Alfred Kärcher GmbH & Co. KG

Doğru renk ölçümü kaliteyi ve marka varlığını korur

Kärcher adı, tipik olarak Swabian'ın yaratıcı ruhuyla eş anlamlıdır. Stuttgart yakınlarındaki Winnenden'den aile tarafından işletilen şirket, temizleme sistemleri alanında küresel bir pazar lideridir. Kärcher, genel ekonomik krize rağmen 2008 yılında hem ciroda hem de satılan ürün sayısında artış elde ederek, şirketin her iki cephede de şimdiye kadarki en iyi sonucunu elde etti. Kärcher, ürünlerini dünya çapında 190'dan fazla ülkede, 41 ülkedeki yerel satış şubeleriyle satmaktadır. Kärcher grubunun son yıllardaki sürekli ve yoğun büyümesi esas olarak 7000'e yakın çalışanın bağlılığı sayesinde olmuştur. Çalışanlar kendilerini güçlü bir şekilde şirketle özdeşleştiriyor ve şirket kültürünü hem profesyonel hem de özel yaşamlarında hayata geçiriyorlar. Evlerdeki yüksek basınçlı temizleme, bahçe pompaları ve süpürme makinelerinden buharlı ütülere kadar birçok farklı uygulamanın yanı sıra Kärcher, elektrikli süpürgeler, yıkayıcı-kurutucular, araç yıkama sistemleri ve kuru buz da dahil olmak üzere endüstriye temizlik makineleri de tedarik ediyor. patlayıcılar.

Kärcher, 2005 yılından beri gelen ve giden mallarını kontrol etmek için Konica Minolta Sensing tarafından sağlanan spektrofotometreleri kullanıyor. CM-2600d esnek ve ergonomik tasarımlı taşınabilir spektrofotometre, şirketin kendi kalite yönetim sistemine entegre edilmesi en kolay olanıydı. Esasen endüstriyel standarttır. Şirketin geniş ürün yelpazesinin üretimi sırasında renkle ilgili tüm üretim aşamalarının kalitesini garanti eder, böylece Kärcher'in ve tedarikçilerinin kurumsal kimliğini korur.

 

Alfred Kärcher GmbH & Co. KG, temizlik teknolojisi alanında dünya lideridir. Çığır açan birçok buluş gibi, yenilikçi temizlik ürünleri de Baden-Württemberg'de bir araya getirildi, sürekli geliştirildi, verimli bir şekilde pazarlandı ve şirkete sürekli, organik bir büyüme sağladı. Bugün, Avrupa sıcak su yüksek basınçlı temizleyicisinin icadından neredeyse 60 yıl sonra, Winnenden'li aile şirketi, ticari ve özel sektördeki muhtemelen en başarılı ürünüyle eş anlamlıdır. Bu nedenle pek çok müşteri, yapı mağazalarında yüksek basınçlı temizleyici ararken sıklıkla bir “Kärcher” ister. Müşteriler, farklı temizleme sistemlerini gördükleri anda “Kärcher” sistemlerini hemen tanıyabiliyorlar. Siyah bileşenlere sahip, ergonomik olarak optimize edilmiş sarı yüksek basınçlı yıkama makinelerinin kompakt ve çekici tasarımının Kärcher ürünleri olduğu anında fark edilir. Her iki renk, özellikle de sarı, Kärcher temizlik makineleri için önemli bir tanıma özelliğidir.

Renk: Bir iletişim aracı

------------------------

Sarı ve siyah, Kärcher için renklerin ötesinde bir anlam taşıyor; bunlar, tüm şirketin performans vaadini temsil ediyor. Bu nedenle anlamlı ve kolayca tanınabilen bir semboldürler. Aynı zamanda sinyal etkisi ile kurumsal iletişimin duygusal taşıyıcısıdırlar. Bu nedenle Kärcher için markanın önemli bir bileşenidirler. Bunun nedeni, yalnızca yapı mağazalarında ve özel ticari satış mağazalarında değil, satın alma kararlarını verirken müşterilere yönlendirme yapmalarıdır. Performans, hizmet ve kaliteli ürünleri temsil ederler.

Yalnızca kesin bir rengin kullanılması, müşterilerin otomatik olarak ilgili ürün ve marka hakkında düşünmesini sağlar. Üstelik özel ürün rengi, ürünün özellikleriyle bağlantılıdır, yani aynı zamanda kendisiyle de ilişkilidir. Yansıyan ışıktan daha fazlasıdır; Renk, kalitenin sembolüdür ve dikkati ürüne ve şirkete yönlendirir. Bu nedenle bu onu kurumsal kimlik (CI) için stratejik bir araç haline getirir.

