Konica Minolta

Türkiye

  • Türk

Giving Shape to Ideas

Çevre Sertifikaları

ÇEVRE

Çevre Sertifikaları

 

Blue Angel Sertifikası

1978'de Almanya'da dünyanın ilk çevresel sınıflandırma sistemi olarak ortaya çıkan Blue Angel Sertifikası ortalamanın altında çevresel zararları olan ürün ve servisleri belgelendirmektedir. Ocak 1992'de fotokopi makineleri alanında dünyanın ilk Blue Angel sertifikasını aldığından bu yana, Konica Minolta yeni ürünleri için sertifika kriterleri yükseldikçe çıtayı aşarak sertifika almaya devam etmektedir.

Baskı Fonksiyonuna Sahip Ofis Cihazları (Yazıcılar, Fotokopi Makineleri, Çok Fonksiyonlu Cihazlar),
RAL-UZ 122

Çevre ve Sağlıkla İlgili Faydalar

  • Kapalı mekanlardaki hava kalitesi üzerinde minimum kirlilik yaratır
  • Gelişmiş iklim koruması için bekleme modlarında düşük enerji tüketimi sağlar
  • Düşük gürültü seviyesi kullanıcı konsantrasyonunu bozmaz
  • Geri dönüştürülmüş kağıt kullanır
  • Üst düzey ürünlerde çift taraflı baskı için dubleks ünitesi

www.blauer-engel.de/en


Energy Star

  • Belirli standartlara uygun ürünler, ofis ekipmanları için enerji tasarrufu sağlayan bir programın parçası olarak Energy Star cihazlar olarak kaydedilebilir.
  • Japon ve ABD hükümetleri arasında bir anlaşma ile 1995 yılında hayata geçirilen uluslararası program o günden bu yana AB, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Tayvan ve diğer ülkelerin katılımı ile genişlemiştir.

www.eu-energystar.org

 

 

BLI Enerji Verimliliği Üstün Başarı Ödülü

Bağımsız Amerikan test enstitüsü BLI (Buyers’ Laboratory Inc.) yılda iki kez, test edilen ürünlerden en az enerji tüketen modeller için Üstün Başarı ödülü verir. bizhub C452 ve bizhub 363 çok daha düşük tahmini yıllık enerji tüketimi ile bu ödüle layık görüldü. BLI bizhub C452 ve bizhub 363 modellerinin uyku ve enerji kullanımı modu ile hazır duruma geçmesi arasındaki sürenin ortalamanın çok altında olması sebebiyle verimlilikten ödün vermeden en düşük enerji modlarına ayarlanabildiğini vurguladı. 

www.buyerslab.com

 

RoHS (Restriction of use of hazardous substances- Tehlikeli madde kullanımının sınırlandırılması)

Konica Minolta RoHS'a tamamen bağlı kalır ve sadece RoHS ‐ uyumlu ürünlerinde değil tüm ofis ürünlerinde belirtilen maddelerin kullanımını  durdurmuştur.

www.rohs.eu

 

 

Global 100 Kurumsal Sürdürülebilirlik Benchmark listesi

Konica Minolta bu yılki bağımsız Global 100 Kurumsal Sürdürülebilirlik Benchmark listesinde yetmişinci, görüntü işleme ürünleri sağlayıcıları arasında ilk sırada yer aldı.

Corporate Knights- temiz kapitalizmin dergisi- ortakları ile birlikte 2005 yılından bu yana yıllık Global 100 listesini yayınlıyor. Global 100 analizleri, şirketleri ve faaliyetlerini çevresel, sosyal yönetim ve finansal verilere dayanarak analiz ediyor.

Global 100 sıralamasındaki konumu -özellikle Ocak 2009'da Eco Vision 2050'yi açıkladığından beri- Konica Minolta’nın sosyal ve çevreye duyarlı girişimlerini yansıtmaktadır. 

www.corporateknights.ca