Romatoloji Değerlendirmesi

Erken teşhis ve daha yüksek teşhis hassaslığı sağlayan Konica Minolta çözümleri

Romatoloji


Romatoid artrit, kıkırdak ve kemik hasarı ile disabiliteye neden olabilecek kronik enflamatuar eklem hastalığıdır. Özellikle, hastalığın yüksek seviyelerde aktivitesi, otoantikorların varlığı ve erken eklem hasarı gibi, yetersiz sonuçları işaret eden risk faktörleri olan hastalar olmak üzere, bu durumu olan kişilerde tedavi başarısını optimize etmede anahtar unsur erken teşhistir. Eklem hasarı teşhisi, AeroDR Röntgen sistemleri grubumuz kullanılarak konabilir.

Hastalığın ne şekilde ilerlediğini ölçmenin bir yöntemi, "DAS28 protokolü" olarak da adlandırılan Hastalık Aktivite Skoru (DAS) kullanmaktır. Bu protokol artık ultrasonda da kullanılabiliyor: Konica Minolta, yalnızca, romatologların çalışmalarını desteklemek üzere özel olarak tasarlanmış Sonimage sistemimizle sunulan benzersiz bir araç olan Romatoid Artrit (RA) İş Akışını geliştirmiştir. DAS28 Protokolünü temel alan araç, artrit bulunan kişilerin eklemlerini inceleyip değerlendirerek romatologlara rehberlik eder. Araç, kullanıcıların bu hasta grubuna özel bakım sağlamasına olanak tanır.

Romatoloji değerlendirmesi

Romatoloji değerlendirmesi

Çözümler

  • DAS28 protokolünün önceden yüklenmiş şablonu
  • Eklem görüntülerinin hızlı ve kolay bir şekilde karşılaştırılabilmesini sağlar
  • Doktorlar için klinik kılavuz
  • Hastanın rahat etmesini sağlayan, invazif olmayan teşhis
  • Hızlı, kolay raporlama
  • Enjeksiyonlar için gelişmiş iğne görselleştirmesi
Donanım
hardware icon
Taşınabilir Ultrason

SONIMAGE® HS1 Kompakt Ultrason Sistemi, üstün görüntü ayrıntısı ve kontrast çözünürlüğü sağlayan gelişmiş MSK işlevine sahiptir. Gelişmiş teknolojik özellikler ve yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi, güvenli teşhis konmasına, müdahaleli prosedürler için iğneye kılavuzluk edilmesine ve bakım noktasındaki tedavi yönetimine yardımcı olur.

Yazılım
software icon
Konica Minolta Yazılım Ürünleri

Konica Minolta yazılım ürünlerinin operasyonlarınızı nasıl iyileştirebileceğiyle ilgili sayısız farklı yöntemi keşfedin. Konica Minolta, şirketinizin sorunlarını çözer, farklı çalışma stillerine uyar ve sektörünüzün ihtiyaçlarını karşılayan yazılım çözümleri sunar. Konica Minolta gereksinimlerinizi her zaman önceliklendirerek en talepkar küresel organizasyonların dahi yazılım gereksinimlerini karşılar. Sistemi kullanarak, baskısı alınan veya kopyalanan çıktı maliyetlerini kontrol altında tutabilir, gelişmiş güvenlik önlemleri oluşturarak hassas belgelerin yetkisiz kişilerin eline geçmesini önleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hizmetler
service icon
Her Zaman Hizmetinizde

Deneyimli ve bilgili uzman personelimiz sorularınız varsa yanıtlar ve ürününüzü nasıl kullanacağınızı size gösterir. Hizmetlerimiz, sizin ve şirketinizin çözümlerden tam olarak yararlanmanız için tasarlanmış bir destek sistemi içerisinde size avantajlar sağlar. Danışmanlığınızı bir araya getirecek optimize edilmiş baskı hizmetleri; donanım ve yazılım uygulaması; belge harcamalarınızı düşürecek iş akışı yönetimi; ve işletmenizi güvende tutacak akıllı güvenlik hizmetleri gibi farklı hizmetler sunuyoruz.

Romatoloji Değerlendirmesi

Romatoloji Değerlendirmesi

Temel Özellikler

Sonimage sistemi çeşitli klinik ortamlarda kullanılabilir. Çok yüksek düzeyde taşınabilir ve kolay kullanılabilir olması nedeniyle Sonimage, günlük muayenelerini gerçekleştiren romatologlar için mükemmel araçtır. Ultrason aracında, tamamen dokunmatik 15 inç ekranda dokunmatik ekran teknolojisinin avantajlarını basit bir konsolla bir araya getiren sezgisel bir kullanıcı arayüzü vardır. 


Bunun yanında araçta yalnızca sekiz adet fiziksel düğme ve entegre bir imleç denetim topu kullanılır. Sonimage ayrıca, rehabilitasyon ve fiziksel tedavi alanındaki doktorlar, ortopedistler ve romatologlar için özellikle kullanışlı olacak şekilde, muazzam muskuloskeletal görüntüleme biçiminde benzersiz katma değer sunar. 


Basit İğne Görselleştirme (SNV) özelliğiyle Sonimage HS1, düzlem için ve düzlem dışı yaklaşımlarda ultrason görüntüsünde iğneyi iyileştirebilir. Sistemde ayrıca, ölçeği 1 cm derinliğe kadar düşürülerek 18 MHz görüntüleme yapılabilir, böylelikle ekranda detaylar daha rahat sunulabilir. 


Romatoid Artrit İş Akışı, doktorlara özel bir romatoid artrit protokolünde rehberlik edip, incelenen eklemlerin net bir genel bakışını sağlar ve bütünüyle teşhis prosesini daha kesin hale getirir. Böyle bir son teknolojinin avantajlarından yalnızca artriti olanlar yararlanmaz: Sonimage HS1, sistemin TDI ve CW modları gibi özelliklerini çok yararlı bulacak kardiyologlar tarafından da kullanılabilir. Otomatik IMT (intima-mediyal kalınlığı) ölçümü özelliği, gelişmiş arter durumu değerlendirmesine olanak tanır.

3THI Triad Tissue Harmonic Görüntüleme

3THI Triad Tissue Harmonic Görüntüleme

Yüksek hassaslıkta ve geniş bantlı transdüserler

Yüksek hassaslıkta ve geniş bantlı transdüserler

Entegre bataryalı taşınabilir çözüm

Entegre bataryalı taşınabilir çözüm

Beklemedeyken 15 saniyeden kısa sürede başlar

Beklemedeyken 15 saniyeden kısa sürede başlar

Üç adede kadar prob konektörüyle araba üzeri mobil çözüm

Üç adede kadar prob konektörüyle araba üzeri mobil çözüm

Basit İğne Görselleştirme (SNV) teknolojisi

Basit İğne Görselleştirme (SNV) teknolojisi

Sonimage HS1 içerisine entegre edilmiş Romatoid Artrit İş Akışı

Sonimage HS1 içerisine entegre edilmiş Romatoid Artrit İş Akışı

Suş Elastografisi görüntüleme yöntemi

Suş Elastografisi görüntüleme yöntemi

Bize ulaşın

Bize ulaşın

Sağlık Hizmetlerinde Üstün Teknoloji

Konica Minolta üstün teknolojiler geliştirerek size en yüksek performanslı ve güvenilirlikte çözümler sunar. Bizi hemen arayın, Sağlık Hizmetleri Bölümümüzde çalışan kendini adamış bir uzman, tıbbi uygulamanızın gereksinimlerine kusursuz şekilde uygun hale getirilen sistemi oluşturmada size yardımcı olacaktır.