Konica Minolta

Türkiye

 • Türk

Giving Shape to Ideas

Çevreci OPS

ÇEVRE

Çevreci OPS

Ana Hedef Sürdürülebilirlik

 • Sürdürülebilir ve korunan çevre Konica Minolta'nın "Yeni Değerlerin Yaratılması" felsefesinin temel bir parçası ve şirketin öncelikli ele aldığı konulardan birisidir.
 • Konica Minolta'nın şirket geçmişinde bulunan çok sayıdaki dönüm noktaları sürdürülebilirliğin her zaman ne kadar düşüncelerimizde ve kalbimizdeki bir konu olduğunu gösteriyor.
 • Aynı zamanda geleceğe de bakıyoruz: Konica Minolta’nın 2050 Ekoloji Vizyonu gelecekteki hedeflerimize ulaşmak ve küresel bir şirket olarak sorumluluğumuzu yerine getirmek için belirlediğimiz uzun vade vizyonumuzu tanıtıyor.
 • Çabalarımız ve başarılarımız kabul ve ilgi görüyor - 2011 yılında, Konica Minolta görüntüleme sektörünün en sürdürülebilir şirketi ödülüne layık görüldü ve bağımsız Küresel 100 Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirme Listesinde 70. sırada yer aldı.

Çevreci OPS Konsepti

Konica Minolta’nın Optimize Baskı Hizmetleri (OPS) sürdürülebilirlik stratejisine uyuyor. Bu da Konica Minolta'nın sadece baskılama ve kopyalama ortamlarındaki verimliliği iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda çevreye olan etkisini de en azalttığı anlamına geliyor. 

Çevreci OPS konsepti üç aşamayı içerir:

 • Danışmanlık: Konica Minolta’nın uzmanları mevcut durumu analiz ederler ve değerlendirirler.
 • Uygulama: Danışmanlarımız sürdürülebilir ve enerji verimliliğine sahip sistemleri tavsiye ederler ve kurarlar.
 • İşletim: Konica Minolta kurulum sonrasında şirketinizdeki donanımların çevre dostu bir yolla işletilmesinde destek olur.

Konica Minolta daima müşterileri için onları anlayan bir iş ortağı olma gayreti içerisindedir. Bu nedenle sürdürülebilir, verimli çalışma ortamlarına odaklı teknolojileri ve hizmetleri sunuyoruz.

Danışmanlık

Çevreci OPS konsepti mevcut durumun kapsamlı bir analizi ile başlar. Bu süreçte çevreci hedefler optimizasyon teklifine entegre edilir ve kullanılan makine parkurunun güç tüketimi mevcut veriler baz alınarak hesaplanır ve yapılacak olan güç tüketimi tasarrufu ve çevresel kazanımlar değerlendirilir.


Bu veriler eşliğinde Konica Minolta enerji tüketimi, kağıt tüketimi ve toplam Karbondioksit salınımını içeren temel toplam sahip olma maliyetlerini ve karbon ayak izini anlar.

Uygulama

OPS optimizasyon teklifi baz alınarak müşterinin gereksinimlerine uygun hale getirilmiş makine parkuru sağlanır. Konica Minolta yazıcıları, Çok Fonksiyonlu Sistemleri (MFPs) ve yazılımları çevreyi korumak için çevre dostu özellikleri sunarlar.

Konica Minolta ürünlerin çevresel ayak izlerinin en aza indirgenmesi için tüm ürün yaşam döngüsüne odaklanır.

Bu alandaki örnekler

 • enerji tasarrufu sağlayan ürün tasarımı
 • kompakt ve hafif yapı
 • ürün dağıtım güzergahlarının geliştirilmesi ve karbondioksit salınımının azaltılması için sistemler
 • çeşitli tasarruf imkanları sağlayan yazılım ve uygulamalar

Konica Minolta cihazlarının uygulanması ile müşterilerimiz biyolojik kütleli Simitri HD Toner, düşük Energy Star toplam elektrik tüketim değerleri veya indüksiyon ısıtmalı (IH) fiksaj teknolojisi gibi pek çok çevreci teknolojilerden faydalanırlar.

İşletim

Uygulama sürecinden sonra müşterilerimiz yalnız değiller - çevreci OPS konseptinin hedefi sorunsuz bir altyapıyı garanti etmek ve sürekli olarak müşterinin gereksinimlerine göre uyarlamaktır. Kurulan donanımın günlük ofis hayatında nasıl kullanıldığı temel bir etkendir - Konica Minolta sistemleri aşağıdakiler gibi pek çok çevreci fonksiyonelliklere sahiptir:

OPS sürecinde Konica Minolta yeni cihazların çevre ayarları seçeneklerini sunan ve anlatan uzmanlar tarafından düzenlenen kişisel eğitimler sunar. Yeniliklerimiz  gerek geleceğe yönelik ARGE çalışmalarına gerekse sürekli geliştirmelere bağlıdır.

Gelecek teknolojilerimize iyi bir örnek olarak en son cihazlarımızda bulunan sürdürülebilir plastik parçalar verilebilir.