Ofset Bağlantısı

Dijital baskıyı ve ofset baskıyı uyumlu hale getirin

Tek bir arayüzle, dijital ve ofset ekipmanlarınızı kullanma biçimlerinizi en üst düzeyde genişletin.


Yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmak, geleneksel ofset baskının mı yoksa dijital baskının mı daha etkin olacağına karar vermek ve dijital geçişi olabildiğince mümkün kılmak, günümüzün değişen üretim baskısı dünyasında başa çıkmanız gereken zorlukların yalnızca bazıları. Bütün bunları nasıl elde edeceksiniz?

Konica Minolta, tek bir arayüz içerisinde hibrit iş akışı bağlantısıyla birlikte nihai üretim esnekliği sunarak dijital ve ofset ekipmanlarınızı kullanma biçimlerinizi en yüksek seviyeye çıkarabilir. Yıllar içerisinde ticari ofset baskıcılar iş akışlarını özel olarak ofset baskı prosesini göz önünde bulundurarak geliştirdi. Ancak dijital baskı cihazları üretim karışımına sunulduğunda, ofset firmaları iş akışı gereksinimlerinin farklı olduğunu saptadı ve sonuç olarak akışları ayrı olarak işleme aldı.


Müşterilerin talepleri ve gereksinimleri değiştiğinde, aynı işin hem ofset hem de dijital olarak baskısını alma ihtiyacı artmaya başladı. Ancak bununla da kalınmadı: Baskı sağlayıcıların maliyetleri, hataları ve tekrar yürütmeleri azaltacak bir çözüm bulması ve en önemlisi de, piyasadaki sürekli değişen talepleri karşılayabilecek bir strateji belirlemesi gerekti. Bu noktada hibrit iş akışı ortaya çıktı.


Peki bu iki dünyayı, yani taş baskıyı ve dijitali nasıl bir araya getirebilirsiniz?

Unutulmaması gereken ilk şey, ayrı prosesler olsalar da dijital ve ofset baskı iş akışlarının, birbirlerini tamamlayacak hale getirilebilmesidir. Günümüzün hibrit iş akışları, her iki dünyanın en iyi unsurlarını parmaklarınızın ucuna getiriyor.


Hibrit iş akışı

Hibrit iş akışı, hem ofset hem de dijital baskıyı destekleyen tek bir iş akışı yönetim sistemidir. İşleri ortak bir arayüz kullanarak işleme almanızı, basmanızı ve takip etmenizi sağlar. Hibrit iş akışı, yürütme süresi, iş bitirme süresi, sayfa boyutu, alt katman ve sonlandırma gibi çeşitli unsurlar temelinde işleri ofset veya dijital baskı ekipmanlarına yönlendirebilir. Otomasyon sayesinde baskı hizmetinizde bütünlüğün, baskı kalitesinin, renk tutarlılığının ve daha hızlı üretim sürelerinin korunmasını ve hataların azaltılmasını sağlar.


Baskı üretimimde nasıl daha esnek hale gelebilirim?

Hibrit iş akışları uygulandığında, çok çeşitli üretim senaryolarında dikkat çekici sonuçlar alınır. Bunların en önemlileri, yürütme süresi, statik ve değişken bileşenleri karıştırma ve işleri çevrimiçi gönderme gibi değişen iş gereksinimleriyle ilgili olanlardır. Üretim prosesi daha yüksek esneklik, daha iyi iş takibi ve gelişmiş otomasyon elde etmenizi sağlar. Ancak esneklikte en üst noktayı elde etmek istiyorsanız bunun anahtarı, daha zengin iş akışı entegrasyon seçenekleri uygulamak ve İş Tanımı Formatı (JDF) gibi açık standartlara adapte olmaktır.


Hibrit iş akışı, baskı üretiminize şu şekilde yardımcı olabilir:

Geceleri yapılan iş ön baskıları, kullanıcılara yığın üretim onaylanmadan önce işleri gözden geçirme fırsatı verir. Önceden hazırlanmış dosyalar sayesinde işler daha sonraki bir tarihte hem dijital baskı makineleri hem de ofset baskı makineleri tarafından yeniden kullanılabilir.


