AMBALAJ & ETİKET DÖNÜŞTÜRME

Labelexpo Avrupa: Etiket ve ambalaj baskı yeniliklerini Brüksel'de canlı ve renkli olarak deneyimleyin.

Etiketler ve ambalajlar en hızlı büyüyen baskı sektörleridir. Dikkat çekici etiketler ve ambalajlar üretmek hem işiniz hem de müşterileriniz için çok önemlidir. Labelexpo Avrupa'da üreticiler yeni ürünlerini, malzemelerini, süreçlerini ve trendlerini canlı gösterimler ve ustalık sınıflarında sergileyecekler.

04.09.2023
4 dakika 4 dakika
ANAHTAR KELİMELER:
İÇİNDEKİLER
Dijital etiket baskısı, halihazırda kabul görmüş bir ana akım teknoloji haline gelerek yükselişini sürdürüyor. Giderek daha fazla marka ve perakendeci, değişen talep modellerine çevik ve hızlı bir şekilde yanıt vermek için bu teknolojiyi kullanıyor. Dijital, özellikle etiket ve ambalaj üretiminde birçok avantaj sunuyor. IDC analistleri, dijital etiket ve üretim yazıcıları için Batı Avrupa pazarının 2021 ve 2026 yılları arasında ortalama yüzde 9,5 (CAGR) büyümesini bekliyor (Kaynak: IDC, Batı Avrupa Dijital Etiket ve Ambalaj Yazıcısı Tahmini, 2022-2026). Aynı zamanda, veri talepleri arttıkça, uyumluluk ve düzenlemeler değiştikçe ve tedarik zinciri izlenebilirlik kaynağı olarak etiketlemeye giderek daha fazla güvendikçe etiketleme gereksinimleri daha karmaşık hale gelmektedir.

Etiketlerin baskı operasyonunuz için neler yapabileceğini öğrenin

Bunu da göz önünde bulundurarak, 11-14 Eylül tarihleri arasında Belçika'nın Brüksel kentinde düzenlenecek olan Labelexpo Europe 2023 fuarına katılmayı unutmayın. Fuarda inovasyonu, çok sayıda ürünün tanıtımını, pazarlama ve ambalaj yeniliklerini, en yeni makine ve malzemelerin canlı demolarını ve çok sayıda etiketleme çözümünü deneyimleyeceksiniz. Fuarda, marka sahipleri, etiket ve ambalaj tasarımcıları ve tedarikçilerinin yanı sıra matbaacılar, etiket, esnek ambalaj ve katlanır karton dönüştürücüleri küresel etiket trendleri ve teknolojileri hakkında bilgi edinecek. Fuar katılımcıları, farklı üreticilerin makinelerini canlı olarak görme ve çok çeşitli malzemeler üzerindeki baskı kalitesi konusunda kendilerini ve herhangi bir markayı şahsen ikna etme konusunda eşsiz bir fırsata sahip olacaklar.
Ayrıca aşağıdaki hızlı büyüyen endüstri segmentlerinde ustalık sınıfları düzenlenecek: Şarap Etiketleme Teknolojisi, Esnek Ambalaj, Sürdürülebilir Etiketler ve Ambalaj.


Ziyaretçiler bu alanlarda canlı tanıtımlar bekleyebilirler:

  • Dijital ve geleneksel baskı makineleri
  • Yüksek teknolojili etiket ve ambalaj malzemeleri
  • Baskı öncesi ve klişe teknolojisi
  • Sonlandırma ve bitirme sistemleri
  • Muayene, üst baskı ve etiketleme makineleri
  • Kalıp kesiciler, kesiciler, silindirler
  • Mürekkepler ve kaplamalar
  • RFID ve güvenlik çözümleri
  • Yazılım ve interaktif teknoloji

Organizatörler fuara yaklaşık 40.000 ziyaretçinin katılmasını bekliyor. Labelexpo bir yandan müşterilerin ve potansiyel müşterilerin baskı seçeneklerini keşfetmeleri için önemli bir platform ve zemin oluşturuyor. Bununla birlikte, yüz yüze görüşmek, fikir alışverişinde bulunmak, ağ kurmak ve en son yenilikleri tartışmak için de mükemmel bir fırsat. Yeni nesil etiket baskı teknolojisi ile yakından ve kişisel olarak tanışın. Çünkü analogdan dijital teknolojiye geçiş durdurulamaz ve hızlanmaya devam edecek.
 

