Dahili Sonlandırma

Daha fazla üretkenlik sağlama ve ürünleri farklı kılma potansiyelini açığa çıkarın

Dahili sonlandırmayla karınızı artırın, üretim sürelerini azaltın ve ürününüzü farklı kılın


Dahili sonlandırma kapasiteleri sunmak, baskı işlerindeki kar marjlarınızı artırmanızı sağlarken, kendi üretim sürelerinizi kısaltmanıza, iş gücü maliyetlerini düşürmenize, kalite kontrolü iyileştirmenize, atığı azaltmanıza ve enerji tasarrufu yapmanıza olanak tanır.

Geleneksel olarak, sonradan akla gelen düşünce ve üretimde engel olarak görülen sonlandırma prosesi, artık üretimde kritik bir aşama olarak ve ürünleri farklılaştırma ile katma değer oluşturma yöntemi olarak görülüyor. Sonlandırma prosesinin üretim maliyetlerinin %40'ına kadar oluşturması normal bir durum ve bu aşamada yetersiz kalite kontrol uygulanması yüksek miktarda katma değeri yok edebilir.


Dijital üretim teknolojisinde yaşanan güncellemelerle SME basımcılar, sonlandırma ekipmanlarına görece mütevazı yatırımlar yapmanın önemli üretkenlik artışlarına yol açabileceği ve maliyetleri düşürebileceği gerçeğini artık gördü. Son dönemde hazırlanan bir küresel eğilim raporundaki sonuçlar, yanıt veren kişilerin %48'inin sonlandırma ekipmanına yatırım yapmayı planladığını ve %40'ının verimlilik artışları sağlamaya yatırım yaptığını gösteriyor.

'Dahili sonlandırma' tam olarak nedir?

'Dahili sonlandırma' tam olarak nedir?

Dahili sonlandırma, katlama, ortadan zımbalama, yandan zımbalama, kapak ciltleme, zımbalama gibi hizmetlerin ve diğer son işlemlerin, baskıyla aynı anda sağlanmaları adına dahili hale getirilmesi sürecidir. Bunu sağlamak için dijital üretim baskı makinelerinize doğrudan bağlanacak çok çeşitli sonlandırma ekipmanları şu anda sunulmaktadır, 


Bu hizmetlerin dahili olarak sağlanması hem iş gücü maliyetlerinden tasarruf sağlar hem de eksik sayfaları, hatalı derlemeyi ve yaygın görülen diğer aksilikleri önler. Tek bir kopya da dahil olmak üzere son derece küçük partilerin basılabilmesini mümkün kılar ve el ilanlarından kataloglara, kılavuzlara ve diğer çok sayfalı projelere kadar, 'tam zamanında hizmet' yelpazesini genişletir.


Baskı sektöründe dahili sonlandırma size aşağıdaki faydaları sağlar:

  • Yoğun işgücü gerektiren son işlem, baskıyla aynı anda tamamlanır
  • Çok sayfalı materyaller tek geçişte üretilir
  • Kusursuz ciltleme yapılır, eksik sayfa ve hatalı derleme olmaz


Hangi dahili sonlandırma iş akışına ihtiyacım var?

Hangi dahili sonlandırma iş akışına ihtiyacım var?

Dijital dahili sonlandırmada çok farklı iş akışları vardır 

Bunların hepsi otomasyonla ilgilidir ve bu nedenle dahili ve sisteme yakın ekipmanlar kritik hale gelir, bununla birlikte bazen çevrimdışı bir yaklaşım daha uygulanabilir olur.


Peki nasıl yatırım yapmalısınız? Dahili sonlandırma prosesinde baskı ve dahili sonlandırma ekipmanları doğrudan bağlıdır ve ön uç yönetim kumandaları kullanılarak yakından entegre edilmiştir. Dikişli kitapçıklar, raporlar, takvimler ve kitap blokları gibi standart biçimlerde tanımlı bir ürün yelpazesi üretiyorsanız bu size uygun çözüm. Dahili sonlandırma özellikli dijital baskı makinesinin genel üretkenliği, sonlandırma bileşenlerinin hızı ve verimliliğiyle belirlenir, bu nedenle bu unsurların dijital baskının nominal hızını düşürmemesi önemlidir.


Çevrimdışı sonlandırma iş akışı, bir baskı makinesinde çeşitli dijital ve ofset ekipmanları olan durumlarda daha yaygın kullanılır ancak iş gücü maliyetlerini artırır. Bazen çevrimdışı sonlandırma ekipmanlarının daha yüksek hıza sahip olması, daha fazla operatör müdahalesi olmamasını çok iyi sağlar. Bu yalnızca, sonlandırmanız gereken işlerin türüne ve kalitesine bağlıdır.


Dahili ve çevrimdışına zıt şekilde, sisteme yakın sonlandırma daha fazla esneklik sunar. Bu durumda ekipmanlar arasında fiziksel bağlantı olmaz ancak sonlandırma hattı, OMR (optik işaret algılama) teknolojisiyle veya JDF üzerinden baskı makinesinin baskı sunucusuna doğrudan bir arayüzle, her işe ilişkin gereksinimleri bilir. Bu, sonlandırma hattının çeşitli baskı makinelerinden basılı çıktıyı yönetmesine ve reklam amaçlı toplu posta ya da ticari belge gibi kişisel ürünler için kritik olan denetim izi oluşturmasına olanak tanır.


