Renklendirici ve Pigmentlerin Renk Ölçümü

Sıvıların, macunların, tozların, granüllerin ve diğer malzemelerin Kalite Kontrolü ve Formülasyonu

Renklendirici ve Pigmentlerin Renk Ölçümü


Sıvıların, macunların, tozların ve granüllerin kalite kontrolü ve formülasyonu

Renk tercihleri ve pigment geliştirme bir arada. Son kullanıcılar en son renk trendlerine tepki verir ve renklendirici üreticiler yeni renk gölgeleri geliştirmek için kalıcı bir baskı altındadır. Renklendirici ve Pigment üretimleri, diğer endüstriler için başlangıç noktasıdır ve bu nedenle tutarlı kaliteyi korumak çok önemlidir.


Sürekli yenilik ihtiyacı ve en yeni renklere ayak uydurmanın yanı sıra kaliteyi ve teslim sürelerini korumak, güvenilir bir renk yönetimi gerektirir.


Konica Minolta Ölçüm Aletleri, müşteri taleplerini doğru ve sürekli olarak karşılamak ve üretimin büyüklüğü ne olursa olsun renklendirici ve pigment üreticilerine eksiksiz bir çözüm sunmak için kullanılan bir dizi güçlü renk ölçüm aracını içerir. 

Renk ölçümü, kuruluşların çıktı tutarlılığını iyileştiren, zamandan, israftan ve çevresel etkiden tasarruf sağlayan veri güdümlü proses kontrolü ve kalite kontrol prosedürleri uygulamasına olanak tanır. İster dahili kontroller, ister tedarik zincirinizle renk iletişimi, renk eşleştirme veya renk veri tabanından yeniden oluşturma olsun, yazılım çözümlerimiz ikincil özellikleri takip edip hesaplarken bile renkleri doğru şekilde belirlemenize, üretmenize ve iletmenize yardımcı olabilecek deneyimli bir ekip tarafından desteklenir. Dijital renk ve görünüm verileri, tedarik sürecini hızlandırmak için kullanılabilir ve bir pigment üreticisinin üretim, dağıtım ve fiziksel standartların korunması ile ilgili riskleri ve maliyetlerini azaltarak pazara tepki verme yeteneğini büyük ölçüde geliştirir.

Müşterileri ziyaret ederken, tedarikçilerle şartnameler üzerinde anlaşmaya varırken, boya ve kaplama geliştirme laboratuvarlarında, sektördeki rakiplerle kıyaslama yaparken veya dahili kalite kontrol programları için raporlama yaparken uygulanan renk ölçümü, kalite, tutarlılık ve şartname ve onaydan kaynaklanan öznelliği azaltmaya dayalı tedarik zinciri ilişkileri kurabilir.

Masaüstü veya taşınabilir spektrofotometrelerimiz, dahili ekran ve operatör sihirbazı gibi yenilikçi özelliklerin yanı sıra doğruluk ve izlenebilirlik sağlamak için en yüksek standartlara göre üretilmiştir. Masaüstü cihazlar ayrıca sıvı boya veya bileşenler ya da katı pigment numuneleri için en yüksek uygulama esnekliğini sunar. CM-26dG gibi taşınabilir bir spektrofotometre, tedarik zincirindeki diğer cihazlarla izlenebilirliği ve sektör lideri modeller arası uyumu korurken operatörlere hareketlilik ve esneklik sağlayarak sürece mükemmel bir şekilde eşlik eder.

Avantajlar

  • Profesyonel renk yönetimi ile yeniliği destekleyin
  • Müşterinin taleplerini ve spesifikasyonlarını karşılayın
  • İlgili standartlara uyan sıkı toleranslar elde edin
  • Süreçleri hızlandırın ve düzeltme sayısını azaltın
  • Marka kimliğini güçlendirin
  • Zamanında ve istek üzerine renk sunun
     

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Masaüstü spektrofotometre CM-5, gerçek bir "Hepsi bir Arada" konseptinin tüm gereksinimlerini karşılamak için çok yönlülük ve basitlik kombinasyonu sunar. Cihaz, çok çeşitli malzemeleri kapsayabilir ve kullanıcı dostu olma ve minimum numune hazırlama süresi ile mükemmel sonuçlar vererek laboratuvarda veya üretim kontrolünde hızlı rutin ölçümlere olanak tanır. 30, 8 ve 3 mm'lik ölçüm alanları, numune boyutuna mükemmel uyum sağlar. Macunlar, tozlar veya granüller isteğe bağlı petri kabı seti ile kolayca ölçülebilir.

CM-26dG Taşınabilir Spektrofotometre

Hafif ergonomik tasarımı, isteğe bağlı Bluetooth™ özelliği ve yüksek çözünürlüklü TFT renkli ekranıyla CM-26d serisi hem laboratuvarda hem de sahada uygulamalar için idealdir. Tek bir cihaz içinde renk ve görünüm ölçümlerine olanak tanıyan entegre 60 derece parlaklık sensörüne sahiptir. Deneyimsiz kullanıcılar tarafından da kolay ve basit kullanım için tasarlanan bu taşınabilir spektrofotometre, doğru ve hızlı veri işleme için yeni bir standart belirliyor.
 

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

CM-36dG spektrofotometre, yansıtma veya transmitans ve 60° parlaklıkta renk ölçümü yapabilen yüksek hassasiyetli ve yüksek güvenilirlikli bir masaüstü cihazdır. Spektrofotometre, optik parlatıcı içeren numuneleri ölçerken UV ayarlamaları için eşsiz bir teknoloji olan patentli ve kanıtlanmış Sayısal UV Kontrolünü (NUVC) kullanır.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Macunların, Tozların, Granül örneklerinin ölçümü

30, 8 ve 3 mm'lik ölçüm alanları, numune boyutuna mükemmel uyum sağlar. Macunlar, tozlar veya granüller isteğe bağlı petri kabı seti ile kolayca ölçülebilir. Üst port konsepti kolay numune konumlandırmaya olanak tanır: Numuneyi ölçüm portuna yerleştirin ve ölçüm düğmesine basın.

CM-26dG ile ölçüm

Yüksek hassasiyetli teknoloji, kullanıcıların katılar, sıvılar, tozlar, macunlar ve granüller dahil olmak üzere çeşitli numunelerin renk özelliklerini doğru bir şekilde değerlendirmesine ve daha verimli ve kolaylaştırılmış bir süreçte tutarsızlıkları anında belirlemesine olanak tanır. Renk kalitesi standartlarını ve tüketici beklentilerini karşılamanın yanı sıra, atıklar azalır ve kâr artar.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!