Renk Yönetimi

Renk yönetimi prosesleri her basım işletmesinin can damarıdır ve şirketin sürekli gelişip başarılı olması için kritik önemdedir.

RENK YÖNETİMİ SİSTEMLERİ NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ


Renk dikkatimizi çeker, duygusaldır ve bakanlarda daha fazla bağlantı ve yanıt hissi uyandırır, yani kolay kullanılabilen araçlarla renkli baskı kalitesi elde etmeyi garanti altına almak istiyorsanız okumaya devam edin!

Renk yönetimi sistemleri – işletmenin başarılı olmasının anahtarı


Akıllı renk ve görüntü denetimi, basılan ürünlere kalite ve canlılık hissiyatı vererek daha fazla satış ve daha yüksek marj oluşturur. Etkin pazarlama, tanıtım ve satış faaliyetleri yapılması için kitaplardan kataloglara, el ilanlarına, doğrudan postalara ve panolara, mağaza içi teşhir ve ambalajlara kadar baktığımız her şeyde tam renk sağlanması temel önemdedir. 

Buna karşılık, dijital basımcıların hemen hemen yarısı karşılaştıkları en zor unsurun renk eşleşmesi olduğunu belirtiyor. Müşteriler, baskı satın alırken renk tutarlılığı beklentisi taşıyor, yani baskı hizmeti sağlayıcıların, kolay kullanılabilen araçlarla renkli baskı kalitesini garanti edebiliyor olması ve öğrenmesi zor olmayan, hassas eşleme sağlayan renk yönetimi çözümleri kullanması gerekir. Yanlış baskıları azaltmak ve yeniden baskılar oluşmasını önlemek için renklerin yeniden üretiminin zaman içinde tutarlı olması da gerekir. 

Renk yönetimi nasıl değişti?

Renk yönetimi nasıl değişti?

24 saatlik iş çevrim sürelerinin standart olduğu günümüzün yoğun baskı ortamında, tutarlı baskı sonuçları sağlamak ve üretkenlik ile üretim esnekliğini maksimize etmek amacıyla ofset ve dijital basımlar arasında renk çıkışını kalibre etmek temel önemdedir. Basit ve entegre çözümler artık tüm dijital donanım ve yazılımlara, Uluslararası Renk Konsorsiyumu (ICC) standartlarına tam olarak uygun renk profilleri üretmek için gereken renk profillerini sağlıyor.


Renklerin etkili yönetilmesi aşağıdaki gibi avantajlar sağlar… 

• Standart prova çıktısı

• Baskısı alınan çıktıda garanti kalitesi

• Baskı makinesi için daha düşük maliyet ve atık 

• Müşteri için yeniden baskı sayısını ve teslim süresini azaltır 

• İlk seferde "doğru yapılarak" etkinlik iyileştirilir. 

Baskıda renk yönetimi nedir?

Baskıda renk yönetimi nedir?

Sağlam bir renk yönetimi sistemi, dijital baskı makinesinin tek tek işleri ekonomik olarak uygulanabilir hale getirecek kadar hızlı işleme koymasını, aynı zamanda son baskı sonucunun kalitesini garanti etmesini sağlar. Bunun sunduğu maliyet tasarrufları ve üretim verimliliklerinin yanında, renk denetimi, çeşitli görüntü yakalama cihazları kullanıldığında oluşan pek çok karmaşık sorunu basitleştirdiği için hayati önemdedir.

Renk Yönetimi

Renk Yönetimi

Basılan ürünlerde renklerin yaygın şekilde kullanılması nedeniyle renk yönetimi hiç olmadığı kadar önemli hale geldi


Ayrı ayrı markalı ürünlerle rengi eşleştirmesi ve ayrıca, rengin farklı ürünlerde, pazarlama yardımcılarında, farklı alt katmanlarda ve baskı çıkarma cihazlarında tutarlı şekilde kullanılmasını sağlaması gerekir.

Etkin bir renk yönetimi siteminin avantajları şunlardır:

· Baskı odanızı daha üretken ve daha karlı hale getirir

· İş gücünüzü ve gizli maliyetlerinizi düşürür

· Sıradan görevler ve tekrar eden proseslerin otomatik hale getirilmesi kolay olur

· Dış kaynak kullanmayı göz önünde bulundurmak gerekmez 

· Baskı üretimi verimliliği en üst düzeye çıkarılabilir

· Şirketinizin piyasadaki rekabet ortamında öne çıkmasına yardımcı olur 

Donanım
hardware icon
Konica Minolta Baskı Donanımı

Dijital baskı üretimi performansında en üst düzeyi mi istiyorsunuz? İstediğinizi elde ettiniz. Konica Minolta'nın Üretim Baskı ve Ofis donanımları sektördeki temel ölçüttür ve devrim niteliğindeki renkli görüntü kalitesi, ultra yüksek hızlı siyah-beyaz çıktı, profesyonel kalitede dahili sonlandırma seçenekleri sunarak karmaşık iş spesifikasyonlarınızı ve daha fazlasını karşılar. Baskı donanımlarımız, şirketinizin büyüklüğüne veya uzmanlık alanına bakılmaksızın, baskı altyapınızı oluşturmanızı, dijital içeriği yönetmenizi, en son teknoloji ölçüm cihazlarını hizmete almanızı ve iş akışınızı hayallerin ötesinde değiştirmek üzere tasarlanmış diğer çözümleri keşfetmenizi sağlar.

Yazılım
software icon
Konica Minolta Yazılım Ürünleri

Konica Minolta yazılım ürünlerinin operasyonlarınızı nasıl iyileştirebileceğiyle ilgili sayısız farklı yöntemi keşfedin. Konica Minolta, şirketinizin sorunlarını çözer, farklı çalışma stillerine uyar ve sektörünüzün ihtiyaçlarını karşılayan yazılım çözümleri sunar. Konica Minolta gereksinimlerinizi her zaman önceliklendirerek en talepkar küresel organizasyonların dahi yazılım gereksinimlerini karşılar. Sistemi kullanarak, baskısı alınan veya kopyalanan çıktı maliyetlerini kontrol altında tutabilir, gelişmiş güvenlik önlemleri oluşturarak hassas belgelerin yetkisiz kişilerin eline geçmesini önleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hizmetler
service icon
Her Zaman Hizmetinizde

Deneyimli ve bilgili uzman personelimiz sorularınız varsa yanıtlar ve ürününüzü nasıl kullanacağınızı size gösterir. Hizmetlerimiz, sizin ve şirketinizin çözümlerden tam olarak yararlanmanız için tasarlanmış bir destek sistemi içerisinde size avantajlar sağlar. Danışmanlığınızı bir araya getirecek optimize edilmiş baskı hizmetleri; donanım ve yazılım uygulaması; belge harcamalarınızı düşürecek iş akışı yönetimi; ve işletmenizi güvende tutacak akıllı güvenlik hizmetleri gibi farklı hizmetler sunuyoruz.