Bu nedenle "Örneğin, katıldığımız her fuarda ürünlerimiz ve standımız aynı kalıptan çıkmış gibi görünüyor. CI'mız bizim için son derece önemli ve müşterilerimizle iletişimimizin vazgeçilmez bir parçası. Hatta Kärcher malzeme laboratuvarından Kathrin Linkersdörfer, en küçük renk değişiminin bile anında fark edilebileceğini doğruluyor. Tüm renk bilgileri, tedarikten ön üretime ve son sevkiyata kadar üretim zinciri boyunca referans numunelerle birlikte saklanır. Renk tutarlılığı, sürekli renk ölçümleri.Renklendirme sonuçlarının üretim ve imalatın her aşaması arasında tutarlı olması önemlidir.Sonuçlar zorlu günlük ortamda belirlenirken ergonomi, ölçüm geçerliliği, ölçüm hızı ve verimli veri iletimi özellikle önemlidir.Ancak, uzman tavsiyesi, Renk yönetim sistemi seçilirken servis ve destek de belirleyicidir.

------------------------------

Endüstriyel kalite standardı ile koruma

----------------------------

Tüm güvenilir kalite yönetim sistemlerinin tutarlı bir süreç kontrol sistemine sahip olması gerekir ve farklı donanım sistemlerinin, bireysel üretim aşamalarında departmanlar genelinde sorunsuz bir şekilde birlikte iyi çalışması özellikle önemlidir. Bir iş akışındaki ölçümlerin, yani laboratuvardaki masaüstü ekipmanın referans değerleri ile taşınabilir ekipman kullanılarak elde edilen üretim numunelerinin karşılaştırılabilir olması sağlanmalıdır. Kalitesi ve popülerliği nedeniyle Kärcher, 2005 yılında Konica Minolta Sensing tarafından üretilen CM-2600d taşınabilir spektrofotometreyi kullanmaya karar verdi. Linkersdörfer, "Konica Minolta Sensing, tedarikçilerimizin de güvendiği bir standart olan bu alanda endüstriyel standart haline geldi" diye açıklıyor.

"Bu nedenle CM-2600d'nin kullanılması, masaüstü ve taşınabilir manuel cihazların aynı şekilde çalışmasını sağlayabilir". Ancak Kärcher, ölçümlerin karşılaştırılabilirliğini daha da ileriye taşıyor. Tedarikçilerin de karşılaması gereken kalite gereksinimleri vardır.

Bu nedenle Kärcher kurumsal kimliğinde yer alan özel sarı ve siyahın renk değerleri, ilgili malzemeye ait formüllerle referans numune olarak saklanmakta ve renk örnekleyiciler halinde sunulmaktadır. “Kärcher'da renk kompozisyonu konusunda kendi standartlarımız var. Referans verileri tedarikçilerimiz için bir üretim temeli görevi görüyor, böylece kurumsal kimlik üretim süreci boyunca korunuyor", diye ekliyor malzeme laboratuvarı.

Zorlu uygulamalar için güçlü özellikler

CM-2600d'nin çok sayıda teknik özelliği büyük bir avantajdır. Konica Minolta Sensing'in spektrofotometresi farklı standart ışık kaynakları ve farklı renk sistemlerini kullanabilir. Ölçümler CM-2600d'nin ekranında farklı ölçüm modlarında anında gösterilebilir ve saklanan veriler (ayar noktaları ve toleranslar) sayesinde BAŞARILI/BAŞARISIZ ölçümleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Linkersdörfer, spektrofotometrenin rahat kullanımını anlatırken "Ölçüm yapılırken renk standardına ulaşılıp ulaşılmadığını zaten görebilirsiniz" diyor. Renkli iş akışı olarak adlandırılan süreçte, BAŞARILI/BAŞARISIZ ölçümü sırasında elde edilen veriler, ek bir dönüşüme gerek kalmadan seri arayüz aracılığıyla doğrudan ekranda görüntülenir. Bu, ölçümlerin özel yazılım kullanılarak daha ileri işlemlere tabi tutulması gereken sistemlerle karşılaştırıldığında süreci hızlandırır.

Spektrofotometrenin ergonomik tasarımı da bulunmaktadır. Benzersiz gezinme tekerleği, kullanıcının CM-2600d'nin farklı menülerine hem kolay hem de sezgisel olarak erişmesine olanak tanır. Tüm işlevler kelimenin tam anlamıyla "el altında"dır ve erişilmesi ve çalıştırılması kolaydır.

“Konica Minolta Sensing ölçüm sistemi, kullanımı kolay, taşınabilir spektrofotometreleriyle kalite yönetim sistemimizin mükemmel bir tamamlayıcısıdır. Bunlar kalitemiz ve kurumsal kimliğimiz açısından önemli bir bileşendir” diye özetliyor Linkersdörfer.

---------------------------------

Uygulama Notu

İndir

Alfred Kärcher GmbH & Co. KG

Alfred-Kärcher-Str. 28-40
D-71364 Winnenden
www.kaercher.de