KONICA MINOLTA HAKKINDA

 

Konica Minolta Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor. Müşterilerimizin dijital çağın şampiyonu olmalarına yardımcı oluyoruz.

Çığır açan yeniliklere 150 yıldır yön veriyoruz

Konica Minolta, kurulduğu 1873 yılından bu yana yenilikler yapmaya devam ediyor. Günümüzün çığır açan dönüştürücü teknolojileri, yüzyılı aşkın bir süredir geliştirilmekte ve iyileştirilmektedir ve her zaman sosyal değer sunmayı amaçlamaktadır.


Vizyon ve amacımız

Köklerimiz görüntüleme alanındadır ve halen " İnsanlar İçin Görüntüleme" vizyonumuzun temelini oluşturmaktadır. Bunun nedeni, müşterilerimizin ve toplumun acil sorunlarını tespit etmek ve bunlara yönelik çözümler geliştirmek için orijinal görüntüleme teknolojilerimizi veri işleme ve veriye dayalı karar verme ile birlikte kullanmamızdır. Bunu yaparken sosyal amaçlarımızı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz: "İnsanları kendi amaçlarına ulaşmaları için desteklemek" ve "Sürdürülebilir bir toplum gerçekleştirmek".

Bu vizyonu gerçekleştirirken bize rehberlik eden şey "Yeni Değer Yaratma" felsefemizdir, çünkü amacımız inovasyon yoluyla müşterilerimiz ve toplum için her zaman yeni ekonomik ve sosyal değer yaratmaktır. Clarivate Plc tarafından üst üste ikinci kez 2023'ün En İyi 100 Küresel Yenilikçisi arasında gösterilmekten gurur duyuyoruz.

Müşterilerimiz küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük şirketler veya kamu sektöründen olmak üzere tüm sektörlerden gelmektedir:

Avrupa'da portföyümüz üç ana alana ayrılmıştır:
 

Akıllı Bağlantılı İş Yeri: IT Çalıştığında, Çalışın

Akıllı Bağlantılı İş Yeri (ICW) ile amacımız, insanları ve kuruluşları giderek artan mobil ve esnek çalışma ortamlarıyla başa çıkabilmeleri için güçlendirmektir. İş yeri süreçlerindeki karmaşıklığı ortadan kaldırarak insanların işlerini basit ve kolay bir şekilde yapmalarına yardımcı oluyoruz. Verileri daha güvenli ve uyumlu, bilgileri daha erişilebilir, işleri daha üretken ve altyapıyı daha kolay yönetilebilir hale getiren bütünsel dijital işyeri çözümleri sunuyoruz. ICW portföyümüz ofis, ev ve hibrit çalışma ortamları için bulut, yönetilen BT, yönetilen baskı, video çözümleri, işbirliği, güvenlik ve iş akışı yönetimi ve otomasyon hizmetlerini içerir. 2021'den beri Microsoft Global Yönetim Ortağı olarak dünyanın en iyi bilinen ve en başarılı BT iş ortaklarından birini yanımızda bulunduruyoruz. Başarımız, bizi baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak tanıyan IDC tarafından onaylanan çok sayıda ödül ve takdirle de ifade edilmektedir.
 

Baskı Olanaklarını Ateşleme: Potansiyeli Görün

Yeni pazarları fethetmekten yeni teknikleri benimsemeye ve her zamankinden daha benzersiz müşteri deneyimleri yaratmaya kadar baskı olanaklarını ateşliyoruz. "Baskı Olanaklarını Ateşleme" teklifimiz matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı oluyor. Tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyoruz. Son işlem cihazlarımız öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Başarı bizi haklı çıkarıyor: On yıldan uzun bir süredir Avrupa'da üretim baskısında (A3 kesilmiş tabaka pazarı) pazar lideriyiz (InfoSource). Ayrıca Avrupa'daki etiket baskı pazarında, Infosource'a (2021) göre %26 pazar payı ile dijitalde lider markayız.
 

Sağlık

Günümüzün sağlık hizmetleri pazarı, son derece bireysel bakım bekleyen talepkar hastalar, sağlık sigortacılarının bakımın nasıl sağlanacağı üzerinde giderek daha fazla etkiye sahip olması ve sağlık kuruluşlarının bütçe kısıtlamaları ve maliyetleri kontrol altında tutmak için artan baskı ile karşı karşıya kalması gibi eğilimlerden büyük ölçüde etkilenmektedir. Gelişmiş sağlık hizmetleri çözümlerimiz, bilgi akışlarını basitleştirmek ve tıbbi bilgileri erişilebilir ve uyumlu hale getirmek için belgelerle ilgili süreçleri otomatikleştirip optimize ederek BT süreçlerinizdeki karmaşıklığı ortadan kaldırır. Bunun da ötesinde, hastane ve klinik pazarına son derece beğenilen, yüksek performanslı dijital tanısal X-ray görüntüleme sistemleri sağlıyoruz.
 

Ölçüm Cihazları

Konica Minolta Sensing Avrupa'nın Renk ve Görünüm ve Işık Ölçümü alanındaki uygulamalara yönelik ölçüm çözümleri, en son teknolojiye sahip optik ve görüntüleme işleme teknolojilerimizden türetilmiştir ve çeşitli sektörlerde kalite kontrolünün iyileştirilmesine ve Ar-Ge'nin desteklenmesine yardımcı olmaktadır. Renk yönetimi çözümlerimiz Otomotiv, Plastik, Kaplama, Gıda ve Bileşenler, Kimya, İlaç ve Grafik Sanatları gibi sektörlerde Kalite Güvencesi için gereklidir. EMEA bölgesi boyunca, Konica Minolta Sensing Europe B.V., Konica Minolta, Inc. şirketinin Endüstriyel İş bölümünün bir parçasıdır. Japonya, 30'dan fazla ülkede Şube ofisleri ve nitelikli distribütörleri ile sektöre hizmet vermektedir.
 

Sayılarla Konica Minolta

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Avrupa'da yaklaşık 9.000 çalışanımız kuruluşunuzu ileriye taşımak için varını yoğunu ortaya koymaktadır. Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştiraklerimiz ve distribütörlerimiz tarafından temsil ediliyoruz. Dünya çapında 150 ülkede 39.000'den fazla çalışanımızla temsil ediliyoruz.

GERÇEKLER & FİGÜRLERİ İNDİRİN

Yeniden düşünün: İşinizi birlikte dönüştürelim

"İnsanlar İçin Görüntüleme" - bizi yönlendiren vizyonumuz budur. Veri odaklı, dijital çözümlerle, müşterilerimiz için henüz görmedikleri ilgili çözümler yaratmak ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmek istiyoruz. Müşterilerimiz için dinamik bir iş değişikliği sağlamak üzere verideki değeri öngören insanları, alanları ve teknolojiyi birbirine bağlayarak müşterilerimizin iş yeri deneyimini dönüştürmek istiyoruz. Bunu yapmak için, benzersiz görüntüleme uzmanlığımızı ve veri işlemeyi kullanıyor ve görünmeyeni görünür hale getiriyoruz.

KURUMSAL SUNUMUMUZU İNDİRİN

 

Güvenlik ve hizmetimize güvenin

Konica Minolta, yenilikçi uzaktan hizmet yaklaşımı nedeniyle Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli "Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Öncü Ödülü "ne layık görüldü. Bu ödül Konica Minolta'yı lider uzaktan hizmet sunan şirket olarak tanımlıyor. Ödül yedi temel alanı değerlendirmiştir: Vizyon, Yenilikler, Başarılar (müşteri erişimi), Uzaktan Çalışanlara Hizmet, Kurumlara Hizmet, Bölgesel Pazarlama ve Kanal Faaliyetleri.

Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa, kurduğu Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISMS) için ISO 27001 sertifikası aldı. Bu standart, Konica Minolta'nın kuruluşu içinde en üst düzeyde bilgi güvenliği sağladığını doğrulamaktadır. Sertifika, KPMG tarafından gerçekleştirilen kapsamlı bir denetim sonucunda verilmiştir. Bu, Konica Minolta'nın insan kaynaklarından müşteri ilişkilerine ve tüm kanallara, dijital süreçlerden kuruluştaki temiz masa politikasına kadar tüm alanlardaki bütünsel bilgi güvenliği yaklaşımının derinlemesine incelenmesini gerektirdi.

 

Çevresel, Sosyal ve Yönetim (ÇSY) yaklaşımımız

Toplumun ve bireylerin sürdürülebilir büyümesine katkıda bulunan bir şirket olmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, çevresel, sosyal ve yönetim (ÇSY) olmak üzere üç alanda küresel sorunları ele almak için gerekli faaliyetleri üstleniyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKH) olan bağlılığımız ile Konica Minolta, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü veriyor. 
 
Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa'nın Çevre Yönetim Sistemi (EMS) TÜV Rheinland tarafından ISO 14001:2015 sertifikası almıştır. Bu sertifika, bir kuruluşun çevresel performansını artırmak için kullanabileceği bir çevre yönetim sistemi için gereklilikleri belirler. Kuruluşların çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmelerine ve yürürlükteki yasalara, yönetmeliklere ve diğer çevresel gerekliliklere uymalarına yardımcı olur. Konica Minolta, ÇYS ile çevresel etkilerini azaltmaya, Çevre, Sağlık ve Güvenlik (ÇSG) mevzuatına uymaya ve temel paydaş gereksinimlerini dikkate almaya kararlıdır.

En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirket (2023) arasında yer almaktan gurur duyuyoruz.
 

Konica Minolta ISO Sertifikaları

ISO 14001:2015 Sertifikası

DIN EN ISO/IEC 27001:2017 Sertifikası

Politikalarımız

Kara Para Aklamayla Mücadele Politikası

Dolandırıcılık/Yolsuzlukla Mücadele Politikası

İhbar Politikası