  • Önceki ofset işiyle aynı işi ve içeriği kullanmanızı sağlayıp, baskı öncesi tutarlılığı artırır ve kısa yürütmeli dijital yeniden baskıları iyileştirir.
  • Dijital baskı makinesiyle yapılan bir ofset işi için hızlı bir test baskısı alır.
  • Operatörlerin her işi farklı bir üretim kuyruğuna manuel olarak ataması gereğini ortadan kaldırır, böylelikle zaman tasarrufu sağlar ve verimliliği artırır.


Mevcut varlıklarınızı nasıl maksimize edebilirsiniz?

Mevcut ofset iş akışı çözümlerinizi iyi kullanmanızı sağlamak için tek yapmanız gereken dijital baskı modülleri ekleyerek hibrit iş akışı oluşturmaktır. Ayrıca bir baskı Yönetim Bilgi Sistemi (MIS) entegre edebilirsiniz; bu bütün iş durumlarınızı size gerçek zamanlı olarak gösterir. Konica Minolta'nın bütün üretim baskı cihazları grubu ve çok çeşitli sunulan kontrolörleri kullanılarak mevcut yatırımlarınız maksimize edilebilir. Bunlar, Agfa Apogee, Screen Equios ve Kodak Prinergy gibi mevcut ofset iş akışlarına sorunsuzca entegre edilebilir.


Bu sistemler, otomatik PDF tabanlı iş akışlarıdır ve tamamen merkezi, JDF özellikli baskı öncesi üretim merkezi sunar. Bu gelişmiş otomasyon düzeyi, daha yüksek üretkenlik elde etmenize, daha az hatayla karşılaşmanıza ve iş bitirme sürelerinizi azaltmanıza yardımcı olur. Ofset ve dijital baskıların entegrasyonuyla tüm cihazlarınızda üretimi ve işlerin teslimatını daha verimli ve kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Ofset Bağlantısı

Ofset Bağlantısı

Ofset ve dijital – her şeyi yönetebileceğiniz bir çözüm

Hibrit iş akışı, tek bir baskı öncesi operatörünün farklı cihazları tek bir istasyondan yönetmesine ve kumanda etmesine olanak tanır. Tek bir iş akışı prosesi kullanarak ofset ile dijital çıktı seçeneklerini destekleyebilir, otomatik iş akışlarının yardımıyla daha iyi renk tutarlılığı, içerik güvenilirliği ve daha hızlı üretim süresi sağlayabilir ve hataları azaltabilirsiniz. 


İşler aynı RIP tarafından işleme alındığından, farklı cihazlar arasında çıktı bütünlüğü sağlayacaksınız. Ofset iş akışındaki işlem öncesi altyapısı sıkıntıları ve PDF dosyalarıyla yaşanabilecek sorunları da ortadan kaldırır. Hem dijital hem de ofset için düzenleme yönetilebilir ve otomatik hale getirilebilir, böylelikle baskı öncesi ve üretim hazırlık süresi optimizasyonu sağlanır. Accurio Press, hızlı prova veya iş üretimi için çift sayfaların otomatik çıktısını alır.

Hibrit İş Akışı

Hibrit İş Akışı, farklı cihazların tek bir istasyondan kullanılmasına olanak tanır

Konica Minolta'nın hibrit iş akışı bağlantısıyla baskı proseslerinizi hemen optimize edin!

Konica Minolta'nın hibrit iş akışı bağlantısıyla baskı proseslerinizi hemen optimize edin!

Bize Ulaşın

Daha fazla bilgi almak için tek yapmanız gereken Bize ulaşın öğesine tıklamak; uzmanlardan oluşan ekibimiz, en iyi çözümü seçmekten Konica Minolta'nın sunduğu en son teknolojiyi uygulamaya kadar bütün proses boyunca size rehberlik etmekten memnuniyet duyacaktır.