasında 52’nci, Türkiye’de gerçekleştirdiği üretim performansıyla da “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında ise 51’inci sırada yer aldı.
Dünyanın 4. büyük bebek bezi üreticisi, Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika’nın en büyük temizlik kağıtları üreticisi olarak hızlı tüketim sektörünün önemli bir oyuncusu olan Hayat Holding, hijyen, ev bakım, temizlik kâğıtları, kişisel sağlık ve evcil hayvan bakım kategorilerinde Molfix, Bebem, Good Care, Molped, Joly, Bingo, Gleen, Test, Has, Papia, Familia, Teno, Focus, Nelex, Goodcare, Evony ve Sholk gibi 16 güçlü markasıyla tüm dünyada milyonlarca eve HAYAT götürmektedir.
Türkiye’nin yanı sıra Mısır, İran, Cezayir, Rusya, Nijerya, Pakistan ve Vietnam olmak üzere toplam 8 ülkedeki 24 üretim tesisi; Fas, Bulgaristan ve Kenya, Malezya ve Tayland’daki satış dağıtım şirketleriyle, bulunduğu ülkelere istihdam sağlamakta ve ülkelerin ekonomilerine değer katmaktadır.


Kastamonu Entegre

Hayat Holding’in sanayileşme hamlesindeki ilk yatırımı olan Kastamonu Entegre, 1969 yılında kuruldu. Sektöründe global bir güç olma yolunda kesintisiz büyümesini sürdüren Kastamonu Entegre, ürünleriyle Türkiye’de lider, Avrupa’da 4., dünyada ise 5. sırada yer almaktadır. Kastamonu Entegre, yaklaşık 7.000 çalışanı ve 100’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla sektör birincisi olup, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 52’nci sırada yer almaktadır.
''İş akış süreçlerimiz değişiyor. Yeni dijital dünyaya daha rahat adapte olmak, sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda kurum kültürümüze uygun bir partnerle devam etmek amacı ile mevcut dokümantasyon sistemi tedarikçimizi değiştirmeye karar verdik. Hedeflerimiz ve ihtiyaçlarımız çerçevesinde Konica Minolta çözümlerinde karar kıldık. Konica Minolta tüm alternatiflerden farklı olarak hem çevre dostu hem dayanıklı cihazları, güvenli yönetim yazılımından oluşan dokümantasyon sistemi ve geniş teknik servis ağı ile tüm sürecimizi bir ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı başardı. Bunun yanı sıra Adana, Balıkesir, Samsun, Kastamonu, Kocaeli, Mersin gibi şehir dışı lokasyonlarımızda proaktif ve hızlı destekleri ile süreçlerimizi sorunsuz bir şekilde düzenledi. Hayat Holding olarak Konica Minolta ile çalışmayı seçerek doğru bir karar verdiğimizi şimdiden hissediyoruz. Hayat Holding ve Konica Minolta iş birliğinin önümüzdeki yıllarda daha ileri seviyelere taşınmasını diliyoruz.”

SAADETTİN ÖZTAN
HAYAT HOLDİNG, GLOBAL TEKNOLOJİ GRUP MÜDÜRÜ
 

SÜRDÜLEBİLİR İŞ ÇÖZÜMLERİYLE HAYAT HOLDİNG

SÜRDÜLEBİLİR İŞ ÇÖZÜMLERİYLE GELECEĞE YÖNELİK İŞ MODELLERİ

Broşürü indirmek için tıklayın !
Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.