Plastik Ürünlerin Renk ve Görünüm Ölçümü

Film, folyo, levha, pelet veya plastik parçaların kalite kontrolü ve formülasyonu

Plastik Ürünlerin Renk ve Görünüm Ölçümü


Kalite standartlarını karşılamak için plastik ürünlerinizin rengine hakim olun

Plastik ürünlerin görünümü, müşterinin satın alma kararı üzerinde inkar edilemez bir etkiye sahip olan temel bir kalite parametresidir. Birçok plastik ürünün görünümü genellikle yalnızca renk ve opaklığı değil, aynı zamanda parlaklık ve yüzey dokusunu da içerir. Plastik ürün ister opak ister yarı saydam, düz, kavisli, ince veya kalın olsun, modern plastik üreticisinden beklenen cazip renkler sunması, ürünleri doğru renkte teslim etmesi ve tutarlılık sağlamasıdır.


Teknik özellikler dahilinde çok çeşitli renkler veya özel renkler sunmak, tedarik zinciri ilişkileri kurmanın ve işinizi büyütmenin kanıtlanmış bir yoludur.


Konica Minolta, plastik endüstrisi için renk ölçüm cihazları, renk verileri ve uyumlu yazılım, yenilikçi parlaklık ölçerler ve görsel değerlendirme için kontrollü aydınlatma dolapları sunan bir çözüm sağlayıcısıdır.

Uzmanlarımız, işletmenize fayda sağlayacak ölçüm ve kontrol süreçlerini uygulamanıza yardımcı olabilir.

  • Ürün kalitesini artırın
  • Maliyetleri ve atıkları azaltın
  • Tedarik zinciri ortaklarıyla iletişimi geliştirin, iş birliği ve iyileştirmeye dayalı ilişkiler kurun


Dijital renk ve görünüm verileri tedarik sürecini hızlandırmak için kullanılabilir ve fiziksel standartların üretilmesi, dağıtılması ve sürdürülmesi, öznel spesifikasyonlar ve müşterilerle onay süreçleriyle ilişkili riskleri ve maliyetleri azaltarak şirketlerin pazara tepki verme becerisini büyük ölçüde geliştirir.

Müşterileri ziyaret ederken, tedarikçilerle şartnameler üzerinde anlaşmaya varırken, plastik ürün inovasyonu geliştirme laboratuvarlarında, sektördeki rakiplerle kıyaslama yaparken veya dahili kalite kontrol programları için raporlama yaparken uygulanan renk ölçümü, kalite, tutarlılık ve şartname ve onaydan kaynaklanan öznelliği azaltmaya dayalı tedarik zinciri ilişkileri kurabilir.

Konica Minolta, renk formülasyonu ve dijital renk verisi iletişimine yönelik sistemlerin uygulanmasından, eğitiminden, optimizasyonundan ve özelleştirilmesinden sorumlu uzmanlardan oluşan özel bir ekibe sahiptir. Uzmanlarımız, ekiplerinizin tedarik zinciri ortaklarınızla paylaşabileceğiniz dijital renk standartlarını ve renk farkı toleranslarını oluşturmasına yardımcı olabilir. Renk ve görünüm ölçümü ve kontrolüne yönelik tekrarlanabilir, en iyi uygulama süreçlerini hızlı bir şekilde oluşturmak için uygulama ekiplerimizin deneyiminden yararlanabilirsiniz.


Konica Minolta masaüstü spektrofotometreler, operatörlere ister film, folyo, tabaka, pelet veya plastik parça olsun, her türlü numuneyi hem yansıtma hem de geçirgenlik açısından ölçme becerisi sağlar. Taşınabilirlik isteyen müşterilerin ihtiyaçları CM-26dG gibi yakın toleranslı cihazlarla, dokulu plastik üreticilerinin (otomotiv endüstrisi gibi) ihtiyaçları ise CM-25cG ile tamamen karşılanmaktadır.

Rhopoint enstrümanları ve Just Normlicht GmbH (ışık dolabı) ile ortaklığımız, müşterilerimize parlaklık ölçümü için yenilikçi çözümlere ve bir dizi kontrollü aydınlatma değerlendirme çözümüne erişim sunmaktadır.

Avantajlar

  • Rakipsiz renk yönetimi ile yeniliği destekleyin
  • İlgili standartlara uyan dar toleranslar elde edin
  • Zamanında ve istek üzerine renk sunun
  • Müşterinin ihtiyaçlarını ve spesifikasyonlarını karşılayın
  • Süreçleri hızlandırın ve düzeltme sayısını azaltın
  • Marka kimliğini güçlendirin

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36dG Masaüstü Spektrofotometre

Çok çeşitli plastik ürünler için ideal olan, yansıma veya geçirgenlikte renk ölçümü yapabilen yüksek hassasiyetli bir masaüstü cihaz. Konica Minolta, renk ve parlaklığın eş zamanlı ölçümünü sağlamak için ISO 2813 uyumlu 60° parlaklık sensörü kullanmaktadır.

