Konica Minolta 150 yaşında - ve bu sadece başlangıç

Kaç şirketin 150 yıldır var olduğunu biliyorsunuz? Çok değil, değil mi? Biz Konica Minolta çalışanları olarak bu kilometre taşı niteliğindeki doğum günümüzü kutluyor ve bununla gurur duyuyoruz. Bizler, 1873 yılından bu yana yeni teknolojiler ve yenilikçi çözümler geliştirmek için çabalayan ve bu çözümleri müşterileri için başarılı ve sürdürülebilir bir şekilde uygulayan bir şirket için çalışıyoruz.

1873 - Alexander Graham Bell'in telefon için patent başvurusunda bulunmasından üç yıl önce ve Thomas Alva Edison'un elektrik ampulünü icat etmesinden altı yıl önce... Hikayemiz, Rokusaburo Sugiura'nın Tokyo'da fotoğraf ve litografi ürünleri için küçük bir uzmanlık dükkanı açmasıyla başladı. Şimdi, 150 yıl sonra, dünya çapında 40.000'den fazla kişi, Konica Minolta'yı başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi portföy ve hizmetleri sunarak teknoloji ve yönetilen hizmet sağlayıcıları arasında pazar lideri yapmak için tutkuyla çalışıyor.

Konica Minolta'nın etrafındaki dünya da muazzam değişimler geçirdiğinden, şirketimiz birçok nesil boyunca ve çalkantılı zamanlarda değişmeye devam etti. Birlikte, başarılı bir değişimin gücü olmaya devam etmek ve dijital bir geleceğe giden yolda size eşlik etmek istiyoruz. 2023 yılında gözümüzü bir kez daha yeni yollar açmaya, yeni ve sürdürülebilir değerler üretmeye diktik.

Sizin için, bizim için ve ayrıca Rokusaburo Sugiura için.

Kilometre Taşları

1873

Rokusaburo Sugiura Konica Corporation'ı kurdu

1903

Japonya'nın ilk fotoğraf makinesi markası olan "Cherry Hand Camera" yaratıldı

1928

Tashima Nichi-Doku Shashinki Shoten'i kurdu (daha sonra Minolta Co. olarak bilinecek)

1960

Şirketin ilk fotokopi makinesi olan "Minolta Copymaster" tamamlandı

1962

Dünya'nın ilk görüntüleri Minolta Hi-Matic kullanılarak uzaydan çekildi (John Glenn'in "Friendship 7" uzay uçuşu sırasında)

1992

Dünyada kopyalama alanında Mavi Melek işaretine layık görülen ilk şirket oldu

2002

Uygun maliyetli üretim sağlamanın yanı sıra CO2 ve NOx emisyonlarını %40'a kadar azaltan dünyanın ilk biyokütle ile polimerize edilmiş toneri Simitri'nin geliştirildi

2003

Konica ve Minolta birleşerek Konica Minolta'yı oluşturdu

2004

Şirket, Konica Minolta bizhub Pro 1050 ile üretim baskı segmentine girdi

2007

Şirketin fotoğrafçılık ve kamera pazarındaki varlığı sona erdi

2014

Londra'daki ilk İş İnovasyon Merkezi açıldı

2016

B2+ UV inkjet baskı sistemi AccurioJet KM-1 tanıtıldı
2020
IDC, Konica Minolta'yı baskı dönüşümünde dünya lideri seçti

2022

Konica Minolta üst üste ikinci kez Almanya'nın en iyi yönetilen hizmet sağlayıcısı ve lider sistem evi seçildi

Gerçekler, rakamlar ve tarihler

Konica Minolta'nın pazar payı nedir? Şirket hangi çevresel önlemleri alıyor? Bilgi ve rakamlarımızdan daha fazlasını öğrenin.

İNFOGRAFİĞİ GÖSTER