Konica Minolta

Türkiye

  • Türk

Giving Shape to Ideas

Çevreci Fonksiyonlar

ÇEVRE

Çevreci Fonksiyonlar


Dubleks yazdırma & fotokopi

Hemen hemen tüm Konica Minolta cihazları -bir çoğu tam hızda olmak üzere- dubleks yazdırma ve fotokopiyi destekler, kağıdın her iki tarafına da yazdırma/fotokopi olanağı sağlayarak zaman, kağıt ve para tasarrufu sağlar. 

Örnek: Fotokopi/baskı hacmi aylık 250 sayfa

Dubleks yazdırma ve fotokopi fonksiyonu ile yıllık 6.500 yaprak tasarrufu sağlanır. 

Bu da her biri 500 yapraktan oluşan 13 top kağıt demektir.


N-up yazdırma & fotokopi

Bu özellik bir belgenin bir çok sayfasını tek bir yaprağa sığdırma olanağı verir. Bu akıllı özellik taslak belgeler ve arşivleme için kullanılırsa toner ve kağıt tasarrufu sağlar ve doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur.

Dubleks yazdırmaya ek olarak eğer bir A4'ün her iki yüzüne ikişer sayfa yazdırma/fotokopi yapılırsa kağıt tüketimi daha da azaltılabilir ve yılda 9.500 yaprak tasarruf edilir.

 

Tek taraflı baskıların tekrar kullanımı

Günümüzde e-postalar, web sayfaları gibi pek çok doküman anlık ve tek seferlik kullanım için yazdırılmaktadır. Bunların bir çoğu tek taraflı ve genellikle tek sayfaya bastırılmaktadır. Çoğu Konica Minolta cihazı dubleks yazdırma yeteneğine sahip olduğu için kullanılmış kağıtları da işleyebilmekte ve sayfanın boş yüzüne de baskı yapabilkmektedir. Kullanılmış kağıtların resmi çıktılar için yanlışlıkla seçilmesini önlemek amacıyla kağıt çekmecelerinden biri tek taraflı yazdırma için özel olarak ayarlanabilir. Kağıdın yeniden kullanımı günlük işlerde önemli ölçüde kaynak tasarrufu sağlar.


Fotokopi ve yazdırma işlerini birleştirmek 

Küçük yazdırma ve fotokopi işleri maksimum enerji verimliliğini düşürecek şekilde sık tekrar ısıtma döngüleri neden olur. Bu nedenle kişisel kullanıcı kutusuna yazdırma ve kopyalama işleri toplamak avantajlıdır. Uygun zamanda depolanmış işler kolayca tek seferde basılabilir. Diğer bir avantaj da depolanan tüm verilerin ön işleme tabi tutulmuş olması bu sayede baskı işleri arasındaki uzun bekleme sürelerinin ve tekrar ısıtmanın engellenmesidir.

 

Prova Baskı & Yazdırma

Kullanıcılar tüm işi yazdırmadan ya da kopyalamadan önce bir set ya da bir tek sayfa oluşturabilirler. Kağıt ve toner harcamayı engelleyen bu verimli özellik sayesinde kağıt, zaman ve toner tasarrufu sağlanır.

 

Boş sayfa silme

Dokümanlar kitapçıkları tamamlamak ya da kitaplardaki bölümlerin sağ sayfadan başlamasını sağlamak için genelde boş sayfalar içerir. Boş sayfaların basılmasını ve kağıt harcamasını engellemek için baskı denetleyicisi boş sayfaları otomatik olarak silmek için ayarlanabilir.

 

Overlay fonksiyonu

Konica Minolta ürünleri, önceden kaydedilmiş overlay dosyaları ile antetli kağıt yazdırma olanağı sunar. Bu dosyalar tüm kurumsal bilgileri içerir ve seçili sayfalara otomatik olarak basılabilir. Değişiklik olduğunda önceden basılmış antetli kağıtların çöpe gitmesine gerek kalmadan kayıtlı dosyalar hızlı ve kolaybir şekilde güncellenebilir.

 

Sekmem

"Sekmem" özelliği çoğu yeni ofis modelinde bulunur ve her kullanıcının en çok kullandığı özellikleri tek bir ekranda toplamasına olanak vererek ekstra işlem kolaylığı sağlar. Dubleks, n-up gibi çevreci ayarlar tek tek eklenebilir. "Sekmem" özelliği herhangi bir sistem üzerinde çağrılabilir olduğundan farklı cihazları kullanmayı kolaylaştırır. Neredeyse hiç operatör eğitimi gerektirmez, öğrenme eğrisinin en aza indirgenmiş olması kurumsal ortamlar için bir avantajdır.

 

Çevreci XPS Baskı Önizleme

Konica Minolta’nın XPS Baskı Önizleme fonksiyonu ofis verimliliği ve baskı atıklarını azaltan çevre bilinci ile toplam satın alma maliyetini azaltmayı bir araya getirir. Yanlış sürücü ayarları nedeniyle oluşan yanlış baskılama kağıt ve toner atıklarının sebebidir. XPS Baskı Önizleme baskılanacak işin gerçekte nasıl görüneceğini ekranda gösteren fonksiyondur. Baskı pozisyonlarının yanı sıra delme ve zımbalama pozisyonları da ekrandan görüntülenebilir böylece deneme baskılarına gerek kalmaz. Bir sayaç tasarruf edilen yaklaşık kağıt değerini gösterir. Baskı hatalarından kaçının, kağıttan tasarruf edin- çevreyi koruyun!

 

Zamanlayıcı ve takvim fonksiyonu

Bir cihazın yanlışlıkla kapanmasını önlemek için, günlük, aylık ya da takvim gününe göre sistemi aktif hale getirmeyi kolaylaştıran Konica Minolta Düşük Güç ve Uyku Modlarından her birinin zamanlayıcı ve takvim fonksiyonları vardır. Örneğin, normal iş günlerinde otomatik başlatma ve kapatma süreleri tanımlanabilir. Pazar ya da yılbaşı gibi belirli bir tarih için, tamamen kapanma modu seçilebilir.

 

FSC-onaylı medya

Konica Minolta tüm ofis sistemlerinde FSC onaylı medya kullanılmasını tavsiye eder.  FSC (Forest Stewardship Council- Orman İdare Konseyi) sertifikası kağıt üreticilerinin sorumlu orman yönetimi uygulamalarına bağlı kaldığının göstergesidir.  FSC sertifikalı kağıt kalitesi sadece üretim sırasında minimum ekolojik ayak izi  bırakır, kalite ve güvenilirlik açısından bir eksiklikleri bulunmaz.

www.fsc.org