Dahili Sonlandırma

Daha fazla üretkenlik sağlama ve ürünleri farklı kılma potansiyelini açığa çıkarın

Dahili sonlandırma ile kârınızı artırın, üretim sürelerini kısaltın ve ürününüzü farklılaştırın


Dahili sonlandırma becerileri sağlamak, baskı işlerindeki kâr marjınızı artırmanızı sağlarken aynı zamanda kendi üretim sürelerinizi kısaltır, işçilik maliyetlerini düşürür, kalite kontrolünü iyileştirir, israfı azaltır ve enerji tasarrufu sağlar.

Geleneksel olarak sonradan düşünülen ve üretim darboğazı olarak görülen son işlem, artık üretimde kritik bir aşama ve ürünleri farklılaştırmanın ve katma değer yaratmanın bir yolu olarak görülüyor. Son işlemlerin üretim maliyetlerinin %40'ını oluşturması ve bu aşamadaki kötü kalite kontrolünün katma değerin büyük bir kısmını yok etmesi alışılmadık bir durum değildir.

Dijital üretim teknolojisindeki güncellemelerle birlikte KOBİ matbaacılar, son işlem ekipmanlarına nispeten mütevazı miktarlarda yatırım yapmanın önemli verimlilik artışları sağlayabileceği ve maliyetleri düşürebileceği gerçeğine uyandılar. Yakın zamanda yayınlanan drupe global trend raporunun sonuçları, katılımcıların %48'inin sonlandırma ekipmanına yatırım yapmayı planladığını ve %40'ının verimlilik iyileştirmeleri için yatırım yaptığını gösteriyor.

Dijital hat içi sonlandırma çeşitli farklı iş akışlarına sahiptir

Bunların hepsi otomasyonla ilgilidir, dahili ve near-line ekipmanı kritik hale getirir, ancak bazen çevrimdışı bir yaklaşım daha uygulanabilir olacaktır.

Peki nasıl yatırım yapmalısınız? Dahili son işlemde, pres ve dahili son işlem ekipmanı doğrudan bağlantılıdır ve ön uç yönetim kontrolleri kullanılarak yakından entegre edilir. Dikişli kitapçıklar, raporlar, takvimler ve kitap blokları gibi standart formatlarda belirli bir ürün yelpazesi üretiyorsanız bu sizin için bir çözümdür. Dahili sonlandırma özelliğine sahip bir dijital baskının genel verimliliği, sonlandırma bileşenlerinin hızı ve verimliliğiyle belirlenir, bu nedenle bunların dijital baskının nominal hızını düşürmemesi çok önemlidir.

Bir matbaada bir dizi dijital ve ofset ekipmanı olduğunda çevrimdışı sonlandırma iş akışı daha yaygındır, ancak bu işçilik maliyetlerini artırır. Bazen çevrimdışı sonlandırma ekipmanının daha yüksek hızı, operatörün artan icadını telafi etmekten daha fazlasını yapacaktır. Her şey bitirmeniz gereken işlerin türüne ve miktarına bağlıdır.

Dahili ve çevrimdışının aksine, near-line daha fazla esneklik sunar. Bu durumda ekipmanlar arasında fiziksel bir bağlantı yoktur, ancak son işlem hattı OMR (optik işaret tanıma) teknolojisinden veya JDF aracılığıyla baskı makinesinin baskı sunucusuyla doğrudan bir arayüzden her işin gereksinimlerini bilir. Bu, son işlem hattının çeşitli baskı makinelerinden gelen basılı çıktıyı yönetmesini ve mailhot veya işlem belgeleri gibi kişiselleştirilmiş ürünler için kritik olan bir denetim izi oluşturmasını sağlar.

Doğru sonlandırma iş akışını seçmek, yalnızca iş yükünüzü değil, aynı zamanda verimliliği artırmak ve yeni ürünlerle değer katmak için farklı sonlandırma çözümlerini nasıl uygulayabileceğinizi anlamanıza da bağlı olacaktır. Ancak matbaacılar tarafından büyük ölçüde göz ardı edilen ve müşteriye etkili bir şekilde satılamayan önemli bir avantaj, hat içi sonlandırmadır.

'Dahili sonlandırma' tam olarak nedir?

'Dahili sonlandırma' tam olarak nedir?

Dahili sonlandırma; katlama, tel dikiş, yan dikiş, ciltleme, zımbalama ve diğer son işlemlerin baskı ile aynı anda gerçekleştirilmesi için hat üzerinde yapılması işlemidir. Bunu başarmak için artık doğrudan dijital üretim yazıcılarına bağlanabilen çok çeşitli sonlandırma ekipmanları mevcuttur, 

Bu hizmetlerin sıralı olarak sunulması yalnızca işçilik maliyetlerinden tasarruf sağlamakla kalmaz; aynı zamanda eksik sayfaları, hatalı harmanlamayı ve diğer yaygın aksaklıkları da önler. Tek bir kopya da dahil olmak üzere son derece küçük partilerin basılmasını mümkün kılar ve tam zamanında hizmet yelpazesini el ilanlarından kataloglara, kılavuzlara ve diğer yüksek sayfa sayılı projelere kadar genişletir.

Baskı endüstrisinde dahili sonlandırma size şu avantajları sağlar:

  • Yoğun emek gerektiren son işlemlerin baskı ile aynı anda tamamlanması
  • Yüksek sayfa sayısına sahip malzemelerin tek geçişte üretimi
  • Eksik sayfa ve kusurlu harmanlama içermeyen kusursuz ciltleme

Dahili Sonlandırma Genel Bakış

Dahili Sonlandırma Genel Bakış

Ürününüzü büyük ölçüde farklılaştırın ve daha güçlü müşteri sadakati yaratın

Dahili Sonlandırma, müşterilerinizin önceden tamamlanmış baskı ürünlerinden, daha karmaşık baskı ürünleri için daha kısa üretim sürelerinden ve her şeyi tek bir kaynaktan sunan bir 'tek durak noktasından' yararlanacağı anlamına gelir.

Daha küçük matbaalar ve şirket içi baskı departmanları için, dışarıya yaptırılan iş miktarını azaltmak daha fazla üretim esnekliği ve kontrolü sağlar. (W2P sistemleri buna iyi bir örnektir, dışarıdan tedarik edilemeyen ve şirket içinde tamamlanması gereken dijital kısa süreli talep üzerine işlerin düzenli ancak öngörülemeyen bir akışını sağlar).

Esasen, bir baskı işinin ne kadar çok yönünü dahili olarak kontrol edebilir ve talep üzerine sunabilirseniz, büyümeniz o kadar büyük olacak ve daha fazla müşteri sadakati yaratacaksınız.

Donanım
hardware icon
Konica Minolta Baskı Donanımı

Dijital baskı üretim performansında en üst noktayı mı istiyorsunuz? İşte şimdi buldunuz. Konica Minolta'nın Üretim Baskısı ve Ofis donanımı, devrim niteliğinde renkli görüntü kalitesi, ultra yüksek hızlı siyah-beyaz çıktı, karmaşık iş özelliklerinizi karşılamak için profesyonel kalitede satır içi sonlandırma seçenekleri ve daha fazlasını sunan cihazlarla sektörün ölçütüdür. Şirketinizin büyüklüğü veya uzmanlık alanı ne olursa olsun, baskı donanımlarımız baskı altyapınızı oluşturmanıza, dijital içeriği yönetmenize, son teknoloji ölçüm cihazlarını yerleştirmenize ve iş akışınızı tanınmayacak şekilde değiştirmek için tasarlanmış diğer çözümleri keşfetmenize olanak tanır.

Yazılım
software icon
Konica Minolta Yazılım Ürünleri

Konica Minolta yazılım ürünlerinin operasyonlarınızı geliştirebileceği sayısız farklı yolu keşfedin. Konica Minolta, şirketinizin sorunlarını çözer, farklı çalışma tarzlarına uyar ve sektörünüzün ihtiyaçlarını karşılayan yazılım çözümleri sunar. Konica Minolta, ihtiyaçlarınıza her zaman öncelik vererek, en talepkar küresel kuruluşların bile yazılım gereksinimlerini karşılar. Sistemi kullanarak, yazdırılan veya kopyalanan çıktıların maliyetini kontrol altında tutabilir, hassas belgelerin yetkisiz ellere geçmemesini sağlamak için gelişmiş güvenlik önlemleri oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hizmetler
service icon
Her Zaman Hizmetinizde

Deneyimli ve bilgili uzman personelimiz sorularınızı yanıtlayacak ve ürününüzü nasıl kullanacağınızı size gösterecektir. Hizmetlerimiz, sizin ve şirketinizin çözümlerden tam olarak yararlanmanızı sağlamak için tasarlanmış bir destek sistemi içinde sizin yararınıza çalışır. Danışmanlık hizmetlerinizi birleştirmek için optimize baskı hizmetleri; donanım ve yazılım uygulaması; belge harcamalarınızı azaltmak için iş akışı yönetimi ve işinizi güvende tutmak için akıllı güvenlik hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi farklı hizmet sunuyoruz.

Dahili Sonlandırma - Özellikler

Şirketiniz ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir çok farklı şekilde de fayda sağlayacaktır:

   

   

Productivity feature icon

Artan kâr marjları

Sonlandırma özellik simgesi

Hepsi bir arada baskı çözümleri sunabilme yeteneği

Sürdürülebilirlik özellik simgesi

Enerji Tasarrufları

Özelleştirme özellik simgesi

Daha az makine kurulumu

Özelleştirme özellik simgesi

Üretimde daha fazla esneklik

Kalite özellik simgesi

Geliştirilmiş Kalite Kontrol

Sürdürülebilirlik özellik simgesi

Daha Az Atık

Productivity feature icon

Daha Düşük İşgücü Maliyetleri

Speed feature icon

Daha kısa üretim süreleri

GBC - Yeni nesil dahili delme teknolojisi

Konica Minolta'nın üretim baskı sistemleriyle birlikte GBC PUNCH G2, tek bir kolay adımda mükemmel şekilde basılmış, delinmiş ve cilde hazır belgeler üretilmesini sağlar.

Kullanımı kolay dahili sonlandırma araçlarımızla ürününüzü büyük ölçüde farklılaştırın ve daha güçlü müşteri sadakati yaratın. Uzmanlarımızla bugün iletişime geçin.