Sensing İş Birimi

Yüksek hassasiyete sahip ölçüm cihazları sağlayarak bazı sektörlerin vazgeçilmezi olan kalite ve hassasiyetin gelişmesine katkıda bulunuyoruz

Son teknoloji optik ve görüntü işleme teknolojilerimiz sayesinde, Konica Minolta’nın ölçüm cihazları çeşitli sektörlerde kalite kontrol ve hassasiyetin geliştirilmesine fayda sağlar. Ekranların renk ve aydınlığını ölçen ekran renk analiz cihazlarımız ile çoğu üretim tesisinde önemli renk yönetimi için kullanılan skeptrofotometre, renk ölçer ve diğer renk ölçüm cihazlarımız çeşitli üretim sektörlerini destekleme konusunda önemli roller oynamaktadır.

Tıp alanında pulse oksimetremiz (oksijen doygunluğunun ölçümü için) çok rağbet görmektedir.

İş altyapısını desteklemek için geliştirme merkezleri entegre ediyor ve deniz aşırı satış şirketleri kuruyoruz. Temel "ışık teknolojimiz" baz alınarak değişen ihtiyaçları karşılayan çözümler sağlamaya devam ederek yeni çağın zorluklarını da aşacağız.

Renk ölçümü

Hassas renk yönetiminin vazgeçilmez olduğu endüstriyel alanda aktif


Renk yönetimi, otomotiv, boya, plastik, tekstil, inşaat malzemeleri ve gıda dahil olmak üzere üretimin birçok alanında önemlidir ve insan gözünün doğru bir şekilde ayırt edemediği ince renk farklılıklarını ölçme yeteneği gerektirir. Konica Minolta'nın spektrofotometreleri ve kolorimetreleri bu sektörlerde kalite kontrol, Ar-Ge, dağıtım ve satış aşamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Işık ve Ekran ölçümü

Kanıtlanmış ürün çeşitliliğimiz bizi piyasanın öncülerinden biri yapar


Ekran renk analizi cihazları ekran performansını ve kalitesini renk, parlaklık ve dengeyi net bir şekilde ölçerek beyaz dengesi ile kontrast inceleme ve ayarlamasında test etmeyi sağlar. Geniş ekran TV (plazma, LCD) ve LED ürünleri (cep telefonları, dijital kameralar ve araç navigasyon donanımı) piyasası büyüdükçe ekran renk analizi cihazları talebi de artmaktadır. Konica Minolta’nın gelişmiş ekran analiz cihazları bu büyüyen piyasanın büyük bir payına sahiptir. Parlaklık ve renk ölçümü için spektrodiyametre ve parlaklık ve renk dağılımı ölçümü için 2B renk analiz cihazı dahil olmak üzere ekran piyasasının ihtiyaçlarını karma formatlarla karşılamak için çeşitli farklı ürünler de sunuyoruz.