Konica Minolta, Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi arasında yer aldı

| 29. Oca 2021

Konica Minolta, Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi arasında yer aldı

Konica Minolta, Inc. (Konica Minolta), “2021 Global Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Kuruluşu” (2021 Global 100) arasında listelenmiştir. Konica Minolta’nın bu prestijli listeye dahil edilmesi, 2011, 2019 ve 2020’den sonra üçüncü yıl takiben dördüncü olacaktır.


Global 100, her yıl Kanada merkezli Corporate Knights tarafından Davos Toplantısı olarak bilinen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısında duyurulur. Bu yıl toplantı, 25-29 Ocak tarihleri ​​arasında “Davos Haftası” kapsamında sanal bir “Davos Gündemi” olarak gerçekleşecek. [1]
 
Global 100 2021 listesinde yer alan, sürdürülebilirlikte üstün başarı gösteren şirketler çevresel, sosyal ve yönetişim göstergelerinin yanı sıra çeşitliliği ve yeniliği teşvik etme becerisine ve çevre dostu ürünlerin satış yüzdesine dayalı olarak dünya çapında 8.080 büyük şirket arasından seçildi. Sürdürülebilirlikte üstün başarı gösteren bu küresel şirketler listesinde beş Japon şirketi var.
 
Konica Minolta, sürdürülebilir bir toplum peşinde koşmanın şirketler için sürdürülebilirliği de artırdığına inanıyor. Bu inancı temel alan şirket, yeni değer yaratmayı teşvik eden yeniliğe olan bağlılığını artırmaya devam ediyor. Amaç, hem saha profesyonelleri ile insan merkezli bir ilişki gerçekleştirmek hem de sürdürülebilir bir toplum yaratmak ve aynı zamanda işletmelerin büyümesi üzerine inşa etmektir.

Konica Minolta, aynı zamanda Birleşmiş Milletler'in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinden (SKH) biri olan küresel iklim değişikliğini de ele alıyor: "İklim Eylemi". Bunun bir parçası olarak, Konica Minolta Europe, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltmak için yoğun çaba sarf ediyor. Şirket yıllardır sadece yeşil enerji tedarik ediyor ve böylece yılda yaklaşık 1.200 ton CO2 tasarrufu sağlıyor. Ayrıca giderek daha fazla sanal toplantı kullanarak seyahatlerin yerini alıyor. Servis ve destek alanında, Konica Minolta, 2020'de 3.000'den fazla müşterinin seyahatten kaynaklanan CO2 emisyonlarından kaçınarak yerinde ziyaretini kurtaran uzaktan görsel destek aracı AIRe Link'i tanıttı. Ayrıca, kaçınılmaz CO2 emisyonlarını dengeliyor ve çeşitli iklim telafi projelerinin bir parçası olarak yenilenebilir enerji ve ağaçlandırmayı destekliyor. Şirket ayrıca müşterilerine bizhub ECO veya Karbon Nötrlüğü Etkinleştirme programı gibi çevresel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için farklı sürdürülebilirlik hizmetleri sunmaktadır.

Konica Minolta, yüksek katma değerli ürünler ve hizmetler sağlamak için on yıllardır işinde geliştirdiği güçlü yönleri en son dijital teknolojilerle birleştirerek SKH'lerin elde edilmesine yardımcı oluyor.

 

[1] Covid-19 endişeleri nedeniyle WEF, yıllık 2021 özel toplantısını 13-16 Mayıs tarihleri ​​arasında Singapur'da gerçekleştirecek.