Karbon Nötrleme

KARBON AYAK İZİNİZİ AZALTIN

KARBON AYAK İZİNİZİ AZALTIN

Konica Minolta, ofis içi ve üretim baskılarınız sırasında ortaya çıkması kaçınılmaz olan CO2 emisyonlarını dengeliyor. Ürünün imalatı ve nakliyesi bizden, cihaz kullanımındaki emisyonların telafisi müşteriden. Müşteriye ne kadar CO2  tasarrufu yapıldığını gösteren, karbon dengeleme performansına kanıt niteliğinde bir emisyon sertifikası sunuluyor. 

Konica Minolta ile başarılı bir karbon dengeleme performansı için aşağıdaki beş basit adımı izliyoruz:
 

  1. Karbon Nötrleme programı uygulanıyor
  2. Konica Minolta cihazlarıyla her zamanki gibi baskılama yapılıyor
  3. Konica Minolta, her cihazın yaşam döngüsündeki toplam CO2 emisyonlarını hesaplıyor
  4. Konica Minolta, karbon dengeleme projesiyle bu emisyonları telafi ediyor
  5. Size tasarruf edilen CO2 emisyonlarını gösteren bir emisyon sertifikası sunuluyor


Müşteriler, bu süreçte kendi çevre hedeflerini tutturmak, karbon ayak izlerini azaltmak, çevrenin korunmasına yönelik taahhütlerini ispatlamak ve kurumsal imajlarını iyileştirmek gibi kazanımlar elde ediyor. 

Konica Minolta, Karbon Nötrleme Programını şeffaf ve güçlü bir şekilde yürütmek için iklim koruma alanında uluslararası uzmanlığa sahip ClimatePartner ile güçlerini birleştirdi. ClimatePartner ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde, Karayip Denizi'ndeki Aruba adasında bulunan Vader Piet rüzgar santralinde Gold Standart sertifikalı bir karbon dengeleme projesini destekliyoruz. Adanın rüzgar kaynaklarının kullanıldığı projede sera gazı salımları yılda yaklaşık 150.000 ton (CO2) düşürülüyor. Karbon Nötrleme Programının başlatıldığı 2015 yılından bu yana katılımcılar, 2,5 milyon kg CO2'yi telafi ettiler. Bu sayı, Avrupa genelindeki müşteriler, çeşitli etkinlikler ve fuarlar ile şirket iç dengeleme sistemlerini kapsıyor.