BASKI BENİM İŞİM

Baskı teknolojilerinde dünyanın önde gelen ticaret fuarı Drupa'yı kaçırmayın

Uluslararası baskı endüstrisi Düsseldorf/Almanya'da gerçekleşecek olan Drupa'da buluşacak. Fuarın öne çıkan etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

07.12.2023
4 dakika 4 dakika
ANAHTAR KELİMELER:
İÇİNDEKİLER
Drupa, ilham, yenilik, birinci sınıf bilgi aktarımı ve yoğun ağ oluşturma anlamına gelir. "Geleceği tasarlıyoruz" mottosuyla düzenlenen, basım sektörünün mutlaka katılması gereken bu etkinlikte "dijital düşünme", "zekâ", "otomasyon", "bağlanabilirlik" ve "platform ekonomisi" gibi konular ele alınıyor. Önde gelen tedarikçiler ve üst düzey karar vericilerin 28 Mayıs - 7 Haziran 2024 tarihleri arasında Düsseldorf'ta buluşmasında bize katılın.

Pandemi nedeniyle verilen sekiz yıllık aranın ardından, 2024 nihayet yeniden drupa yılı! Baskı teknolojilerinin bir numaralı etkinliği, pazarda büyük değişimlere hazırlanıyor. Konica Minolta gibi baskı şirketleri, deneyimsel fırsatlardan ve yeni yaratıcılık biçimlerinden en yüksek performansla yararlanmak için kendilerini yeniden düzenliyor. Fuarda, önceki sınırların nasıl değiştiğini ve yeni baskı olanaklarının nasıl ortaya çıktığını deneyimleyin.


 

drupa 2024'te ziyaretçileri hangi odak noktalar bekliyor?

Sadece teknoloji trendlerini ve yenilikleri takip eden baskı şirketleri yeni potansiyeli yakalayabilir ve gerçekleştirebilir. Endüstri devleri drupa'da baskının geleceğinin nereye doğru gittiğini gösterecek.
 

Dijitalleşme her şeyin başı ve sonudur

Dijital baskı, ticari ve endüstriyel uygulamalarda itici bir güç olmaya devam ediyor. Bu durum, özellikle çalışma uzunlukları düşmeye devam ettikçe ve sürdürülebilir üretim talepleri arttıkça geçerli. Dijitalleşme - drupa'nın ana temalarından biri - 2024'ün odak noktası. Baskı ve ambalaj endüstrisinde tamamen yeni süreçleri ve uygulamaları mümkün kılıyor ve Endüstri-5.0'a giden yolu açıyor.

Bu trend ölçeklenebilirlik, kapasite güvenilirliği, sürdürülebilirlik ve akıllı fabrika otomasyonunu bir araya getirirken aynı zamanda insana odaklanıyor. Baskı hacminin ölçeklenebilirliği iki şekilde sağlanır: kısa vadede dış kaynak kullanımı yoluyla ve uzun vadede üretim HW ve SW'nin dijitalleştirilmesi ve otomasyonu yoluyla.  

Yapay zeka, platform ekonomisi ve endüstriyel uygulamalar alanında yeni ürün çözümlerine açıklık burada kilit bir rol oynamaktadır. drupa 2024'teki bir diğer önemli konu da kişiselleştirmeye doğru ilerleyen eğilimdir.
 

Sürdürülebilirlik odak noktasında

Dijitalleşmenin yanı sıra sürdürülebilirlik de fuarın gündeminde üst sıralarda yer alıyor. Döngüsel ekonomi, enerji verimliliği ve kaynakların korunması gibi konular tüm sektör için kilit faktörlerdir. Çevre dostu ve etik satın alma uygulamaları müşteriler için giderek daha öncelikli hale geliyor. Bu nedenle yazıcılar sürdürülebilir ürün seçenekleri ve daha küçük CO2 ayak izleri ile fark yaratabilir ve ekolojik ürün ve hizmetler sunabilir. Dijital çözümler genellikle sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve süreçler için olanak sağlayıcıdır.
 

