TİCARİ BASKI

İyi planlanmış bir web-to-print-shop ile daha fazla satış ve optimize edilmiş süreçler

Web-to-print mağazası açmayı mı planlıyorsunuz? Stratejik bir yaklaşım benimseyin, çünkü yazılım yapbozun yalnızca bir parçasıdır: Baskı 4.0'ı başarıya ulaştıracak olan hedeflerin, müşteri ihtiyaçlarının, süreçlerin ve mevcut sistemlerin analizidir.

06.11.2023
5 dakika 5 dakika
ANAHTAR KELİMELER:
İÇİNDEKİLER
Baskı hizmeti sağlayıcıları için web-to-print mağazaları, otomatikleştirilmiş ve standartlaştırılmış süreçlerle Baskı 4.0 dünyasına giden yolda basamak görevi görebilir. Hedefler ve müşteri gereksinimleri net bir şekilde formüle edildikten sonra, teknik envanter, iş süreçlerinin optimizasyonu ve son olarak esnek ve kullanıcı dostu yazılımların seçimi...

İyi planlanmış bir web-to-print çözümü ile matbaalar birçok avantaja sahip olur: Sipariş girişinden tasarıma, baskıya, sevkiyata ve faturalandırmaya kadar tüm katma değerli süreç, insan müdahalesi olmadan otomatik olarak çalışır. Çevrimdışı süreçlere göre daha az hataya açıktır, daha hızlıdır ve daha fazla maliyet tasarrufu sağlar. Yukarıda bahsedilen avantajlardan yararlanmak için mutlaka stratejik bir planlama aşamasından geçmelisiniz. Ancak o zaman yazılım ve donanım gereksinimlerini mantıklı bir şekilde tanımlayabilir ve yatırımlarınızın karşılığını uzun vadede alabilirsiniz. Önce şu soruyu ele alın:

"Web-to-print çözümünüzle ne elde etmek istiyorsunuz?"
 

Odak noktanız daha verimli bir sipariş işleme süreci mi?

O halde matbaanın satın alma sürecindeki siparişlerin verimli bir şekilde standartlaştırılmasına dikkat edin. Bunlar, sipariş onayının gönderilmesinden, malzemenin sipariş edilmesine ve baskı verilerinin baskı öncesine aktarılmasından faturanın basılmasına kadar sonraki süreçlerin otomatikleştirilmesi için ön koşuldur.
 

Yeni müşteri gruplarına ulaşmak mı istiyorsunuz?

Belki de şarap satıcıları için etiket baskısına veya kozmetik ambalaj üretimine geçmeyi planlıyorsunuz. Özel baskı sonlandırma için doğru donanımla, kabarık yazılar, parıldayan metalizasyon ve böylece etkileyici bir rekabet avantajı yaratabilirsiniz. Müşterilerinizin başarılı olmasına bu şekilde yardımcı olabilirsiniz, çünkü ambalajında veya etiketinde estetik bir göz alıcı olan ürünlere daha fazla nihai müşterinin ulaştığı kanıtlanmıştır.


Basılı ürünleriniz için daha geniş bir kitleye erişmeyi mi hedefliyorsunuz?

O halde pazarlama stratejinizi uyarlamalı ve Google'da ve sosyal medyada tam olarak tanımladığınız hedef kitleniz için web mağazanızın teklifine uygun reklamlar tasarlamalı, bir blog veya bülten sunmalı ve ürün ve görsel açıklamalarını SEO açısından optimize etmelisiniz. 

Sonuç olarak, net hedefler tüm dönüşüm sürecini yönetmenize yardımcı olur. Bu aşamada deneyimli bir teknoloji ortağından destek alabilirsiniz. Bu şekilde operasyonel körlükten kaçınır ve yeni fırsatlar keşfedersiniz.
 

Müşterileriniz için yüksek katma değer

Doğru web-to-print çözümünün işlevleri, müşterilerinizin ihtiyaçlarıyla yakından bağlantılıdır. Bir online matbaadan hangi hizmetleri ve özelleştirme seçeneklerini beklediğinizi öğrenin ve web-to-print mağazasının katma değerlerini açıkça belirtin: online tasarım, online hesaplama, talep üzerine baskı veya 24 saat hizmet, yönetilebilir bir müşteri hesabı, yeniden sipariş fonksiyonları ve e-posta veya SMS yoluyla sipariş bilgileri. Bu hizmetler sadece size zaman ve para kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinize de kazandırır.
 

Denetim: Teknik bir envanter çıkarın

Müşterilerinizin Baskı 4.0 çözümüne yönelik hedefleri ve gereksinimleri belirlenir belirlenmez, mevcut teknik ve ticari yazılımların ve baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası departmanlarındaki tüm baskı makinelerinin ayrıntılı bir envanterinin çıkarılması tavsiye edilir. Matbaalar ortalama olarak beş ila altı baskı ve sonlandırma sistemiyle çalışır. Mevcut ve yeni çözümler arasındaki birlikte çalışabilirlikle ilgili daha karmaşık sorular için tarafsız bir sistem tedarikçisiyle denetim yapılması tavsiye edilir. Örneğin Konica Minolta, mevcut durumdan başlayarak önümüzdeki beş ila on yılı planlamayı öneriyor. Stratejik ortaklıklar aracılığıyla, baskı öncesinden baskı sonrasına kadar segmentler arası çözümler önerilebilir ve planlanabilir.


İş süreçleriniz için doğru yazılım


Denetim sırasında mevcut iş süreçlerinizi değerlendirmelisiniz. Bunlar daha sonra web-to-print yazılımı tarafından eşleştirilmeli ve otomatikleştirilmelidir. Yeni bir akıllı sistem kurmadan önce ve yeni iş akışlarını kapsamlı bir şekilde test ettikten sonra süreçlerde optimizasyonlar yapmak en iyisidir. Seçeceğiniz yazılım, gelecekteki değişikliklere kolayca uyum sağlayabilmesi için esnek ve uyarlanabilir olmalıdır. 
Sorunsuz iş akışları ayrıca yazılımınızın sipariş yönetimi, depo yönetimi ve muhasebe gibi arka uç sistemlerle entegrasyonunu gerektirir. Bu sistemler arasındaki kesintisiz iletişim hataları önler, sipariş işlemlerini hızlandırır ve böylece maliyetleri düşürür.

Web-to-print matbaalar için büyük bir potansiyel sunuyor | KONICA MINOLTA


Çalışanlar ve müşteriler için kullanım kolaylığı

Çevrimiçi çözümünüz sezgisel ve kullanıcı dostu olmalıdır. İyi planlanmış değişim yönetimi ve kişiselleştirilmiş eğitim ile personelin yeni sistemi kabul etmesini sağlayın. Müşterileriniz de sorunsuz bir kullanıcı deneyimi bekler: sorunsuz sipariş sürecinde kolayca gezinebilmek isterler.
 

Dönüşümünüzü sürekli takip edin

Kişisel web-to-print çözümünüze yönelik açıklanan adımları uyguladıktan sonra şunu fark edeceksiniz: dijital dönüşüm kesintisiz bir süreçtir. Bu nedenle, yazılımı ve süreçleri daha da optimize etmek için müşterilerden ve çalışanlardan düzenli olarak geri bildirim toplayın. Web-to-print mağazanız için doğru yazılımı seçmek kuşkusuz önemlidir, ancak bulmacanın yalnızca bir parçasıdır. Matbaa yatırımınızın tam potansiyelini gerçekleştirmek için kapsamlı ve stratejik bir yaklaşım çok önemlidir.

Yönetilen Baskı Hizmetleri ile sistem yapınızı optimize edin. 

AccurioPro Flux Ultimate yazılımı ve Accurio Press donanımı ile web-to-print mağazanızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi buradan öğrenin.
BİZDEN SİZE: