SÜSLEME - BASKINIZI DİJİTAL VERNİK TEKNOLOJİSİ İLE DÖNÜŞTÜRÜN

Duyusal bir deneyim neden gerçek bir ticari anlam taşır

Metinlerinizle duyusal deneyimler yaratın. Pişman olmayacaksınız.


'Dokunsal teknoloji' dijital bir ortamda dokunmayı simüle etmenizi sağlar ve günümüzün en başarılı ticari matbaaları daha çekici ve yaratıcı bir deneyim sunmak için bu teknolojiyi kullanarak hizmetlerini geliştirmektedir. MGI'ın dokunsal, 'dijital vernik teknolojisi' üzerine çığır açan yeni yaklaşımıyla, potansiyel müşterilere yönelik bu daha dokunsal yaklaşım tamamen ticari bir anlam kazanmaktadır.

Günümüzde sayısız baskı sağlayıcısı - hem ofset hem de dijital - standart bir hizmet olarak "sadece baskı" sunuyor. Ancak pazardaki vizyoner oyuncular, yeni ve daha çekici bir baskı süreci yaratarak ürünlerini çeşitlendirmek ve geliştirmek istiyor. Spot parlaklık, üç boyutlu baskı ve metalik, parlak bir görünüm gibi özel efektler yaratmak her zaman mümkün olmuştur. Ancak geleneksel üretim yöntemlerinde bu genellikle verimsiz ve zaman alıcı bir işlemdi; özellikle de kısa süreli işlerde sıkı teslim tarihlerine tabi olduğu için bir hizmet olarak kabul edilmiyordu. Şimdi, ünlü Fransız şirketi ve stratejik ortağı MGI'nin yeni dijital vernik teknolojisiyle Konica Minolta, hem doğrudan müşterilere hem de son kullanıcılara gerçekten çok özel bir şey sunmak (ve bunu yaparken kârlarını en üst düzeye çıkarmak) isteyen tedarikçiler için sektörde devrim yaratıyor.
 

Yeni teknoloji

Yeni teknoloji, müşterileriniz için spot kaplama baskılar yapmanıza, tanımlı alanları vurgulamanıza ve 3D efektler eklemenize olanak tanır - şirketinizin adını ve itibarını sıradan baskı kalabalığından ayıracak tamamen farklı, dokunsal bir deneyim ve canlı bir baskı ürünü yaratır. MGI dijital teknolojisi, basılı işleri müşterilerinizin ve onların müşterilerinin dikkatini çekecek ve tutacak muhteşem ve karşı konulmaz ürünlere dönüştürür.

Dijital vernik teknolojisi, kitaplardan özel kartvizitlere, üst düzey davetiyelere, ambalajlara, POS malzemelerine ve daha fazlasına kadar çok çeşitli farklı uygulamalar için mükemmel şekilde uygundur. Tam sayfa tarayıcı, tek geçişli baskı ile yüksek verimlilik, kullanım kolaylığı ve daha fazlasını içeren rakipsiz bir dizi özellik sunarak tüm ticari deneyimi müşterileriniz için daha keyifli bir hale getirir. (Ve bunun için tahminlerin üzerinde ödeme yapmaya hazır olacaklardır).

 

 

embellishment print sample snake


Baskı pazarı hızla gelişiyor. Artık "ben de ürünlerden" elde edilecek fazla kâr yok. Bu nedenle pazardaki vizyoner oyuncular şu anda yeni yaratıcılık seviyelerini ortaya çıkaran, ürünleri farklılaştıran ve müşterilerin daha çekici ve akılda kalıcı bir ürün sunmasını sağlayan ve baskı sürecini ilgili herkes için karlı hale getiren yeni bir baskı süsleme tekniği olan dijital vernik teknolojisine yatırım yapıyor.