Tam üretim iş akışı

Salon 8'deki C21/22 standında Konica Minolta, yazıcılara etiket üretimi ve ambalaj yeniliklerinde çok yönlülüklerini, esnekliklerini ve verimliliklerini nasıl artıracaklarını gösterecek. Orada etiket dönüştürme ve ambalaj endüstrisi için eksiksiz üretim iş akışını görebilirsiniz. Çözümler Danimarkalı Grafisk Maskinfabrik (GM) ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Ayrıca AccurioLabel 400 Dijital Etiket Baskı Makinesini de sunacağız: Ocak 2023'te piyasaya sürülen bu makine baskı kalitesinde yeni standartlar belirliyor. Buna ek olarak, işletme maliyetlerini azaltmaya yardımcı oluyor ve beyaz toner ile uygulamaları genişletme imkanı sunuyor. Bu verimli toner baskı makinesi dakikada 39,9 metreye varan hızlarda baskı yapabiliyor. 4 ve 5 renkli konfigürasyonlarda mevcuttur.

MGI ile ortak standımızda, çözümleri baskı öncesinden baskı sonrasına kadar iş akışını tamamlayan ortaklarımızın daha birçok sistemini de bulacaksınız.


Dijital baskı sayısız avantaj sunar

İş akışı, yazılım ve süreç otomasyonu, bulut çözümleriyle birlikte baskıda daha iyi otomasyon ve verimlilik için kilit faktörlerdir. Dijital baskı sayesinde etiket ve ambalaj pazarları gelişiyor. Her ikisi de baskının vazgeçilmez olduğu stratejik ürünlerdir. Bu bağlamda, dijital L&P üretim yazıcıları çok çeşitli geleneksel ekipmanlarla daha rekabetçi hale geliyor. Bu yazıcılar üretim israfını, envanteri ve çevresel etkiyi azaltıyor. Otomasyon, sofistike veri ve renk kullanımıyla müşteri iletişimi için daha kişiselleştirilmiş ve doğru hale gelecektir. Dijital teknoloji aynı zamanda geleneksel yazıcıların işini de ortadan kaldırıyor. Etiketleme ve ambalajlama dijital yazıcılarının esnekliği muazzam bir potansiyele sahiptir, çünkü kısa tirajlara olan talep ve bu yazıcıların sunduğu değişken veriler, aynı etiketin farklı dillerde basılmasını ve tirajların hızla değiştirilmesini mümkün kılmaktadır. Dijital etiket üretimi geleneksel flekso ve ofset sektörlerine nüfuz etmeye devam edecek. Bu, dijital üretimde halihazırda aktif olan tüm matbaacılar ve yatırım yapmak isteyenler için iyi bir haber. Halihazırda 1.000'den fazla AccurioLabel sistemi kurulumu, tam renkli, yüksek kaliteli dijital etiket üretimine giden yolu işaret ediyor.
Labelexpo Europe 2023'te Salon 8, Stand C21/C22'de bizi ziyaret edin ve son teknoloji yazılım ve hizmetleri keşfedin. MGI Digital Technology ile ortak standımızda size fikirlerinizi nasıl geliştirebileceğinizi ve baskı olanaklarıyla karlılığınızı nasıl artırabileceğinizi göstereceğiz. Öne çıkan ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.
Gelin ve müşterilerinize ilham vermek için en son trendleri ve tüm etiket üretim döngüsünü keşfedin.

Konica Minolta @ Labelexpo 2023

 
BİZDEN SİZE: