Saç ve Cilt Bakım Ürünleri Renk Ölçümü

Sabunların, boyaların, kozmetiklerin, yara tedavisinin ve daha fazlasının etkinliği için izlenebilir spektral veriler oluşturma

Saç ve Cilt Bakım Ürünleri Renk Ölçümü


Tüy ve cildin rengi için doğru ve izlenebilir veriler, geliştirme ekiplerine ve klinik ekiplere olanak tanır

Ürünlerin yerinde doğru renk ve renk farkı verilerinin elde edilmesi veya ürünlerin etkisi, geliştirme ekiplerinin veya klinik araştırmacıların her türlü saç tipi, cilt tipi, durumu ve rengi için izlenebilir veriler toplayarak ürünlerin etkinliğini test etmelerine yardımcı olabilir. Ürünlerin yerinde veya öncesi ve sonrası ölçümlerinden elde edilen veriler, kişisel bakım ürünü üreticilerinin reçetelerini etkinlik ve maliyet açısından optimize etmelerini ve yara pansumanı, merhem, krem ve losyon üreticilerinin ürünlerinin etkisini ölçmelerini ve rakipleriyle kıyaslama yapmalarını sağlar.


Sonuç olarak, renk verilerinin toplanması ve uygulanması, geliştirme ekiplerinin ürünleri öznelliği olmadan test etmesini, izlenebilir verilerle performans karşılaştırması yapmasını ve ürünlerin müşteri deneyimini iyileştirmesini sağlar.


Konica Minolta Ölçüm Aletleri, müşterileri basit ancak tekrarlanabilir bir ölçüm sürecinin uygulanmasına yardımcı olacak ölçüm sistemleri ve süreçleri geliştirmede destekler. Operatörler, tamamen izlenebilir olan ve yerel olarak ya da kuruluş genelinde güvenli bir şekilde paylaşılan bulut tabanlı bir veri tabanı üzerinde çalışmak üzere dizüstü bilgisayardan çalışabilen bir sistemden yararlanabilir. Konica Minolta Ölçüm Cihazları, endüstri lideri cihazlar arası anlaşmadan faydalanır; yani, çalışmalarınızı birden fazla cihazla ölçekleyebilir ve verilerinizin mümkün olduğunca yakından ilişkili olduğundan emin olabilirsiniz.
 
Konica Minolta masaüstü ve taşınabilir spektrofotometreler, kuruluşlara cilt, saç ve kürk rengini doğru şekilde ölçmek için kullanımı kolay bir çözüm sunar. Birçok uygulama, Bluetooth üzerinden renkli veri yazılımına bağlanan CM-700d'yi en iyi şekilde kullanır. Dikey hizalaması, kozmetik uygulamadan önce ve sonra bir yüzde, yıkamadan önce ve sonra doğrudan bir hayvanın gövdesinde, taranmış saç örneklerinde veya tedavi ve iyileşme sürecinde bir yarada ölçüm yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın, numune üzerinde doğru bir şekilde konumlandırılmasını kolaylaştırır. Dikey hizalama, hassas ciltler için veya ölçümler arasında temizlik için ekstra avantaj olarak, ciltle minimum temas sağlar.
Masaüstü spektrofotometre CM-36dG, yalnızca ölçülen alanı doğru bir şekilde hedeflemek için değil, aynı zamanda gerektiğinde ölçümle birlikte referans için çekim yapmak için de kullanılabilen öne bakan bir ölçüm açıklığına ve dahili örnek vizör kamerasına sahiptir. Masaüstü cihazlar, bazı uygulamalar için ölçüm sürecini hızlandırabilecek daha geniş ölçüm alanlarının ek avantajını sunar.

Gelişmekte olan hiperspektral görüntüleme alanı, tedavilerin yara iyileşmesi üzerindeki etkisinin incelenmesinde klinisyenler tarafından kullanılan inceleme ve belgeleme süreçleri için yeni fırsatlar sunmaktadır. SPECIM IQ, farklı aşamalardaki dokuları sınıflandırmak ve daha önce daha fazla temas, daha fazla ölçüm ve daha fazla hesaplama gerektiren yüzdeleri ve karşılaştırmaları doğru bir şekilde elde etmek için hareketsiz bir hiperspektral görüntünün analiz edilmesini sağlar.

Avantajlar

  • Doğru renk elde edin
  • Tarifleri verimlilik ve maliyet için optimize edin
  • Müşterilerin beklentilerini ve memnuniyetini en üst düzeye çıkarın
  • Tekrarlanabilir ölçüm süreçleriyle üretkenliği artırın
  • Doğru ve temassız analizle inceleme sürecini kısaltın

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-700d Taşınabilir Spektrofotometre

Ölçüm açıklığının hassas bir şekilde konumlandırılmasını ve denekle minimum teması sağlayan dikey hizalama özellikli taşınabilir cihaz. 3 mm veya 8 mm açıklıkla ölçüm yapın ve verileri Bluetooth üzerinden renkli veri yazılımına aktarın.

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

Örnek sunum hizalaması için dahili örnek vizör kamerasına sahip laboratuvar sınıfı cihaz. Cihaz ayrıca, her numune için hem renk hem de parlaklık verileri sağlamak için dahili bir parlaklık ölçer içerir.

SPECIM IQ Hiperspektral kamera

SPECIM IQ serisi, müşterilerin analiz gereksinimlerine uyan uygulamaların tanımlanması için kullanılan taşınabilir bir hiperspektral görüntüleme kamerasıdır. Sağlık sektörü için uygulama, yerinde hızlı algılama ve temassız tanılama için taşınabilirlik ve temassız özelliklerinden faydalanır. 

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Saç boyası ölçümü

Geliştirme ekipleri, CM-36dG gibi bir masaüstü cihaz ve Spectramagic NX2 yazılımına sahip bir geçirgenlik ölçüm kiti kullanarak hem sıvı boyaları hem de taranmış saç numunelerini boyamadan önce ve sonra test edebilir. Bu tertibat, çok sayıda temel saç tipi ve rengi üzerinde ölçülen renk farkının istatistiksel analizi ile saç boyalarının etkinliğinin test edilmesine olanak sağlayacaktır.

Cilt Tepki Ölçümü

CM-700d gibi taşınabilir bir aletin kullanılması operatörün uygulamadan önce ve sonra cildi kolayca ve doğru bir şekilde ölçmesine, ciltte kızarıklık veya bronzlaştırıcı ya da benzer ürünlerin etkisini tespit etmesine olanak tanır. Spectramagic NX2 gibi Renk Verileri yazılımını kullanarak ölçüm verilerini kolayca organize etmek, saklamak ve analiz etmek mümkün olacaktır.

Cilt Tanısı Tespiti

SPECIM'in IQ serisi hiperspektral kamerası, cilt tümörleri ve ciltle ilgili diğer sorunlar için cilt tanılama pazarını geliştirebilir. Bu, temassız ve taşınabilir olması sayesinde cilt tümörü teşhisini veya sınır tanımayı daha doğru hale getirme açısından bir olasılık olabilir. 

Specim IQ işbaşında

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!