CM-26dG Taşınabilir Spektrofotometre

Pürüzsüz veya dokulu numunelerin yüksek hassasiyetli renk ve parlaklık ölçümü için yakın toleranslı taşınabilir cihaz. Cihaz, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve operatör hatalarını kesmek için kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzü, renkli ekran ve örnek görüntüleyici bağlantı noktası üzerine kurulmuştur.

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

Entegre büyük renkli ekran ve operatör sihirbazına sahip bağımsız masaüstü, katı, granüler, toz haline getirilmiş veya sıvı numunelerin laboratuvar renk ölçümleri için mükemmel bir çözümdür. Üstten bakan ölçüm portu ve geniş geçirgenlik odası, verimli ve tekrarlanabilir süreçleri kolaylaştırır.  

CM-700d Taşınabilir Spektrofotometre

Ölçüm açıklığının hassas bir şekilde konumlandırılmasını ve denekle minimum teması sağlayan dikey hizalama özellikli taşınabilir cihaz. 3 mm veya 8 mm açıklıkla ölçüm yapın ve verileri Bluetooth üzerinden renkli veri yazılımına aktarın.

Işık Kabini

Klasik filament lambalar ve floresan tüpler veya LED/Hibrit teknoloji aydınlatması kullanılarak renk örneklerinin görsel değerlendirmesi için çeşitli yapılandırmalara sahip Işık Kabinleri.

Rhopoint Parlaklık ve Görünüm ölçümü

Rhopoint test cihazları, bitmiş ürünlerin görünümünü ve parlak yüzeyini ölçmek için parlaklık ölçerler, hazemetreler / goniofotometre, DOI (portakal kabuğu), TAMS vb. içerir.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

CM-36dG ile Ölçüm

CM-36dG katı veya sıvı numuneleri yansıtma veya iletim modunda, yatay veya baş aşağı ölçebilir. Bu, opaktan yarı saydam ve şeffaf olana kadar çeşitli numuneler için büyük esneklik sunar. Geniş, açık kenarlı iletim odası, her boyuttaki şeffaf veya yarı saydam numuneleri kolaylıkla ölçmek için kullanılabilir.

CM-26dG ile Ölçüm

Hafif ergonomik tasarımı, isteğe bağlı Bluetooth™ özelliği ve yüksek çözünürlüklü TFT renkli ekranıyla CM-26d serisi saha uygulamaları için idealdir. Ø 8 mm (MAV) ve Ø 3 mm (SAV) olmak üzere kolayca değiştirilebilen iki ölçüm açıklığı ile büyük bir kullanım esnekliği sunar. İki lens konumu ayarı, her iki açıklığı ile mükemmel veri korelasyonunu garanti ederek tüm numune boyutlarının ve şekillerinin ölçülmesini sağlar.

CM-5 ile Ölçüm

Benzersiz konsepti ve çok çeşitli özel aksesuarları sayesinde CM-5 katı, granül, macun veya sıvı formdaki hemen hemen her türlü numuneyi işleyebilir. Açıklık boyutu 3 - 30 mm, farklı Petri kapları, farklı hücre yolları ve geniş bir geçirgenlik odası benzersiz bir esneklik sunar.
Bireysel kullanıcı kurulumlarının yanı sıra hedef ve ölçüm verileri, çoklu kullanıcı özelliğine izin vermek için USB bellek çubuğuna kolayca kaydedilebilir.

Plastik Kalıplı Parçaların Ölçümü

Taşınabilir spektrofotometre CM-26dG veya CM-700d ile eğimli veya düzensiz yüzeylere sahip olanlar da dahil olmak üzere plastik ürünlerin rengini kontrol etmek mümkündür.

CM-26dG, renk verilerini ve yüzey parlaklığını
 eş zamanlı ölçmek için kullanılabilir ve böylece ürünlerin görünüşü hızlı ve takip edilebilir bir biçimde ölçebilir.

İzlenebilir ve doğru bir şekilde ürün belirleme, formüle etme, ölçme ve QC ürünleri sağlama kapasitesi, tedarik zincirlerinin kalite ve verimliliği artırmalarına yardımcı olur.

Dokulu Ürünlerin Ölçümü

Taşınabilir spektrofotometre CM-25cG ile dokulu plastiklerin rengi doğru ve tekrarlanabilir şekilde ölçülebilir. Çevresel ışıklandırma kullanan bu cihaz, dokudan kaynaklanan küçük gövdelerden etkilenerek ölçüm tutarsızlıkları yaşayabilen açılı geometrilerden daha yüksek performans sağlar.
CM-25cG aynı anda hem renk hem de parlaklık değerlerini ölçerek, spesifikasyon veya kalite kontrol ölçüm görevlerini gerçekleştirirken verimliliği büyük ölçüde artırır.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!