Geleceğe yönelik diğer trendlerdrupa sadece küresel bir endüstri platformu olarak talep görmüyor, aynı zamanda özel forumlarında ilgili ve vizyoner konulara ve en iyi uygulamalara odaklanıyor. Katılımcılar burada yenilikleri, fikirleri ve konseptleriyle yeni iş fırsatları yaratıyor. Konica Minolta için odak noktası bu trendler ve yenilikçi teknolojilerdir:

E-ticaret büyüme yolunda ilerliyor: E-ticaretin büyümeye devam etmesi bekleniyor, bu nedenle matbaaların çevrimdışı kanalları entegre eden sorunsuz bir çevrimiçi deneyim sunması gerekiyor. Günümüzde müşteriler kişiselleştirilmiş deneyimler ve çevrimiçi ile yüz yüze deneyimler arasında sorunsuz geçişler beklemektedir. 

Kişiselleştirme: Yazıcılar, kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimleri için gelişmiş teknolojilere ve veri analizine yatırım yapmalıdır. Bu, müşteri sadakatini ve elde tutmayı artırmak için kişiselleştirilmiş önerileri, hedefli pazarlama kampanyalarını ve özel promosyonları içerebilir. 

Yapay zeka, otomasyon ve tedarik zincirleri: Operasyonları optimize etmek ve verimliliği artırmak için yapay zeka (AI) ve otomasyon teknolojilerini kullanmak faydalı olacaktır. 3D baskıda birçok şirket iş akışlarını optimize etmek, hataları tahmin etmek, kaliteyi iyileştirmek ve baskı sürecini otomatikleştirmek için halihazırda yapay zekayı kullanıyor. Buna ek olarak, yapay zeka güdümlü sohbet robotları müşteri hizmetlerine, otomatik envanter yönetimine ve talep tahminine yardımcı oluyor. Tedarik zincirini optimize etmek için RFID, stok seviyeleri hakkında gerçek zamanlı veriler sağlayabilir, envanter sayımında doğruluğu artırabilir ve verimli ikmal süreçleri sağlayabilir.

AR ve VR - Baskının geleceği: Artırılmış ve sanal gerçeklik, büyüleyici olanaklarıyla baskı sektörüne girdi ve standart araçlar olma yolunda ilerliyor. Bu araçlar, ürün görselleştirmeleri ve interaktif deneyimler sunarak danışmanlık sırasında örnek teşkil ediyor ve sipariş kararlarını yönlendiriyor. 

Veri güvenliği ve gizlilik: Müşteri bilgilerinin korunması ve veri düzenlemelerine uyulması çok önemlidir. Sağlam güvenlik önlemleri ve şeffaf veri uygulamaları, müşterilerinizin güvenini kazanmak ve korumak için kritik öneme sahiptir. 

Gelişmekte olan teknolojilerin entegrasyonu: Blockchain, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve akıllı cihazlar gibi yenilikçi çözümlere göz atın. Bu teknolojiler güvenli işlemler, gerçek zamanlı envanter takibi ve kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimleri sağlayabilir.  

Akıllı etiketleme ve paketleme: Akıllı etiketler, akıllı yakın alan iletişimi (NFC) etiketleri ve QR kodları veya artırılmış gerçeklik öğeleri içeren etkileşimli ambalajlar, markaların ve perakendecilerin tüketicilerle etkileşim kurmasına, ürün bilgileri sağlamasına ve etkileşimli deneyimler oluşturmasına yardımcı olur. Basılı müşterilerinize modern müşteri deneyiminin bu olanaklarını sunun.Farklı teknolojilerin ve konseptlerin bir araya gelmesi baskıyı vazgeçilmez kılıyor. Stratejik ortaklıklar aracılığıyla müşterilerimiz için dijitalleşmenin kilidini açıyor ve baskı öncesinden sonlandırmaya kadar, örneğin etiket, ambalaj, ticari baskı, talep üzerine kitap, tekstil, geniş format, süsleme ve sonlandırma segmentlerinde çok segmentli uçtan uca ekosistemler sağlıyoruz.

drupa, bilginizi genişletmek, yeni çözümler keşfetmek veya değerli bağlantılar kurmak için ideal bir platformdur. Şimdiden drupa 2024'ü bir kenara not edin. Salon 8B'deki standımızda bizi ziyaret edin.
drupa 2024 hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.drupa.com adresini ziyaret edin.
Konica Minolta'nın profesyonel baskı çözümleri hakkında güncel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
BİZDEN SİZE: