Ofset Bağlantısı

Dijital baskıyı ve ofset baskıyı uyumlu hale getirin

Tek bir arayüzde hem dijital hem de ofset ekipmanınızı kullanma yöntemlerinizi en üst düzeye çıkarın.


Yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmak, geleneksel ofset baskının mı yoksa dijital baskının mı daha verimli olacağına karar vermek ve dijitale geçişi mümkün olduğunca kolaylaştırmak, günümüzün değişen üretim baskısı dünyasında başa çıkmanız gereken zorluklardan sadece birkaçı. Peki tüm bunları nasıl başaracaksınız?

Konica Minolta, hem dijital hem de ofset ekipmanınızı tek bir arayüzde kullanabileceğiniz yolları en üst düzeye çıkararak, en üst düzeyde üretim esnekliği ile birlikte hibrit iş akışı bağlantısı sunar. Yıllar boyunca, ticari ofset baskı makineleri iş akışlarını sadece ofset baskıyı göz önünde bulundurarak geliştirdiler. Ancak dijital baskı cihazları üretim karışımına dahil edildiğinde, ofset firmaları iş akışı gereksinimlerinin farklı olduğunu fark etti ve sonuç olarak akışları ayrı ayrı ele aldı.

Müşterilerin talepleri ve ihtiyaçları değiştikçe, aynı işi hem ofset hem de dijital olarak basma ihtiyacı artmaya başladı. Ancak hepsi bu değildi: Baskı sağlayıcıları maliyetleri, hataları ve tekrarları azaltacak ve en önemlisi pazarın sürekli değişen taleplerini karşılayabilecek bir strateji geliştirecek bir çözüme ihtiyaç duyuyordu. İşte bu noktada hibrit iş akışı ortaya çıktı.


Peki bu iki dünyayı, lito ve dijitali nasıl birbirine bağlayabilirsiniz?

Unutulmaması gereken ilk şey, dijital ve ofset baskı iş akışları birbirinden farklı olsa da, birbirlerini tamamlayacak hale getirilebilecekleri. Günümüzün hibrit iş akışları size her iki dünyanın da en iyilerini parmaklarınızın ucunda sunuyor.


Hibrit iş akışı

Hibrit iş akışı, hem ofset hem de dijital baskıyı destekleyen tek bir iş akışı yönetim sistemidir. Ortak bir arayüz kullanarak işleri işlemenizi, yazdırmanızı ve izlemenizi sağlar. Hibrit bir iş akışı, çalışma uzunluğu, geri dönüş süresi, sayfa boyutu, baskı altı malzemesi ve sonlandırma gibi çeşitli hususlara dayanarak işleri ofset veya dijital baskı ekipmanına yönlendirebilir. Baskı hizmetinizin bütünlüğünü, baskı kalitesini, renk tutarlılığını ve daha hızlı üretim sürelerini korumasının yanı sıra otomasyon yardımıyla hataları azaltmasını sağlar.
 

Peki baskı üretimimde nasıl daha esnek olabilirim?

Hibrit iş akışlarını uygulamak, çok çeşitli üretim senaryolarında dikkate değer sonuçlar gösterecektir. Bunlardan en dikkat çekici olanları, çalışma uzunluğu, statik ve değişken bileşenlerin karıştırılması ve işlerin çevrimiçi olarak gönderilmesi gibi değişen iş gereksinimlerini içerenler olacaktır. Üretim süreci daha yüksek esneklik, daha iyi iş takibi ve gelişmiş otomasyon elde etmenizi sağlar. Ancak esneklikte en üst seviyeye ulaşmak istiyorsanız, daha zengin iş akışı entegrasyon seçenekleri uygulamak ve İş Tanımı Formatı (JDF) gibi açık standartları uyarlamak gerekir.

Hibrit bir iş akışının baskı üretiminize nasıl yardımcı olabileceği aşağıda açıklanmıştır:

Bir gecede yapılan ön baskılar, kullanıcılara seri üretim onaylanmadan önce işleri inceleme şansı verir. Baskıya hazır dosyalar, işlerin daha sonraki bir tarihte hem dijital yazıcılar hem de ofset baskı makineleri tarafından yeniden kullanılmasını mümkün kılar.

  • Daha fazla baskı öncesi tutarlılığı ve kısa süreli dijital yeniden baskılar için önceki ofset işiyle aynı işi ve içeriği kullanmanızı sağlar.
  • Dijital baskı makinesiyle ofset işi için hızlı bir prova yazdırır.
  • Operatörlerin her işi manuel olarak farklı bir üretim kuyruğuna atama ihtiyacını ortadan kaldırarak zamandan tasarruf sağlar ve verimliliği artırır.
 

Mevcut varlıklarınızı nasıl en üst düzeye çıkarabilirsiniz?

Mevcut ofset iş akışı çözümlerinizi iyi bir şekilde kullanmak için, hibrit bir iş akışı oluşturmak üzere dijital baskı modülleri eklemeniz yeterlidir. Ayrıca bir baskı Yönetim Bilgi Sistemi (MIS) entegre edebilirsiniz; bu size tüm iş durumlarınızı gerçek zamanlı olarak gösterecektir. Konica Minolta'nın tüm üretim baskı cihazları ve geniş kontrolör yelpazesi, mevcut yatırımlarınızı en üst düzeye çıkarmak için kullanılabilir. Bunlar Agfa Apogee, Screen Equios ve Kodak Prinergy gibi mevcut ofset iş akışlarına sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Bu sistemler, tamamen merkezi, JDF özellikli, baskı öncesi üretim merkezi sağlayan otomatikleştirilmiş PDF tabanlı iş akışlarıdır. Bu ileri düzey otomasyon, daha yüksek üretkenlik elde etmenize, daha az hatayla karşılaşmanıza ve geri dönüş sürelerinizi azaltmanıza yardımcı olur. Ofset ve dijital baskı makinelerini entegre etmek, tüm cihazlarınızdaki üretimi ve işlerin teslimini daha verimli ve daha kolay bir şekilde yönetmenizi sağlar.

Ofset ve dijital - hepsine hükmedecek tek bir çözüm

Hibrit iş akışı, tek bir baskı öncesi operatörünün farklı cihazları tek bir istasyondan yönetmesini ve kontrol etmesini sağlar. Hem ofset hem de dijital çıktı seçeneklerini destekleyen, daha fazla renk tutarlılığı, içerik güvenilirliği ve daha hızlı üretim süresi sağlayan ve otomatik iş akışlarının yardımıyla hataları azaltan tek bir iş akışı süreci kullanırsınız. 

İşler aynı RIP tarafından işlendiğinden, farklı cihazlar arasında çıktı bütünlüğünü koruyacaksınız. Ofset iş akışındaki ön uçuş motoru, sorunları ve PDF dosyalarıyla ilgili olası sorunları da ortadan kaldırır. Baskı hem dijital hem de ofset için yönetilebilir ve otomatikleştirilebilir, böylece baskı öncesi ve hazırlama süresi optimize edilir. Hızlı prova veya iş üretimi için AccurioPress, çift sayfalık formaların otomatik çıktısını sunuyor.

   

   

Kalite özellik simgesi

Hibrit İş Akışı, farklı cihazların tek bir istasyondan çalıştırılmasına olanak tanır

Konica Minolta'nın hibrit iş akışı bağlantısı ile baskı süreçlerinizi bugün optimize edin!

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın; uzman ekibimiz en iyi çözümü seçmekten Konica Minolta'nın sunduğu en son teknolojiyi uygulamaya kadar tüm süreç boyunca size rehberlik etmekten mutluluk duyacaktır.

Konica Minolta'nın hibrit iş akışı bağlantısı ile baskı süreçlerinizi bugün optimize edin!

Daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşın; uzman ekibimiz en iyi çözümü seçmekten Konica Minolta'nın sunduğu en son teknolojiyi uygulamaya kadar tüm süreç boyunca size rehberlik etmekten mutluluk duyacaktır.