Sıvı Kimyasalların Renk Ölçümü

Şeffaf veya yarı şeffaf sıvılar için

Sıvı Kimyasalların Renk Ölçümü


Yansıtma veya geçirgenlikte opaktan yarı saydamlığa kadar sıvı kimyasal ürünler için spektrofotometreler.

Sıvı kimyasal ürün üreticileri için taşınabilir ve masaüstü renk ölçüm cihazlarımız ve yazılımlarımız doğru ve tutarlı renkli kimyasal ürünler üretmeye yardımcı olur. Raporlanabilen, kaydedilebilen ve müşterilerle iletişim kurabilen tekrarlanabilir ve izlenebilir spektral veriler üretmek için her seviyede opaklığa sahip sıvı kimyasal ürünleri analiz edebilirsiniz.

Konica Minolta Ölçüm Aletleri, maliyetleri kontrol etmenize, müşterilerinizin istediği ürünleri belirtmenize ve sunmanıza yardımcı olur ve pazarda rekabet avantajı sağlar.


Çok çeşitli pazarlardaki üreticilerin tutarlı ve izlenebilir bir ürün sunması gerekir ve ister opak ister şeffaf olsun, su veya yağ bazlı sıvıların hızlı ve doğru ölçümünü sağlamak için cihazlarımıza güvenirler.


Konica Minolta'nın çok yönlü masaüstü spektrofotometreleri, bir PC'ye bağlı olarak veya bağımsız modda kullanılabilir ve laboratuvarda, üretimde veya bir müşteri veya tedarikçide yerinde ihtiyaç duyduğunuz yerde renk kontrolü sağlar.

Masaüstü spektrofotometrelerimiz sıvıların transmitans ve yansıma renk ölçümü için yaygın olarak kullanılır ve analiz edilmesi, raporlanması ve müşterilerle iletişim kurması kolay renk verileri üretir. Gereksinimlerinize bağlı olarak 2, 10 veya 20 mm'lik küvetler optik cam veya plastik olarak sunulur. Sistemi diğer test ekipmanlarına entegre etmek için veya otomatik veya kapalı bir sistem ile bir akış hücresi de kullanılabilir.

Masaüstü spektrofotometre CM-5, kimyasal alanda yaygın olarak kullanılan standart renk endekslerinin birkaçını ölçebilir. Gardner, Hazen/APHA, İyot Renk Numarası, Avrupa Farmakopesi ve ABD Farmakopesi dahil olmak üzere spesifik endekslerin kalibrasyon eğrileri, CM-5'te saklanarak, her bir endeks için standart solüsyonların hazırlanması ve işleme ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır. Endeks ölçümleri, diğer kimyasal analiz türleri için kullanılan piyasada bulunan 10 mm genişliğinde hücrelerle isteğe bağlı 10 mm hücre ölçümü kullanılarak alınabilir ve bu sayede aletimiz mevcut iş akışınıza kolayca sığabilir.

Deneyimli ekiplerimiz bir çözüm önerebilir ve kapsamlı servis ağımız cihazlarınızın kullanım ömrü boyunca korunmasını ve izlenebilmesini sağlayabilir.

Avantajlar

  • Maliyetleri azaltın
  • Atıkları azaltın
  • Müşterilere doğruluk, kesinlik ve eyleme geçirilebilir veriler sunun
  • Ürün kalitesini artırın
  • Öznelliğin renk tedariki üzerindeki etkisini azaltın

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

CM-5 masaüstü spektrofotometre ve küvet sistemi, ölçüm sihirbazı ve basitleştirilmiş veri raporlama kullanılarak şeffaf veya yarı şeffaf sıvıların bağımsız transmitans ölçümü için kullanılabilir.

CM-36d Masaüstü Spektrofotometre

Küvetlerdeki sıvıları ölçmek için geniş, açık taraflı transmitans haznesine sahip yenilikçi masaüstü spektrofotometre. CM-36d'de isteğe bağlı dalga boyu analizi bulunur ve yıllık izlenebilir kalibrasyonlar arasında kesinlik ve doğruluğu artırmak için özelliği ayarlar. 

CM-700d/CM-600d Taşınabilir Spektrofotometre

Taşınabilir spektrofotometrelerimiz CM-700d/CM-600d, sıvılar da dahil olmak üzere küçük ve büyük boyutlu opak, şeffaf, yarı saydam ve floresan örnekleri doğru şekilde değerlendirmek için yansıma ve transmitansı ölçer.        

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!