MGI JETVARNISH 3D TEKNOLOJİSİ, müşterilere ultra hassas spot kaplamalar sağlayarak, dijital veya ofset orijinalleri uzun veya kısa çalışmalarda işlemenize izin vererek ve hatta iletişim etkisini artırmak için somut derinliğe sahip çekici baskılar için kaplamalarınızın kalınlığını değiştirerek yeni potansiyel müşterileri çekmenize ve karlı pazar fırsatlarını gerçekleştirmenize yardımcı olur. Bu yeni ve heyecan verici teknoloji, toner, ofset veya baskı sistemleri işleten tüm baskı sağlayıcıları için ilgi çekicidir ve kullanıcının çok çeşitli uygulamalara yaratıcı bir dokunuş eklemesine olanak tanır.

Baskı süsleme teknikleri tam olarak nedir ve şirketime nasıl fayda sağlayacaktır?

Baskı sadece kağıt üzerindeki mürekkep, bir ürün veya etiket olabilir, ancak süsleme onu rakiplerine göre duyusal dokunsal bir avantaja sahip bir deneyime dönüştürür. Müşteriler ambalaj üzerindeki kabartmalı ifadeleri 'hissettiklerinde', ambalaja dokunma ve hatta satın alma olasılıkları çok daha yüksektir. Süslemeler, belirli dijital üretim baskı makinelerinde inline olarak ve özel baskı geliştirme çözümleri kullanılarak offline olarak eklenebilir.
 

Baskı süslemesi - sizin, müşterilerinizin ve onların müşterilerinin kendilerini iyi hissedecekleri bir son dokunuş

Bu çerçevede, baskı sağlayıcıları ve pazarlamacılar, ürünlerini diğer markalardan farklılaştırmak ve basılı ürüne 'dokunulabilir' bir değer katmak için giderek daha fazla bu muhteşem efektleri eklemek istiyor. Metalaşma süreçleri birçok ürünü de etkiliyor ve süslemeler herhangi bir ürünün sadece öne çıkmasına ve farklılaşmasına değil, aynı zamanda fiyat erozyonuyla mücadele etmesine de yardımcı oluyor. Geçmişte süslemeler yalnızca premium ürünlerde görülürken günümüzde kişisel bakım ve saç bakımı, gıda ve şekerleme, kozmetik ürünleri ve daha pek çok sektörde karşımıza çıkmaktadır.

Bunu kendiniz hissedin!

Dokunma hissi ani satın alımları artırır

ÖRNEK KİTİ ŞİMDİ SİPARİŞ EDİN!

"Dokunursam benim olmalı"

"Dokunursam benim olmalı"

Dokunsal Hisler

Joann Peck & Jennifer Wiggins, bir ürüne dokunmanın, ürüne yönelik tutumları ve satın alma niyetlerini artırdığı ve bu ürünlerin değerlendirilmesinde güveni artırdığı tespit edilmiştir.


"Ambalajın dokunsal unsurları genel marka imajına katkıda bulunur"

Bu durum göz önünde bulundurularak, tüketicileri dokunmaya teşvik eden dokunsal efektler sağlayan yeni baskı teknolojileri kullanılmaya başlanmıştır.
Bazı kanıtlar, ürün ambalajının dokunsal unsurlarının bir ürünün genel marka imajına bile katkıda bulunabileceğini göstermektedir. Son araştırmalara göre, bireyler bir ürüne ne kadar uzun süre odaklanırlarsa, o ürünü seçme ve daha yüksek bir beğeni puanı verme olasılıkları da o kadar artmaktadır. Ürünler görsel olarak dikkat çekiyorsa, tüketicilerin dokunması da daha olasıdır; ve eğer dokunurlarsa, satın alma olasılıkları daha da artar.


"Müşterinin dikkatini çekmek için kullanılan özgün ambalaj"

Günümüzde perakende mağazalarındaki ürün çeşitliliği göz önüne alındığında, marka sahiplerinin ürünlerinin rakip ürünler karşısında öne çıkmasını sağlamaları gerekir. Dolayısıyla ambalajın öncelikle müşterinin dikkatini çekmesi gerekir. Joann Peck ve Jennifer Wiggins'e göre dokunması ilginç olan bir ürün ambalajı, dokunma fırsatı ek ürün nitelik bilgisi sağlamasa bile ürünün satışını artırabilir. 

(Kaynak: Joann Peck & Jennifer Wiggins; It Just Feels Good: Müşterilerin Dokunmaya Duygusal Tepkisi ve İkna Üzerindeki Etkisi; Aradhna Krishna, Luca Cian, Nilüfer Z. Aydınoğlu; "Sensory Aspects of package design"; 2017)

Bir müşteri, yükseltilmiş spot UV kaplamalar gibi efektleri fiziksel olarak deneyimlediğinde ve bunlara dokunduğunda, görünüşe göre hemen ikna oluyor. Ve bu herkes için iyi bir haber.


Dokunsal hisler dürtüsel satın alımları artırır

Peck ve Suzanne B. Shu tarafından 2013 yılında gerçekleştirilen "The Effect of Mere Touch on Perceived Ownership" (Sadece Dokunmanın Algılanan Sahiplik Üzerindeki Etkisi) başlıklı bir başka araştırma, görme ve dokunmanın, sadece görmeye kıyasla psikolojik sahiplik ve değerlemeyi sırasıyla %22 ve %24 oranında artırdığını göstermiştir. 2017 yılında Aradhna Krishna, Luca Cian ve Nilüfer Z. Aydinoglu tarafından gerçekleştirilen "Sensory Aspect of Package Design" adlı çalışmada ise folyo ile güçlendirilmiş ambalajların çekicilik oranını 2,5 kata kadar artırdığı tespit edilmiştir.

 

Embellishment - Insights and Market Reports


Baskı süsleme tekniklerinin, baskı hizmeti sağlayıcı olarak size sunduğu zincirleme avantajlar

Dijital baskıları spot kaplama, tanımlı alanları vurgulama ve 3D efektler ekleme gibi yeni süsleme teknikleri ve dijital vernik teknolojileri, PSP'lerin yaratıcılıklarını yeni bir seviyeye taşımalarına ve bunun için prim talep etmelerine de olanak tanıyor. Basılı bir parçaya 3 boyutlu vernik ve folyo eklediğinizde standart bir baskıyı premium bir ürüne dönüştürmüş olursunuz.

Embellishment - Readiness to Pay More

Üstelik baskı müşterileri bu yenilikçi yaklaşımı takdir ediyor ve bunun için fazladan ödeme yapmaya razı oluyor. 2016 yılında yapılan "CMYK'nın Ötesinde: Dijital Baskıda Özel Efektlerin Kullanımı, Keypoint Intelligence" adlı çalışmada baskı hizmeti sağlayıcılarına şu soru sorulmuştur: "Sadece dijital CMYK baskı ile karşılaştırıldığında, baskı iyileştirme için ne kadarlık bir prim veya yüzde artışı talep edebilirsiniz?" Avrupalı baskı alıcıları, dijital baskı iyileştirmeleri için yalnızca CMYK'ya kıyasla %89'a varan bir prim ödemeye hazır olduklarını belirtti. Bu arada baskı alıcıları en yüksek primleri, teknoloji kullanılarak oluşturulabilen dokulu (%89 artış), folyolu (%82) ve metalik efektler (%51) için kabul edeceklerini söyledi. Özel renkler (%28), folyolar (%28) ve dokulu yüzeyler (%27), %50 veya daha yüksek primler talep ettiklerini belirten katılımcıların en yüksek yüzdelerini gösterdi.

Embellishment - Charge For Print Enhancement

POS'ta dikkat çekmekten, ürünlerin pazarlanmasının arkasındaki şirketlere prim ödemeye kadar, bu nedenle süsleme, baskı endüstrisi için bir kazan-kazan gelişmesidir. 

MGI, sektöre girdiğinden bu yana baskı süslemesini sadece üst düzey işler için değil, herkes için daha uygun hale getirdi. MGI JETvarnish 3D serisi, boyutsal vernik ve folyo dokularının benzersiz inkjet uygulamaları yoluyla dijital ve ofset, basılı çıktıların dinamik olarak zenginleştirilmesini sağlar. Baskı, iç tasarım, turizm ve seyahat sektöründe ürün katalogları ve broşürler, gastronomide menü kartları ve günlük teklifler, tüketim mallarında lüks kutular, pazarlama kampanyalarında postalar ve reklamlar gibi çekici ve göz alıcı uygulamalarda ve diğer birçok sektörde kullanıldı. 

Yani baskı endüstrisinde en ileri noktada olmak istiyorsanız, dijital vernik teknolojisine ihtiyacınız var. Peki bundan sonra nereye gidecek, merak ediyor olabilirsiniz? Teknoloji bundan sonra hangi duyularımızı fethedecek? Yeni baskı yöntemleri belki de bir turizm broşüründe kıyıya vuran dalgaların sesini ya da bir menüdeki lezzetli bir yemeğin kokusunu bir şekilde yeniden yaratacak mı? Kulağa imkansız geliyor elbette - ama eskiden dokunsal baskı için de böyle derlerdi...


MGI'nin dijital vernik teknolojisinin şirketinizi nasıl daha kârlı hale getirebileceği konusunda uzmanlarımızdan biriyle konuşmak ister misiniz? 

MGI, size bir gecede süslemenin tüm avantajlarını sağlayacak ve kâr marjlarınızı bir çırpıda artıracak çok çeşitli vernikleme seçenekleri sunar. Devrim niteliğindeki bezeme tekniklerimizle baskının geleceğine yatırım yapmak hakkında daha fazla bilgi edinmek ve belki de bu sırada bazı donanımlarımızı test etmek istiyorsanız, Bize Ulaşın'a tıklayın, doğrudan sizinle iletişime geçeceğiz!

Baskı Süsleme

Baskı Süsleme

Yaratıcılığı işlevsellik ve karlılıkla harmanlayın

MGI JETVARNISH 3D VERNİK TEKNOLOJİSİ ile müşterilerinize çevrimdışı spot UV kaplama için tüm dijital baskılarınızı spot verniklemenize, tanımlanmış alanları vurgulamanıza ve muhteşem 3D kabartma efektleri ekleyerek birinci sınıf bir görüntü oluşturmanıza olanak tanıyan kıskanılacak ve ekonomik yeni bir yöntem sunabilirsiniz. Tüm bunlar, müşterilerinizin daha fazla ödemekten mutluluk duyacağı daha canlı ve dokunsal bir deneyime katkıda bulunur - ve bunu inline sıcak kaplama modülüyle birleştirerek daha göz alıcı bir sonuç elde edersiniz - kısa ve orta vadeli baskı işleri için mükemmeldir!

Donanım
hardware icon
MGI JETvarnish 3D Teknolojisi

Bu spot UV teknolojisi, kalitenizi ve farklılığınızı artırmak için hizmetlerinizi yükseltmenizi sağlar ve hem ofset hem de dijital baskı makineleri için ideal bir çözümdür. İşletmenizle birlikte büyümek üzere tasarlanmış yenilikçi yeni sistemler ve çok sayıda başka işlev, yeni yatırımın mevcut üretim ortamınıza güzel bir şekilde uymasını sağlar.

Yazılım
software icon
Konica Minolta Yazılım Ürünleri

Konica Minolta yazılım ürünlerinin operasyonlarınızı geliştirebileceği sayısız yolu keşfedin. Konica Minolta şirketinizin sorunlarını çözer, farklı çalışma yöntemlerine uyum sağlar ve sektörünüzün ihtiyaçlarını karşılayan yazılım çözümleri sunar. Konica Minolta, en zorlu küresel kuruluşların bile yazılım gereksinimlerini karşılar ve ihtiyaçlarınızı her zaman ilk sıraya koyar. Sistemi kullanarak, yazdırılan veya kopyalanan çıktıların maliyetini kontrol edebilir, hassas belgelerin yetkisiz kişilerin eline geçmemesini sağlamak için gelişmiş güvenlik önlemleri oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hizmetler
service icon
Her zaman hizmetinizde

Deneyimli ve bilgili uzman personelimiz sorularınızı yanıtlayacak ve ürününüzü nasıl kullanacağınızı size gösterecektir. Hizmetlerimiz, sizin ve şirketinizin çözümlerden tam olarak yararlanmanızı sağlamak için tasarlanmış bir destek sistemi içinde sizin yararınıza çalışır. Danışmanlık hizmetlerinizi birleştirmek için optimize baskı hizmetleri; donanım ve yazılım uygulaması; belge harcamalarınızı azaltmak için iş akışı yönetimi ve işinizi güvende tutmak için akıllı güvenlik hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi farklı hizmet sunuyoruz.

Süsleme - Temel Özellikler

Konica Minolta'nın MGI dijital vernik çözümleri, müşterilerinize kârlı yeni ürünler ve hizmetler sunmanıza, günlük baskı işlerinizi artırmanıza ve kâr marjlarınızı yükseltmenize olanak tanır. Bu baskı süreci kişiselleştirmenizi ve yeni müşteriler çekmenizi sağlar, mevcut hizmetlere değer katar, mat veya parlak lamine yüzeyler, katmanlı kağıt, plastik, PVC ve diğer kaplamalı malzemeler dahil olmak üzere çok daha geniş bir baskı altı malzemesi yelpazesi sunar - iş akışınızı basitleştirir, teslim sürelerinizi kısaltır, maliyetlerinizi düşürür ve çok daha fazlasını yapar! 

Peki JETVARNISH 3DS, JETvarnish 3D ve JETvarnish 3D Evolution sistemleri tarafından sunulan yeni dijital vernik teknolojisinin temel faydaları nelerdir?

   

   

Teknoloji özellik simgesi

Dijital ve ofset baskıları vernikler

Productivity feature icon

Yüksek verimlilik

Tarama özellik simgesi

AIS SmartScanner özelliği

Kalite özellik simgesi

Birinci sınıf görüntü ve lüks dokunsal yüzey yaratan güzel 3D kabartma efektleri

Speed feature icon

Kaplama

Kalite özellik simgesi

Konica Minolta baskı kafaları

Productivity feature icon

Üretim maliyet analizörü, yazılım paketi ve HubManager

Özelleştirme özellik simgesi

Değişken veri vernikleme ve folyolama

Kalite özellik simgesi

Göz alıcı 3D efektler

Ortam işleme özellik simgesi

Spot UV sonlandırmanın dijitalleştirilmesi

Sürdürülebilirlik özellik simgesi

Düşük güç tüketimini azaltmak için LED kullanımı

Uzmanlarımızla canlı bir demo talep edin!

Uzmanlarımız size dijital vernik teknolojisinin öne çıkan özellikleri ve avantajları hakkında daha fazla bilgi vermekten mutluluk duyacaktır
 

CANLI DEMO İÇİN ŞİMDİ REZERVASYON YAPIN

Katma Değerli Spot Parlaklık ve Boyutsal Efektler

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, inkjet teknolojisi ve ultraviyole (UV) ışıkla kürlenen mürekkepler kullanılarak spot parlaklık ve net boyutlu baskı gibi özel efektler üretebilen yeni bir dijital baskı ürünü sınıfı pazara girdi.

TEKNİK DOKÜMANI İNDİRİN

Sizin, müşterilerinizin ve onların müşterilerinin kendilerini iyi hissedecekleri baskı süsleme tekniklerini kullanarak dijital lak teknolojimizle baskılarınızı dönüştürün.