Süsleme - Dijital lak teknolojisiyle baskı işlemlerinizi dönüştürün

Duyusal bir deneyim ticari açıdan neden mantıklı

Yazılarınızda duyusal deneyimler oluşturun. Pişman olmayacaksınız.


'Dokunsal teknoloji' dijital ortamda dokunmanın benzetimini yapmanızı sağlar ve günümüzün en başarılı ticari baskı makineleri teknolojiyi zaten kullanarak daha çekici ve yaratıcı bir deneyim sunarak hizmetlerini geliştiriyor. MGI'nın dokunsal, "dijital lak teknolojisi" ile ilgili çığır açan yeni sunumuyla potansiyel müşterilere sağlanan bu daha dokunsal yaklaşım ticari açıdan çok mantıklı.

Günümüzde hem ofset hem dijital çalışan çok sayıda baskı sağlayıcı standart hizmet olarak "yalnızca baskı" sunuyor. Ancak piyasadaki vizyoner oyuncular yeni ve daha cazip baskı prosesleri oluşturarak farklılaşmaya ve ürünlerini genişletmeye çalışıyor. Nokta parlatma, üç boyutlu baskı ve parlak metal görünümü gibi özel efektler oluşturmak her zaman mümkündü. Ancak geleneksel üretim yöntemleriyle bu işlemler genelde verimsiz ve zaman alıcı oluyor, özellikle kısıtlı süresi olan kısa vadeli işlerde sunulmayan bir hizmet haline geliyordu. Meşhur Fransız şirketi olan stratejik ortağımız MGI tarafından sunulan yeni dijital lak teknolojisiyle artık Konica Minolta olarak, doğrudan müşterilerine veya son kullanıcılara gerçekten çok özel bir şey sunmak (ve bunu yaparken karlarını maksimize etmek) isteyen sağlayıcılar için sektörde devrim yaratıyoruz.


Yeni teknoloji 

Yeni teknoloji müşterileriniz için baskılarda nokta kaplama yapmanızı, tanımlı alanları vurgulamanızı ve 3D efektler eklemenizi sağlıyor; şirketinizin adını ve şöhretini sıradan baskı şirketlerine göre öne çıkaracağı kesin olan, tamamen farklı, temassal bir deneyim ve canlı baskı ürünü oluşturuyor. MGI dijital teknolojisi, baskı işlerini müşterilerinizin ve akabinde kendi müşterilerinin dikkatini alamayacağı çarpıcı ve karşı konulamaz ürünlere dönüştürüyor.


Dijital lak teknolojisi, kitaplardan özel kartvizitlere, lüks davetiyelere, ambalajlara, POS malzemelerine kadar çok çeşitli uygulamalar için mükemmel şekilde uygundur. Tam sayfa tarayıcıyı da içeren benzersiz özellikler, tek geçişli baskıda yüksek üretkenlik, kolay kullanım ve daha fazlasını sunar, böylelikle müşterileriniz için daha güzel bir ticari deneyim sağlar. (Çok yüksek fiyatlar ödemeye hazır olacaklar.)embellishment print sample snake


Baskı piyasası hızlıca gelişerek değişiyor. Rakiplerden taklit edilen ürünlerden artık kar edilmiyor. Bu nedenle piyasadaki vizyoner oyuncular şu anda, yeni yaratıcılık seviyelerini açığa çıkaran, ürünleri farklılaştıran, müşterilerin daha çekici ve akılda kalır ürünler sunmasını sağlayan ve baskı prosesini herkes için karlı hale getiren yeni bir baskı süsleme tekniği olan dijital lak teknolojisine yatırım yapıyor.


MGI JETVARNISH 3D TEKNOLOJİSİ, müşterilere çok hassas nokta kaplamalar sağlayarak, uzun ve kısa vadelerde dijital veya ofset orijinallerini ele almanıza olanak tanıyarak ve hatta iletişimde etkiyi artıracak dokunsal derinliği olan çekici baskılar elde etmeniz adına kaplamalarınızın kalınlığını değiştirerek yeni potansiyel müşterileri çekmenize ve karlı pazar fırsatlarından yararlanmanıza yardımcı olur. Bu yeni ve ilgi çekici teknoloji, toner, ofset veya baskı sistemleri çalıştıran her baskı sağlayıcı için caziptir ve kullanıcının çok çeşitli uygulamalara yaratıcı bir dokunuş eklemesini sağlar. 


 Baskı süsleme teknikleri tam olarak nedir ve şirketime nasıl fayda sağlar?

Baskı yalnızca kağıt üzerindeki mürekkep, ürün veya etiket şeklinde olabilir ancak süsleme sayesinde rekabet ortamında öne çıkan, duyusal ve dokunsal bir boyuta sahip bir deneyim haline gelir. Müşteriler ambalaj üzerinde kabarık yazıları 'hissettiğinde', yazılara dokunma ve hatta ürünü satın alma olasılıkları çok daha fazla olur. Süslemeler belirli dijital üretim basımlarında dahili olarak ya da özel baskı geliştirme çözümleri kullanılarak çevrimdışında eklenebilir.


Baskı süsleme – sizin, müşterilerinizin ve onların müşterilerinin iyi hissedeceği bir sonlandırma dokunuşu

Bu temel üzerinde, baskı sağlayıcılar ve pazarlamacılar ürünlerini diğer markalardan farklı kılmak ve basılan parçaya 'dokunulabilir' değer katmak için bu göz alıcı efektleri kullanmayı gittikçe daha fazla istiyor. Metalaştırma prosesleri pek çok ürünü de etkiliyor ve süslemeler hem ürünlerin öne çıkıp farkı kılınmasına hem de fiyat erozyonuyla mücadele edilmesine yardımcı oluyor. Geçmişte süslemeler yalnızca üst düzey ürünlerde bulunuyordu; günümüzdeyse efektler kişisel bakım ve saç bakımı, gıda ve atıştırmalık, kozmetik ürün sektöründe ve daha pek çok sektörde karşımıza çıkıyor. 

"Dokunursam benim olmalı"

"Dokunursam benim olmalı"

Dokunsal Hisler

Joann Peck ve Jennifer Wiggins, ürünlere dokunmanın onlara karşı olan tutumları ve satın alma niyetlerini geliştirdiği ve bu ürünler için yapılan değerlendirmede güveni artırdığı saptamasının yapıldığını söylüyor.


"Ambalajın dokunsal öğeleri genel marka imajına katkı yapar"

Bu göz önünde bulundurularak, dokunsal efektler sağlayan ve müşterileri dokunmaya teşvik eden yeni baskı teknolojileri geliştiriliyor.
Ürün ambalajlarındaki dokunsal öğelerin ürünün genel marka imajına da katkı yapabileceğini işaret eden bulgular var. Son yapılan araştırmaya göre, kişiler bir öğeye ne kadar uzun süreyle odaklanırsa o öğeyi seçme ve daha fazla beğeni puanı verme olasılıkları o kadar yüksek oluyor. Ürünler görsel olarak dikkat çektiğinde müşterilerin dokunma olasılığı artıyor ve dokunduklarında satın alma olasılıkları daha da artıyor.


"Müşterinin dikkatini çekmek için kullanılan özgün ambalajlama"

Günümüzde perakende mağazalarında olan ürün çeşidi göz önünde bulundurulduğunda, marka sahiplerinin, ürünlerin rakip ürünlerin yanında öne çıkmasını sağlaması gerekiyor. Sonuç olarak, müşterinin dikkatini önce ambalaj çekmeli. Joann Peck ve Jennifer Wiggins'e göre dokunması cazip olan ürün ambalajları, dokunma fırsatı ürün özellikleriyle ilgili ek bilgi sağlamasa da, ürünün satışını artırabilir. 

(Source: Joann Peck & Jennifer Wiggins; It Just Feels Good: Customers' Affective Response to Touch and Its Influence on Persuation; Aradhna Krishna, Luca Cian, Nilüfer Z. Aydınoglu ; "Sensory Aspects of package design"; 2017) (Kaynak: Joann Peck ve Jennifer Wiggins; İyi Hissiyat: Müşterilerin Dokunmaya Olan Etkisel Yanıtı ve Bunun İkna Üzerindeki Etkisi; Aradhna Krishna, Luca Cian, Nilüfer Z. Aydınoğlu ; "Ambalaj tasarımının Duyusal Yönleri"; 2017)


Bir müşteri yüksek nokta UV kaplamaları gibi efektleri fiziksel olarak ve onlara dokunduğunda, hemen satış sağlanacakmış gibi olur. Bu herkes için iyi bir haber.


Dokunsal hisler plansız satışları artırır

2013'te Peck ve Suzanne B. Shu tarafından yapılan "Yalnızca Dokunmanın Sahiplik Algısı Üzerine Etkisi" adlı başka bir araştırmada, görüş ve dokunuşun fizyolojik sahipliği ve değer biçmeyi, tek başına görüşe göre sırasıyla %22 ve %24 artırdığı gösterilmiştir. Öte yandan 2017 yılında Aradhna Krishna, Luca Cian ve Nilüfer. Z Aydınoğlu tarafından yapılan "Ambalaj Tasarımının Duyusal Yönü" adlı çalışmada, varakla zenginleştirilmiş ambalajın caziplik oranını 2,5 kata kadar artırdığı saptanmıştır.


Embellishment - Insights and Market Reports


Baskı süsleme tekniklerinin, baskı hizmeti sağlayıcı olarak size sunduğu zincirleme avantajlar

Nokta kaplama dijital baskılar, tanımlı alanları vurgulama ve 3D efektler ekleme gibi yeni süsleme teknikleri ve dijital lak teknolojileri ayrıca, PSP'lerin yaratıcılıklarını yeni bir seviyeye taşımasını sağlıyor ve nihayetinde bunun için ücret uygulamasına neden oluyor. Basılan bir parçaya 3 boyutlu lak ve varak eklediğinizde, standart baskıyı premium ürün haline getirirsiniz. 


Embellishment - Readiness to Pay More


Baskı müşterileri bu yenilikçi yaklaşımdan memnun kalır ve ekstra ödeme yapmayı kabul eder. 2016 yılında yapılan, "CMYK'nın Ötesinde: Dijital Baskıda Özel Efektlerin Kullanımı, Ana Nokta Zekası" adlı araştırmada, baskı hizmeti sağlayıcılara şu soru soruldu: "Dijital CMYK, yalnızca baskı ile kıyaslandığında, baskı iyileştirmesi için ücrette veya yüzdede ne kadarlık bir artış yapabilirsiniz?" Avrupa'da baskı satın alanlar dijital baskı iyileştirmeleri için tek başına CMYK'nın üzerinde %89'a kadar ücret ödemeyi kabul ettiklerini belirtmişti. Öte yandan, baskı satın alanlar, teknoloji kullanılarak oluşturulabilecek dokulu (%89'a kadar), varaklı (%82) ve metal efektler (%51) için en yüksek ücretleri kabul edeceklerini söylemişti. Yanıt verenlerin %50 veya daha fazla ücret uyguladıklarını söyledikleri özelliklerden en yüksek yüzdeli olanlar, özel renkler (%28), varaklar (%28) ve dokulu sonlandırmalardır (%27). Embellishment - Charge For Print Enhancement


Bu nedenle, POS'ta dikkat çekmekten, ürün pazarlamasının arkasında şirketlere ücret uygulamaya kadar, süsleme prosesi, baskı sektörü için herkesin kazandığı bir gelişim unsurudur. 


MGI sektöre girdiğinden bu yana baskı süslemeyi üst düzey olmaktan çıkarıp herkes için daha uygun fiyatlı hale getirdi. MGI JETvarnish 3D serisi, boyutlu lak ve varak dokuların benzersiz mürekkep püskürtme uygulamaları aracılığıyla dijital ve ofset basılı çıktılara dinamik zenginleştirilme sağlar. Baskı, iç tasarım, turizm ve seyahat sektöründe ürün katalogları ve broşürleri, gastronomi sektöründe menü kartları ve günlük teklifler, tüketim ürünlerinde şatafatlı kutular, pazarlama kampanyalarında reklam amaçlı topla postalar ve reklamlar ve daha pek çok sektörde cazibeli ve göze çarpan uygulamalarda kullanılıyordu. 


Baskı sektöründe en ileri teknolojiye sahip olmak istiyorsanız dijital lak teknolojisine ihtiyacınız var. Bundan sonra nereye gidecek diye de düşünüyor olabilirsiniz. Teknolojinin fethedeceği sonraki algılarımız ne olacak? Yeni baskı yöntemleri, bir turizm broşüründe sahile hafifçe vuran dalga seslerini veya bir menüdeki lezzetli bir yemeğin kokusunu bir şekilde yeniden oluşturacak mı? Kesinlikle imkansız geliyor ama dokunsal baskı için de aynı şey söyleniyordu.


MGI'nın dijital lak teknolojisinin şirketinizi nasıl daha karlı hale getirebileceğiyle ilgili olarak uzmanlarımızdan biriyle konuşmak ister misiniz? 

MGI süslemenin bütün avantajlarını bir gecede elde etmenizi ve kar marjlarınızı anında artırmanızı sağlayacak çeşitli lak uygulaması seçenekleri sunuyor. Devrim niteliğindeki süsleme tekniklerimizle geleceğin baskısına yatırım yapmayla ilgili daha fazla bilgi almak ve hazır öğrenirken bazı donanımlarımızı da denemek istiyorsanız tek yapmanız gereken Bize Ulaşın öğesine tıklamak, sizinle hemen temas kuracağız!

Baskı Süsleme

Baskı Süsleme

Yaratıcılığı işlevsellik ve karlılıkla bir araya getirin

 MGI JETVARNISH 3D LAK TEKNOLOJİSİ ile müşterilere, tüm dijital baskılarınıza nokta lak uygulaması yaparak, tanımlı alanları vurgulayarak ve gösterişli 3D kabartma efektleri ekleyerek üstün bir görüntü oluşturmanızı sağlayan güzel ve ekonomik yeni bir çevrimdışı nokta UV kaplama yöntemi sunabilirsiniz. Bütün özellikler bir araya geldiğinde, müşterilerinizin daha fazla ödeme yapmaktan memnuniyet duyacağı daha canlı ve dokunsal bir deneyim elde ediliyor ve dahili sıcak varaklama modülü eklendiğinde kısa ve orta vadeli baskı işleri için mükemmel olan daha büyüleyici bir sonlandırma sağlanıyor! 

Donanım
hardware icon
MGI JETvarnish 3D Teknolojisi

Bu nokta UV teknolojisi, hizmetlerinizin kalitesini artırıp onları daha da farklı kılmanızı sağlar ve ofset ve dijital baskı makineleri için ideal çözümdür. İşletmenizle birlikte büyüyecek şekilde tasarlanmış, yeni sunulan yenilikçi sistemler ve çok sayıda diğer işlev, yeni yatırımın mevcut üretim ortamınıza güzel bir şekilde uymasını sağlar.

Yazılım
software icon
Konica Minolta Yazılım Ürünleri

Konica Minolta yazılım ürünlerinin operasyonlarınızı nasıl iyileştirebileceğiyle ilgili sayısız farklı yöntemi keşfedin. Konica Minolta, şirketinizin sorunlarını çözer, farklı çalışma stillerine uyar ve sektörünüzün ihtiyaçlarını karşılayan yazılım çözümleri sunar. Konica Minolta gereksinimlerinizi her zaman önceliklendirerek en talepkar küresel organizasyonların dahi yazılım gereksinimlerini karşılar. Sistemi kullanarak, baskısı alınan veya kopyalanan çıktı maliyetlerini kontrol altında tutabilir, gelişmiş güvenlik önlemleri oluşturarak hassas belgelerin yetkisiz kişilerin eline geçmesini önleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hizmetler
service icon
Her Zaman Hizmetinizde

Deneyimli ve bilgili uzman personelimiz sorularınız varsa yanıtlar ve ürününüzü nasıl kullanacağınızı size gösterir. Hizmetlerimiz, sizin ve şirketinizin çözümlerden tam olarak yararlanmanız için tasarlanmış bir destek sistemi içerisinde size avantajlar sağlar. Danışmanlığınızı bir araya getirecek optimize edilmiş baskı hizmetleri; donanım ve yazılım uygulaması; belge harcamalarınızı düşürecek iş akışı yönetimi; ve işletmenizi güvende tutacak akıllı güvenlik hizmetleri gibi farklı hizmetler sunuyoruz.

Süsleme - Dijital lak teknolojisiyle baskı işlemlerinizi dönüştürün

Süsleme - Dijital lak teknolojisiyle baskı işlemlerinizi dönüştürün

Konica Minolta'nın MGI dijital lak çözümleri müşterilerinize karlı yeni ürün ve hizmetler sunmanızı, günlük baskı işlerinizden daha katma değerli olanların satışınızı yapmanızı ve kar marjlarınızı artırmanızı sağlıyor. Bu baskı prosesi kişiselleştirme yapmanızı ve yeni müşteriler çekmenizi sağlayarak, mevcut hizmetlere değer katarak, mat veya parlak lamine yüzeyler, katmanlı kağıt, plastik, PVC ve kaplamalı diğer malzemeleri içerecek şekilde çok daha geniş yelpazede alt katmanlar sunarak iş akışınızı basitleştiriyor, teslim sürelerinizi kısaltıyor, maliyetlerinizi düşürüyor ve çok daha fazlasını yapıyor! 


JETVARNISH 3DS, JETvarnish 3D ve JETvarnish 3D Evolution sistemleri tarafından sunulan yeni dijital lak teknolojisinin temel avantajları neler?

Üretkenlik

Yüksek üretkenlik

AIS SmartScanner özelliği

AIS SmartScanner özelliği

Dijital ve Ofset Baskıları Lak Çeşitleri

Dijital ve ofset baskıları lak çeşitleri

3D efektler

Göz alıcı 3D efektler

Kaplama

Kaplama

Konica Minolta baskı kafaları

Konica Minolta baskı kafaları

Değişken veri lak uygulaması ve varaklama

Değişken veri lak uygulaması ve varaklama

Dijitalleştirilen nokta UV sonlandırma

Dijitalleştirilen nokta UV sonlandırma

Düşük güç tüketimini azaltmak için LED kullanımı

Düşük güç tüketimini azaltmak için LED kullanımı

Üretim maliyeti analiz aracı, yazılım paketi ve HubManager

Üretim maliyeti analiz aracı, yazılım paketi ve HubManager

Üstün görüntü ve şatafatlı dokunsal sonlandırma oluşturan güzel 3D süslemeli efektler

Üstün görüntü ve şatafatlı dokunsal sonlandırma oluşturan güzel 3D süslemeli efektler

MGI dijital lak teknolojisinin şirketinize nasıl fayda sağlayabileceğiyle ilgili olarak uzmanlarımızdan biriyle konuşmayı mı düşünüyorsunuz?

MGI dijital lak teknolojisinin şirketinize nasıl fayda sağlayabileceğiyle ilgili olarak uzmanlarımızdan biriyle konuşmayı mı düşünüyorsunuz?

Bize ulaşın

MGI, yaratıcı rolünüzü kökten değiştirecek ve kar marjlarınızı anında artırmanızı sağlayacak çeşitli lak uygulaması seçenekleri sunuyor. 


Devrim niteliğindeki baskı süsleme tekniklerimizle geleceğin baskısına yatırım yapmayla ilgili daha fazla bilgi almak ve hazır öğrenirken bazı donanımlarımızı da denemek istiyorsanız tek yapmanız gereken Bize Ulaşın öğesine tıklamak, sizinle hemen temas kuracağız!