KONICA MINOLTA, GPIF TARAFINDAN KABUL EDİLEN TÜM ESG ENDEKSLERİNE ARKA ARKAYA BEŞ YIL BOYUNCA DAHİL EDİLDİ VE AYNI ZAMANDA ARDARDA 18 YILDIR FTSE4GOOD INDEX SERİSİNE DAHİL!

| 12 Ağustos 2021

Konica Minolta, Inc. (Konica Minolta), Japonya Devlet Emeklilik Yatırım Fonu (GPIF)*1 tarafından benimsenen dört sorumlu yatırım (RI) endeksinin tümüne dahil edilmiştir. Bu dört endeks, FTSE Blossom Japan Index, MSCI Japan ESG Select Leaders Index, MSCI Japan Empowering Women Index ve S&P/JPX Carbon Efficient Index'dir. Bu, Konica Minolta'nın GPIF tarafından ilk kez benimsenmesinden bu yana tüm bu ESG endekslerinde arka arkaya beşinci yıl listelenmesidir. Konica Minolta, dünyanın en tanınmış RI endekslerinden biri olan FTSE4Good Endeks Serisine de 18 yıl üst üste dahil oldu.


Konica Minolta'nın sürdürülebilirlik konusuna bağlılığı
Konica Minolta, Orta Vadeli İş Planı "DX2022"de, temel politikasının bir parçası olarak sosyal sorunları çözmeye kendini adamış bir şirkete dönüşme kararını duyurdu. Ve hem küresel çevre hem de insan toplumu için yeni değer yaratılmasını ve işinin büyümesini teşvik edebilecek yenilikler geliştirmeye bağlı kalmıştır. Küresel Covid-19 pandemisinin ardından şirket, pandemi ile mücadeleye nasıl katkıda bulunabileceğini düşündü ve sağlık sektöründe geliştirdiği güçlü yönlerden ve çok çeşitli diğer alanlardan yararlanarak çeşitli destek ve çözümler sunuyor. Örneğin, son zamanlardaki aşı çalışmalarına yardımcı olmak için şirket, etkinlik mekanları düzenleme konusundaki bilgi birikimini uygulayarak toplu aşılama merkezlerinin kurulmasına yardımcı olurken, aynı zamanda aşı merkezlerinde işitme engelli kişilere yardımcı olmak için “tıbbi kurumlar için çok dilli tercüme” uygulamasına konuşmadan metne ve uzaktan işaret dili tercüme hizmetlerini de ekledi. Bu şekilde Konica Minolta, ticari faaliyetleri aracılığıyla sosyal sorunları çözmeye yönelik çabalarını sürdürmektedir.

Bu arada, Konica Minolta da dahil olmak üzere 16 Japon şirketi tarafından başlatılan Çevresel Dijital Platform, başlangıcından bu yana sadece bir yıl içinde 44 üye şirkete ulaştı. Konica Minolta, yenilenebilir enerji ve geri dönüştürülmüş malzemelerin tanıtımıyla ilgili bilgileri derleyen ülkeye özgü navigasyon haritaları geliştirmek ve paylaşmak için şirketlerle birlikte çalışarak bu platformu kullanıyor ve böylece üye şirketlerin çevre yönetimi çabalarını hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Bu çabalar sayesinde Konica Minolta, iş dünyasının ve insan toplumunun evrimini kolaylaştırırken Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SDG'ler) katkıda bulunmaya çalışıyor.


Endekslerin Anahattı

İngiltere merkezli küresel endeks sağlayıcısı FTSE Russell tarafından tanıtılan FTSE4Good Endeks Serisi, dünya çapında güçlü çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) uygulamaları sergileyen şirketleri listeler ve yatırımcılara ve UR ​​fonlarına, yatırım için sürdürülebilirlik beklentileri iyi olan şirketleri seçmeleri için bir araç sağlar. FTSE Blossom Japan Index, ESG uygulamalarında mükemmel performans gösteren Japon şirketlerini içerecek şekilde tasarlanmıştır ve dünyanın en büyük kamu emeklilik fonu olan GPIF tarafından pasif yatırım stratejisi için ESG endekslerinden biri olarak seçilmiştir.

MSCI Japan ESG Select Leaders Index ve MSCI Japan Empowering Women Index, ABD merkezli küresel bir ESG araştırma ve endeks sağlayıcısı olan MSCI Inc. tarafından 2017 yılında tanıtılan ESG endeksleridir. Bu indeksler aynı zamanda GPIF tarafından da benimsenmiştir.

S&P/JPX Karbon Verimliliği Endeksi, dünyanın önde gelen endeks sağlayıcılarından biri olan S&P Dow Jones Indices ve Japan Exchange Group, Inc. tarafından ortaklaşa başlatıldı TOPIX'i bir kıyaslama olarak kullanarak, yüksek karbonlu şirketlere maruz kalmayı azaltırken, risk/getiri profilini kıyaslamalarına benzer şekilde korumak için tasarlanmıştır. Bu indeks de GPIF tarafından çevresel indeks olarak seçilmiştir.

Referans: Harici taraflarca değerlendirme
Konica Minolta şu anda küresel ESG endekslerine dahil edilmiştir ve aşağıda gösterildiği gibi ESG derecelendirmelerinde üst sıralarda yer almaktadır.

 

Dow Jones Sustainability Index (USA)

Dünya Endeksi (DJSI Dünyası): 2012'den beri art arda endekste yer alıyor
Asya Pasifik Endeksi (DJSI Asya Pasifik): 2009 yılından itibaren ardışık olarak endekste yer almaktadır.

FTSE4Good Index Series (UK)  

2003 yılından bu yana art arda endekse dahil edildi

FTSE Blossom Japan Index (UK)  

Kurulduğu 2017 yılından bu yana endekste art arda yer aldı

MSCI Japan ESG Select Leaders Index (USA)

Kurulduğu 2017 yılından bu yana endekste art arda yer aldı

MSCI Japan Empowering Women Index (USA) 

Kurulduğu 2017 yılından bu yana endekste art arda yer aldı

S&P/JPX Carbon Efficient Index (USA, Japan)

Kurulduğu 2018 yılından bu yana endekste art arda yer aldı

S&P Global (USA)   

2013'ten bu yana SAM Sürdürülebilirlik Ödülü'ne arka arkaya dahil edildi
(Dört kez Altın ve beş kez Gümüş olarak)

Corporate Knights (Canada)     

Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi arasında yer aldı (2011, 2019, 2020 ve 2021)

ISS-oekom (Germany)   

2011'den beri en yüksek Asal Durumunu korudu

Ethibel (Belgium)  

Arka arkaya 10 yıldan fazla bir süredir Ethibel Pioneer ve Ethibel Excellence'ın yatırım evreni için seçildi

CDP (UK)    

Climate A Listesine dahil (2013, 2014, 2016, 2017 ve 2020)

 


*1:Devlet Emeklilik Yatırım Fonu (GPIF), Japon Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı'nın kontrolü altındaki çalışanların emeklilik ve ulusal emeklilik yedek fonlarının yönetiminden ve idaresinden sorumlu bağımsız bir idari kurumdur.

KONICA MINOLTA, INC.'NİN HERHANGİ BİR MSCI ENDEKSİNE DAHİL OLMASI VE BURADA MSCI LOGOLARININ, TİCARİ MARKALARIN, HİZMET MARKALARININ VEYA İNDEKS ADLARININ KULLANILMASI, KONICA MINOLTA, INC.'NİN MSCI VEYA BAĞLI İŞTİRAKLERİ TARAFINDAN SPONSORLUK, ONAYLANMASI VEYA TANITIMINI OLUŞTURMAZ.
MSCI ENDEKSLERİ, MSCI'NIN MÜNHASIR MÜLKİYETİNDEDİR. MSCI VE MSCI İNDEKS ADLARI VE LOGOLARI, MSCI VEYA İŞTİRAKLERİNİN TİCARİ MARKALARI VEYA HİZMET MARKALARIDIR.
 

 


Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında
Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, tamamen Konica Minolta Inc., Tokyo, Japonya'nın bir yan kuruluşudur. Konica Minolta, müşterilerinin dijital çağı desteklemesini sağlar: Eşsiz görüntüleme uzmanlığı ve veri işleme yetenekleriyle Konica Minolta, müşterileri için ilgili çözümler üretir ve toplumun karşılaştığı sorunları çözer. Kapsamlı bir BT hizmetleri sağlayıcısı olarak Konica Minolta, iş akış otomasyonu ile iş süreçlerini optimize etmek için danışmanlık ve hizmetler sunar. Şirket ayrıca müşterilerine BT altyapısı ve BT güvenliği alanında ve bulut ortamlarında çözümler ve hizmetler sunmaktadır. Ofis baskı çözümleri ile ilgili olarak, "IDC MarketScape: Worldwide Print Transformation 2020 Vendor Assessment", Konica Minolta'nın "baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak tanındığını" belirtti. Profesyonel baskı pazarı için güçlü bir ortak olarak Konica Minolta, iş danışmanlığı, en son teknoloji ve yazılımlar sunar ve Avrupa'da on yıldan fazla bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource). Londra'daki İş İnovasyon Merkezi ve Avrupa'daki dört Ar-Ge laboratuvarı, Konica Minolta'nın hem müşterileriyle hem de akademik, endüstriyel ve girişimci ortaklarıyla işbirliği yaparak inovasyonu öne çıkarmasını sağlıyor. Cihazlarını mükemmel şekilde tamamlayan yenilikçi hizmet yaklaşımı nedeniyle Konica Minolta, Keypoint Intelligence tarafından prestijli "Buyers Lab PaceSetter Serviceability and Support 2020/2021 Ödülü" ne layık görüldü. Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede yan kuruluşlar ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Yaklaşık 10.000 çalışanıyla (Nisan 2020 itibariyle) Konica Minolta Europe, 2019/2020 mali yılında 2,34 milyarın üzerinde net satış elde etti.
Daha fazla bilgi için lütfen http://newsroom.konicaminolta.eu/ adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, YouTube ve Twitter'da @KonicaMinoltaEU'da takip edin.
Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve işbu belge ile kabul edilmektedir.