KONICA MINOLTA - PAKETLEME İŞ AKIŞI

Kombine paketleme yaklaşımı ile daha fazla verimlilik elde edin

 

Dijital etiket ve ambalaj üretimi bugünlerde patlama yaşıyor. Ancak, Konica Minolta'nın yenilikçi dijital çözümleri yalnızca etiket baskısı sağlamakla kalmıyor - Konica Minolta ürün yelpazesi, etiketin basılması ve süslenmesinden nakliye kutusunun üretimine kadar tüm etiketleme ve paketleme iş akışı için gereken her şeyi kapsıyor ... 
Bunlar farklı üretim adımlarıdır ve bunu yapan ürünler aşağıda gösterilmiştir.

ADIM 1 - AccurioLabel ile etiket yazdırma

Bir şişe şarabın üzerine yapıştırılacak bir etiket. Bir AccurioLabel 230 veya 400 üzerine dijital olarak basılır. Dijital etiketleme, örneğin tam zamanında ve kısa süreli üretim veya "kişiselleştirilmiş" veya ardışık olarak numaralandırılmış bireyselleştirilmiş etiketlerin basılması gibi çok sayıda avantaj sunar. AccurioPro Label Impose yazılımı ile AccurioLabel baskı makineleri herhangi bir üretim iş akışına sorunsuz bir şekilde entegre olur ve etiket alt tabakalarının israfını önleyerek optimize edilmiş medya kullanımı sağlar. Kullanımı kolay olan yazılım, operatörlerin birçok baskı öncesi görevi tek bir merkezi kontrol istasyonundan yönetmesini sağlıyor. Opsiyonel Flekso Baskı Ünitesi ile donatılmış toner bazlı AccurioLabel baskı makineleri, beyaz ve diğer renklerin flekso mürekkeplerle inline olarak üst baskı yapılmasını da sağlar.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ADIM 2 - Etiket süslemesi

Şarap şişesi etiketi şimdi daha fazla sınıf kazandırmak için süslendi ve ardından kesildi - her ikisi de bir MGI JETvarnish 3D Web üzerinde. Kısmi vernikleme, ultra hassas spot kaplama, folyo damgalama ve kalıp kesim MGI'ın süsleme tekniklerinin bir parçasıdır. Baskı hizmeti sağlayıcılarının baskı ürün yelpazelerini daha iyi marjlar sağlayan son derece yaratıcı tasarımlarla geliştirmelerini sağlar. Basılı etikete 3 boyutlu vernik ve folyo eklemek, sade bir şarap şişesini birinci sınıf bir ürüne dönüştürecektir. MGI JETvarnish 3D Web hem 2D (düz) hem de 3D kabartmalı spot kaplama sağlar. Veya etiket tasarımları, göz alıcı metalik ve renkli folyolar eklenerek sıcak folyo ile süslenebilir.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ADIM 3 - Şarap ambalaj kutusu baskısı

Daha da sofistike olan şarap şişesinin kendine ait bir kağıt kutusu olacak. Bu, Konica Minolta'nın en yeni dijital UV inkjet baskı makinesi AccurioJet KM-1e ile basıldı. Patentli Dot Freeze Technology™ ile daha da gelişmiş bir inkjet baskı kafası tasarımına sahip olan ve ofset baskı malzemesi kullanımında duyulmamış bir çok yönlülük sunan KM-1e, ofset baskı makinelerinin baskı malzemeleri ve stabilite özelliklerini en son dijital teknolojinin avantajlarıyla birleştiriyor. Ambalaj ve etiket sağlayıcılarının yararlandığı özelliklerden bazıları, büyük boyutlu B2 tabakalarında üretim ve değişken veri baskısı için sıfır hazırlama dahil olmak üzere daha önce duyulmamış medya esnekliğidir. Şarap şişesi kartonu için özellikle ilgi çekici olan, UV baskının çizilmeye karşı daha dayanıklı bir yüzey sağlamasıdır.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ADIM 4 - Şarap şişesi kartonunun süslenmesi

Ayrıca şarap şişesinin etrafındaki karton kutu, yine MGI teknolojisi kullanılarak üstün kalite algısının altını çizmek için süslenecektir. Dijital yüksek katma değerli ambalaj baskısı sunan MGI'nin dekorasyon baskı sistemleri, ambalajlarını vernikleme, folyo damgalama veya kabartma gibi süslemelerle zenginleştirerek ürünlerin cazibesini vurgulamaya yönelik artan ihtiyaca yanıt veriyor. Gerçekte, tüm MGI sistemleri tamamen Konica Minolta tarafından üretilen inkjet kafaları kullanmaktadır. Konica Minolta, MGI'ın kısmi vernikleme, folyo damgalama ve diğer dijital çıkış cihazlarını ürün hattına ekleyerek, üretim baskı pazarındaki varlığını artırdı. Konica Minolta, ticari matbaacılara bu etiket ve ambalaj endüstrisinde ciddi bir rakip yetkinliği sunuyor.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ADIM 5 - Karton kutunun kesilmesi ve katlanması için hareketli kesici

Ardından, şarap şişesi kartonu Motioncutter 20 ile her şekli kesmeye olanak tanıyan devrim niteliğindeki yeni dijital lazer teknolojisi kullanılarak 3 boyutlu şekline göre kesilir ve kırıştırılır. Motioncutter'da yalnızca çok çeşitli kağıt türleri ve ağırlıkları değil, aynı zamanda ahşap, fiberglas, tekstil ürünleri, buzdolabı mıknatısları ve hatta bir hindistan cevizi bile baskı ortamı olarak kullanılabilir. Bu dış karton gibi basit bir şekli kesmenin ve katlamanın ötesinde, Motioncutter kazıyabilir, öpücük kesebilir, isim kesebilir, delebilir... her tür ambalajı yükseltmek için neredeyse sınırsız olanaklar sunar.

ADIM 6 - Nakliye için ikincil bir kutunun yazdırılması

Son olarak, şarap şişesinin özenle hazırlanmış kartonu içinde gönderilmesi için sağlam kahverengi bir kutu üretilmelidir. İçeriği gizlemek için dışta kahverengi kağıt, içte kişiselleştirilmiş bir mesaj veya görüntü ile basılmış beyaz - tüm bu etiketleme incelikleri ve daha fazlası Konica Minolta'nın Hassas Ambalaj Serisi PKG-1300 ile mümkündür. Etiketleme ve ambalajlamaya "Vay be" dedirten tam renkli dijital ambalaj yazıcısı PKG-1300, çok çeşitli katlanır kartonları ve oluklu medyayı işleyebilir. Katlanır kartonların ve kutuların isteğe bağlı baskısı, özelleştirilmiş şirket markalaması ve bir ila bin arasında değişen çalışma uzunlukları, günümüzün pazar gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor ve ticari yazıcıların esnekliğini ve üretim olanaklarını sonuna kadar artırıyor.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Aşağıdaki formu doldurun; bir Konica Minolta uzmanı kısa süre içinde sizinle iletişime geçecektir.