Doğru sonlandırma iş akışını seçtiğinizde hem iş akışınızı anlarsınız hem de yeni ürünlerle değer katmak ve verimlilikleri artırmak üzere farklı sonlandırma çözümleri uygulayabilirsiniz. Ancak basımcı tarafından büyük ölçüde gözden kaçırılan ve şimdiye kadar müşteriye etkili bir biçimde satışı yapılmayan başlıca avantaj dahili sonlandırmadır.

Dahili Sonlandırma

Dahili Sonlandırma

Ürününüzü çok farklı kılın ve daha güçlü müşteri sadakati oluşturun

Dahili Sonlandırma, müşterilerinizin zaten sonlandırılmış ürünlerden, daha karmaşık baskı ürünleri için daha kısa üretim son tarihlerinden ve her şeyi tek bir kaynaktan sunan 'tek hizmet noktasından' yararlanacağı anlamına gelir.

Daha küçük basımcılar ve firma içi baskı departmanları için dışarıdan temin edilen iş miktarı azaltılarak daha fazla üretim esnekliği ve denetimi sağlanır. (Bunun iyi bir örneği, dışarıdan temin edilemeyen ve firma içinde tamamlanması gereken kısa vadeli, talep üzerine yapılan dijital işlerin kararlı ancak öngörülemez akışını sağlayan W2P sistemleridir.)


Temel olarak, bir baskı işinin dahili olarak kontrol edebileceğiniz ve talep üzerine sunabileceğiniz unsurları arttığında daha fazla büyürsünüz ve daha fazla müşteri sadakati oluşturursunuz.

Donanım
hardware icon
Konica Minolta Baskı Donanımı

Dijital baskı üretimi performansında en üst düzeyi mi istiyorsunuz? İstediğinizi elde ettiniz. Konica Minolta'nın Üretim Baskı ve Ofis donanımları sektördeki temel ölçüttür ve devrim niteliğindeki renkli görüntü kalitesi, ultra yüksek hızlı siyah-beyaz çıktı, profesyonel kalitede dahili sonlandırma seçenekleri sunarak karmaşık iş spesifikasyonlarınızı ve daha fazlasını karşılar. Baskı donanımlarımız, şirketinizin büyüklüğüne veya uzmanlık alanına bakılmaksızın, baskı altyapınızı oluşturmanızı, dijital içeriği yönetmenizi, en son teknoloji ölçüm cihazlarını hizmete almanızı ve iş akışınızı hayallerin ötesinde değiştirmek üzere tasarlanmış diğer çözümleri keşfetmenizi sağlar.

Yazılım
software icon
Konica Minolta Yazılım Ürünleri

Konica Minolta yazılım ürünlerinin operasyonlarınızı nasıl iyileştirebileceğiyle ilgili sayısız farklı yöntemi keşfedin. Konica Minolta, şirketinizin sorunlarını çözer, farklı çalışma stillerine uyar ve sektörünüzün ihtiyaçlarını karşılayan yazılım çözümleri sunar. Konica Minolta gereksinimlerinizi her zaman önceliklendirerek en talepkar küresel organizasyonların dahi yazılım gereksinimlerini karşılar. Sistemi kullanarak, baskısı alınan veya kopyalanan çıktı maliyetlerini kontrol altında tutabilir, gelişmiş güvenlik önlemleri oluşturarak hassas belgelerin yetkisiz kişilerin eline geçmesini önleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hizmetler
service icon
Her Zaman Hizmetinizde

Deneyimli ve bilgili uzman personelimiz sorularınız varsa yanıtlar ve ürününüzü nasıl kullanacağınızı size gösterir. Hizmetlerimiz, sizin ve şirketinizin çözümlerden tam olarak yararlanmanız için tasarlanmış bir destek sistemi içerisinde size avantajlar sağlar. Danışmanlığınızı bir araya getirecek optimize edilmiş baskı hizmetleri; donanım ve yazılım uygulaması; belge harcamalarınızı düşürecek iş akışı yönetimi; ve işletmenizi güvende tutacak akıllı güvenlik hizmetleri gibi farklı hizmetler sunuyoruz.

Şirketiniz ayrıca, aşağıdaki gibi başka şekillerde de doğrudan fayda sağlar:

   

   

Productivity feature icon

Daha yüksek kar marjları

Sonlandırma özellik simgesi

Hepsi bir arada baskı çözümleri sunabilir

Sürdürülebilirlik özellik simgesi

Enerji Tasarrufları

Özelleştirme özellik simgesi

Daha az makine kurulumu

Özelleştirme özellik simgesi

Üretimde daha fazla esneklik

Kalite özellik simgesi

Gelişmiş Kalite Kontrol

Sürdürülebilirlik özellik simgesi

Daha Az Atık

Productivity feature icon

Daha Düşük İş Gücü Maliyetleri

Speed feature icon

Daha Kısa Üretim Süreleri