Dokulu Yapı Malzemeleri İçin Renk Ölçümü

Dokulu taş, ahşap, metal veya seramik ürünler için ölçüm çözümleri

Dokulu Yapı Malzemeleri renk ölçümü, dokulu yapı malzemeleri görünüm ölçümü


Dokulu yüzeylerin görsel değerlendirmesine karşılık gelen tutarlı veri ölçüm verileri

Dokulu ürünler, yapı malzemeleri için farklı zorluklar yaratır. Otomotiv plastikleri ve diğer tüketici ürünleriyle aynı toleranslarla genellikle ilişkili olmasa da prensipler aynıdır. Tolerans dahilinde belirledikleri renkleri sunmak için tedarik ortaklarıyla birlikte çalışmak, kuruluşu güvenilir bir tedarikçi olarak tanıtır.


Ticari veya özel müşterilere tutarlı bir ürün sağlamak, markaya güven oluşturur ve kalite konusunda itibar yaratır.


Taş ve ahşap gibi doğal malzemelerde bile gölge sıralama, bir kuruluşun daha yüksek algılanan kaliteye sahip bir ürün sunmasına yardımcı olabilir.

Konica Minolta Ölçüm Aletleri ve yazılımı, müşterilere ham maddelerden tamamlanmış ürünlere kadar her şeyin doğru renk kontrolü için bir çözüm sunar. Renk ölçümü, kuruluşların çıktı tutarlılığını iyileştiren ve spesifikasyona göre ve toleranslar dahilinde doğru renkler üreterek zamandan ve israftan tasarruf sağlayan verilere dayalı proses kontrolü ve kalite kontrol prosedürleri uygulamasını sağlar.

Dijital renk verileri, tedarik sürecini hızlandırmak için kullanılabilir. Bu da, üreticinin pazara tepki verme yeteneğini büyük ölçüde artırır ve fiziksel standartların oluşturulması, dağıtılması ve sürdürülmesi ile ilgili riskleri ve maliyetleri azaltır.

Renk izleme kabinleri, kolorimetreler ve spektrofotometreler gibi çeşitli çözümler sunan Konica Minolta Ölçüm Aletleri, ürünlerinizin görsel tutarlılığını ve algılanan kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan basit ancak etkili prosedürler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Dokulu yapı malzemelerinin ölçümü genellikle daha geniş bir alanın ortalamasını almak için daha geniş bir ölçüm açıklığına sahip bir cihaz tarafından gerçekleştirilir. Bu, insan gözlemciyle daha yakın bir ilişki kurar ve ölçüm süreçlerini daha tekrarlanabilir hale getirir. Proses gereksinimlerinize bağlı olarak, geniş açıklıklı görünümü (25,4 mm) kullanan masaüstü spektrofotometre veya 50 mm açıklıklı CR-410 taşınabilir kolorimetre kullanılabilir. 
 
Konica Minolta Ölçüm Aletleri ve uzman ekibi, hızlı onarım sunmak ve bu cihazların doğruluğunu ve izlenebilirliğini yıl boyunca korumak için yetkili servis tesisleri ağıyla desteklenen bu alandaki yüzlerce kurulumdan uzmanlık sunmaktadır.

Avantajlar

  • Üretim sürecinin kesinliğini artırın, yeniden çalışmayı en aza indirin ve tamamlanmış kaplama kalitesini en üst düzeye çıkarın.
  • Prosesteki her adımı ölçerek ve optimize ederek üretim süreci boyunca maliyetleri azaltın.
  • Sizin tarafınızdan ve rakibiniz tarafından yapılan son rötuşları karşılaştırarak tutarlılığı artırın, gerçekçi ve ulaşılabilir beklentiler belirleyin.

ENSTRÜMANLAR

ENSTRÜMANLAR

CM-36d Masaüstü Spektrofotometre

CM-36dG masaüstü spektrofotometrenin basitleştirilmiş, yalnızca yansıma özellikli versiyonu. Renkli veri yazılımına bağlı Operatör, yapılandırmaya bağlı olarak numuneleri doğrudan ölçüm portunun üstüne veya karşısına yerleştirebilir.

CR-410 Kolorimetre

50 mm ölçüm açıklığına sahip izlenebilir tristimulus kolorimetre, tek bir ölçümde büyük bir alanın ortalamasını almak için idealdir. Cihaz taşınabilirdir ve numunelerin mobil etiketlemesi için bir bilgisayara veya yazıcıya bağlı bir veri işlemcisine bağlanabilir.

CM-5 Masaüstü Spektrofotometre

PC ve yazılımdan bağımsız çalışma sağlayan yerleşik ekran ve donanım yazılımına sahip masaüstü spektrofotometre. Bağımsız mod, proses kontrolü veya temel başarılı/başarısız kalite kontrol işlemlerindeki mallara daha kolay entegrasyon sağlar.

SpectraMagic NX

Konica Minolta cihazlarının çalışması ve renk verilerinin depolanması, raporlanması ve analizi için kullanılan renk veri yazılımı.

UYGULAMALAR

UYGULAMALAR

Taş Karoların Gölge Sıralaması

Gerçek rastgele, çoğu zaman müşterilerin istediği türden bir rastgele değildir. CR-410 ve eş veri yazılımı, tutarlı seriler oluşturmak veya müşteri için memnun edici rastgele bir değer sunmak üzere grupları karıştırmak amacıyla taş ve ahşap gibi numunelerin gölge sıralamasının gerçekleştirilmesi için kullanılabilir.

İlgili Çözümler

Uzmanlarımıza sorun!