SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Neden ŞİMDİ yatırım yapmalısınız?

Online ticarette daha fazla satış, sizin için daha fazla iş demek: Üretim baskı teknolojisine yatırım yapmak işletmelere rekabet avantajı sağlar.

27.06.2023
4 dakika 4 dakika
ANAHTAR KELİMELER:
İÇİNDEKİLER
Ticari baskı satışları 2027 yılına kadar neredeyse yüzde 50 oranında artacak. Bu büyümeye katılmak için matbaacılar yeni teknolojik fırsatlardan yararlanmalı, baskı hızlarını otomatikleştirmeli ve yükseltmelidir. Sadece ustalıkla yatırım yapanlar daha yüksek müşteri taleplerini karşılayabilecek donanıma sahip olacaktır.

Ticari baskı önümüzdeki beş yıl içinde kayda değer bir büyüme yaşayacak. Danışmanlık şirketi Smithers'a göre, Avrupa genelinde dijital baskının değeri 2017'de 27,6 milyar Euro'dan 2027'de 41,2 milyar Euro'ya yükselecek - %14,2'lik bir artış. Dijital olarak basılan hacimler ise 351 milyar A4 baskıdan 582 milyar A4 baskıya çıkarak aynı on yıllık dönemde %66 oranında büyüyecek. E-ticaret ve işletmelerin artan reklam ihtiyaçları gelir artışını yönlendiriyor.
 
Bu kârlı pastadan pay alabilmek için matbaa şirketleri, e-ticaretin büyüme pazarına hazır olup olmadıklarını sorgulamalıdır. Aşağıdaki altı noktanın tam potansiyelini ne ölçüde yerine getirdiğinizi kontrol edin.
 

Kalite

E-ticaret büyümeye devam edecek. Özel satış personelinden yüz yüze danışmanlık yoluyla müşteri sadakati giderek daha az önemli hale gelirken, ürün ambalajı giderek daha önemli hale geliyor. Bu nedenle, paket ulaştığında olumlu bir müşteri deneyimi yaratmak birçok çevrimiçi mağaza için özel bir endişe kaynağıdır. Bunu başarmak için ambalajlarına marka, bireysel mesajlar veya farklı pazarlama kampanyaları yazdırıyorlar. Bu nedenle yüksek kaliteli basılı ürünler, müşterileri üzerinde iyi bir izlenim bırakmak isteyen şirketler için çok önemlidir. Şirketler, üretim baskı teknolojisine yatırım yaparak eski baskı ekipmanlarıyla mümkün olmayan yeni kalite seviyelerine ulaşabilirler.


 

Örneğin Konica Minolta'nın ödüllü AccurioJet KM-1e serisi inkjet tabaka beslemeli baskı makinesi, çok çeşitli gereksinimler için son derece üretken inkjet baskıya olanak tanıyor ve bu çok yönlülüğü nedeniyle İsviçre Çakısı olarak biliniyor. AccurioJet KM-1e için fırsatlar, ambalaj yelpazesinin genişletilmesinde, yüksek kaliteli ambalaj üretiminde ve ambalaj sektörü için katlanır kartonlar gibi ek pazarların kazanılmasında yatıyor.

Daha fazla bilgi için buraya bakın.

Hız

Tatil günlerinin veya Kara Cuma gibi promosyon günlerinin neden olduğu talep artışları, hacimdeki ani artış nedeniyle perakendeciler için genellikle zorluklar yaratır. Daha da zor olanı, talep artışını tetikleyen sıcak hava dalgaları veya medya olayları gibi beklenmedik olaylarla başa çıkmaktır. Ambalaj baskısını büyük ölçüde otomatikleştirmiş olanlar, tutarlı kaliteyi korurken fazla çaba harcamadan hacmi hızla artırmayı başarıyor. İş akışlarının otomatikleştirilmesi insan hatasını en aza indiriyor ve üretimi hızlandırıyor. Matbaacıların iş kabulü, veri işleme, baskı hazırlama ve sevkiyat gibi görevleri otomatikleştiren iş akışı yönetim sistemlerine yatırım yapmaları faydalı olacaktır. Bu, zamandan tasarruf sağlar, manuel çabayı azaltır, çalışanları sıkıcı rutin görevlerden kurtarır ve verimliliği artırır.
 
Üretim baskı teknolojisine yatırım yapmak ise şirketlerin hızlı ve verimli bir şekilde yüksek kaliteli baskı üretmelerini sağlayarak onlara rekabet avantajı kazandırır. Bu özellikle e-ticaret gibi, baskı hızı ve kalitesinin yeni müşterileri çekmede büyük fark yaratabileceği sektörlerde önemlidir.

Baskı öncesi: Daha fazla verimlilik için Accurio Pro Flux Essential

AccurioPro Flux Essential, verimli baskı öncesi için ihtiyacınız olan tüm fonksiyonları içerir. Tipik iş akışlarının otomasyonu ve tüm üretim makinelerinin merkezi kontrolü, baskı odanızın verimliliğini katlayacaktır.
 
Daha fazla bilgi için buraya bakın.

Süreçlerin standartlaştırılması

Baskı süreçlerinin standartlaştırılması, tekrarlanabilir sonuçlar elde edilmesine ve verimliliğin artırılmasına yardımcı olur. "Biz bunu hep böyle yaptık" yaklaşımı yerine bir kez tutarlı prosedürler ve kalite standartları oluşturarak hazırlık süresi kısaltılabilir, hata oranları düşürülebilir ve genel verimlilik artırılabilir. Her şeyden önce yatırım yapan matbaacılar verimlilik açısından kazanan tarafta yer alır.
 

Süreçlerde sürekli iyileştirme

Matbaalar üretim sürecini sürekli olarak izlemeli, analiz etmeli ve iyileştirmelidir. Geri dönüş süreleri, ıskarta oranları ve üretkenlik gibi performans göstergeleri düzenli olarak gözden geçirilerek darboğazlar ve verimsiz alanlar tespit edilebilir ve optimize edilebilir. Yalın veya Altı Sigma ilkelerinin uygulanması israfın azaltılmasına ve verimliliğin daha da artırılmasına yardımcı olabilir. Amaç neredeyse sıfır hata üretmektir. Bunun nedeni, Yalın Altı Sigma yönteminin hata önlemeyi hata tespitinin üzerinde tutmasıdır.
 

Renk yönetimi sistemlerine yatırım

Renk doğruluğu ve tutarlılığı, yüksek kaliteli baskı üretimi için kritik öneme sahiptir. Renk yönetim sistemlerini kullanarak, matbaacılar renklerin tüm işlerde doğru şekilde yeniden üretilmesini sağlayabilir. Bu da yeniden baskı ihtiyacını azaltır, malzeme ve zaman tasarrufu sağlar. Örneğin AccurioPro Renk Yöneticisi, hem baskı sisteminizin yazıcı tarafından istenen performans düzeyine ulaşacak şekilde doğrusallaştırılmasını hem de çıktı alınacak rengin doğru bir şekilde yeniden üretilmesi için profil oluşturulmasını kolaylaştıran sihirbaz tabanlı bir yazılımdır.


 

Marka renk spesifikasyonu ve renk standartlarının özelleştirilmesi.

Değer zinciri boyunca müşteri odaklı renk yönetimi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çevre dostu olma

Son yıllarda baskı endüstrisi giderek daha fazla çevre dostu uygulamalara ve malzemelere yönelmektedir. Mürekkep giderme ve geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımı gibi çevre dostu baskı teknolojilerine yapılan yatırımlar, matbaaların daha sürdürülebilir hale gelmesine ve çevresel sürdürülebilirlik için artan müşteri taleplerini karşılamasına yardımcı olmaktadır. Mürekkep giderme, geri dönüşüm sırasında atık kağıttan mürekkebin çıkarılması işlemidir. Mürekkep giderme işlemindeki önemli işlem adımları, mürekkep pigmentlerinin kağıttan çıkarılması, mürekkebin belirli bir boyut aralığında parçalanması ve kağıt hamurundan uzaklaştırılmasıdır.  Konica Minolta'nınAccurioJet KM-1 baskı makinesi, mürekkep giderme endüstrisinin uluslararası birliği INGEDE tarafından sistemle basılan kaplanmamış kağıtların mürekkep giderme testlerinden geçmiştir. Mürekkep giderme teknolojisi, kağıdın geri dönüşüm sürecine gönderilmesini sağlar.
Bir matbaacı olarak Tedarik Zinciri Kaynak Kullanımı Yasası'ndan haberdar olmalısınız: Burada sürdürülebilirliğiniz için bir tedarikçi olarak sorumlu tutuluyorsunuz.
 

Sonuç

Üretim baskı teknolojisi son yıllarda önemli ölçüde gelişti ve en yeni ekipmanlara yatırım yapmak, şirketlerin baskı süreçlerini iyileştirmelerine, insanları sürecin merkezine geri koymalarına, daha sürdürülebilir üretim yapmalarına ve verimliliği artırmalarına yardımcı oluyor Çözüm, iş süreçlerini daha verimli hale getirmek için verileri akıllıca kullanma sanatında yatıyor. Bu, daha hızlı geri dönüş süreleri, daha düşük maliyetler, daha iyi geri dönüşüm süreçleri ve daha iyi kalite sağlar. Daha yüksek hızlı baskı makineleri, otomatik iş akışları ve gelişmiş kontrol sistemleri, satışlara baktıklarında yönetimin yüzünü güldürüyor. Aynı zamanda, İnsan Merkezliliğe yapılan yatırımlar da karşılığını veriyor: Çalışanları rutin işlerden kurtarmak yeni yaratıcı potansiyeli ortaya çıkarmaktadır.
BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Sürdürülebilir üretim baskısı - A'dan Z'ye iklim dostu

Konica Minolta, kaynakları korumanıza ve kendinizi sürdürülebilir hizmet...

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
15.05.2023
BİZDEN SİZE: