BASKI BENİM İŞİM

Yetenek savaşı: Başarı için 7 strateji

Ağ kurarak, profesyonel tavsiyeler alarak ve şirketinizin avantajlarını tüm kanallarda anlatarak en iyi çalışanları bulabilirsiniz.

19.07.2023
4 dakika 4 dakika
ANAHTAR KELİMELER:
İÇİNDEKİLER
Avrupa dijital baskı endüstrisi vasıflı çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Bir yetenek savaşı var. Çalışanlara yüksek talep var. Bu blogda yetenekleri nasıl bulacağınızı ve iş gücünüz için mükemmel çalışanları nasıl elinizde tutacağınızı öğrenin. Konica Minolta sizin için en umut verici işe alım stratejilerini derledi. Bu stratejiler, optimize edilmiş bir web varlığından ağ oluşturmaya ve personel danışmanlıklarının desteğine kadar uzanıyor.İş yeriniz için yetenekli iyi çalışanlar mı arıyorsunuz? O zaman önce istediğiniz çalışan profili hakkında net bir fikir geliştirin. Çünkü bir matbaa işletmecisi "medya tasarımcıları için yetenek havuzu ve pazar boş" diyor. "Gerçekten sadece satış ve müşteri ilişkileri konusunda da güçlü olan medya tasarımcıları arıyoruz."
 

1: Web sitenizi optimize edin

Gelecekteki meslektaşlarınızın yanlarında ne getirmeleri gerektiğini tam olarak biliyorsanız, yetenekleri bir işyerine çekmek için web siteniz için açık ve özlü iş tanımları formüle edin. İnsan kaynakları yönetimini göz önünde bulundurun. Dijital baskı rolleri için gereken çalışan becerilerini ve niteliklerini, ayrıca beceri geliştirme potansiyelini açıkça vurgulayın. Yetenek, yaratıcılık ve danışmanlık becerilerinin, yüksek talep gören yüksek performanslı çalışanlar için temel yetkinlikler olduğunu vurgulayın. Şirketinizin web sitesi genellikle talep gören potansiyel adaylar için ilk temas noktasıdır: potansiyel başvuru sahiplerini değerlerinizi, kültürünüzü ve gelişim fırsatlarınızı sunduğunuz özel bir kariyer sayfasında karşılayın. Bir işveren olarak, potansiyel adayların sektörünüzdeki açık pozisyonları kolayca bulabilmesi için sitenizi arama motorları için de optimize etmelisiniz.

2: Ağınızı etkinleştirin

Profesyonel ağınızı kullanın ve sektörde tanıdığınız yetenekli kişilere ulaşın. Kariyer yolları ve açık pozisyonlar hakkında konuşun ve matbaacıları, tedarikçileri ve özel bağlantılarınızı yetenekli uygun adaylar önermeleri için teşvik edin. Drupa gibi uluslararası ticaret fuarlarının yanı sıra bölgesel endüstri etkinlikleri veya mezun kongreleri de potansiyel adaylarla yüz yüze konuşmak ve ağınızı genişletmek için iyi bir yoldur.

3: Çevrimiçi iş borsalarını ve platformlarını kullanın

Stepstone, Indeed, LinkedIn ve sektöre özel forumlar bir kaynaktır ve yetenekleri çekmek için geniş bir potansiyel çalışan adayı havuzu sunar ve işe alım için mükemmeldir. Özellikle dijital baskı için dasauge1'e göz atmaya değer. Örnek olarak, Almanya'daki matbaacılar tasarımcı, grafiker, fotoğrafçı, multimedya ve reklamcılık alanlarındaki iş ilanlarını ücretsiz olarak yayınlayabiliyor. Designbjobsboard2 İngiltere için iyi bir adres. Sektöre özel platformlarda ve genel iş panolarında iş ilanı yayınlayın. Dijital baskı işlerini doğru bir şekilde tasvir eden ayrıntılı açıklamalara bakın (bkz. 1).

4: Geçici personel desteği

Şirketinizin acil büyük bir sipariş için acil kısa dönemli çalışan ihtiyacı mı var? O zaman şirketinizin iş gücünün bir parçası olmaları için geçici personel hizmet sağlayıcılarını düşünmelisiniz. Dijital baskı becerilerine sahip profesyonellerden oluşan geniş bir ağ ile yardımcı olabilir ve geçici veya proje bazlı yetenekler bulabilirler. Önemli bir artı nokta: görevlendirme sırasında çalışanın şirketinizde tam zamanlı bir pozisyon için uygunluğunu değerlendirebilirsiniz.

5: Sektördeki liderlerden ipucu alın

Etkili yetenek kazanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? O halde rakiplerinizin profesyonelleri nasıl çektiğini görmek için çalışan iş portallarına, web sitelerine ve sosyal medyaya bakın. Ayrıca sektör liderlerinin başarılı işe alım stratejilerini araştırın. Ve bir çalışanı nasıl elde tuttuklarını. Şu soruları sorun: hangi platformları kullanıyorlar, hangi hizmetleri sunuyorlar ve hangi işveren markası girişimleri mevcut?  Özellikle işgücü piyasasında sıkıntı yaşanan bir ekonomide, en iyi uygulamaları benimseyin ve bunları şirketinizin özel beceri ihtiyaçlarına ve sektörünüzün kaynaklarına göre uyarlayın.

6: Kendinizi en iyi işveren olarak konumlandırın

İçgörü, eğitim, mesleki gelişim ve şirketinizde ilerleme ve elde tutma beklentisi için fırsatlar sunarak şirketinizin yetenekleri geliştirmeye önem verdiğini gösterin. Ayrıca esnek çalışma saatlerine de dikkat çekin - bu da başvuru sahipleri için son derece cazip bir avantajdır. İş ilanlarınızda ve işe alım mülakatları sırasında çalışanlara sağlanan faydaları ve fırsatları açıkça vurgulayın.

7: Sağlığı ve sosyal bağlılığı teşvik edin

Çalışmak isteyeceğiniz çekici bir işveren olun. İçgörüler sağlayın ve çalışan yan hakları paketinize sağlık ve zindelik programları ekleyin. Spor salonu üyelikleri, sağlıklı yaşam aktiviteleri ve ruh sağlığı koçluğu sunun. Toplumsal girişimlere, sürdürülebilirlik çabalarına ve sosyal sorumluluk programlarına katılımınızı sergileyerek sosyal bağlılığınızı gösterin. Bu işe alım girişimleri sadece işe alım konusunda yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işi elde tutmak için de önemlidir. İnsan kaynakları yönetimi de kendi rolünü oynamalıdır.

Dijital baskı sektöründeki yetenek savaşı çok çetin geçse de yukarıdaki stratejilerle olağanüstü çalışan profesyoneller bulabilir ve işe alabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirleyin, destek alın, en iyi şekilde ağ kurun ve şirketinizin varlıklarını tüm kanallarda sergileyin - piyasada yetenek sıkıntısı varken, piyasaya çok yönlü bir işe alım yaklaşımı en iyi stratejidir!
BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Inkjet'in (ekolojik açıdan) daha akıllıca bir çözüm olmasının 5+1 nedeni

Dijital inkjet tabaka baskı ile ekolojik olarak güvenli taraftasınız. Neden...

BASKI BENİM İŞİM
12.06.2023
BİZDEN SİZE: