Artık Yeni Adresimizdeyiz

| 23 Kasım 2023

Konica Minolta Türkiye olarak hedeflerimize emin adımlarla yürümeye yeni ofisimizde devam ediyor olacağız !


KONICA MINOLTA TÜRKİYE’NİN AVRASYA TEKNOLOJİ MERKEZİ’NDEKİ YENİ OFİSİ, TÜM İŞ BİRİMLERİNİ BİR ARADA SUNMAK İÇİN MÜŞTERİ DENEYİMİNE HAZIR!

Tüm müşterilerine güçlü ve sürdürülebilir çözümler sunabilmek için düzenli olarak Ar&Ge çalışmalarına yatırım yapan ve bu sayede hizmet verdiği sektörlere yeni standartlar katan Konica Minolta Türkiye, ‘’İstanbul Avrasya Teknoloji Merkezi’’ olarak yeni adresinde merkez ofisiyle faaliyet göstermeye başladı. Tüm endüstriyel ve profesyonel baskılama sistemlerinin sergileneceği çalışma sahasında, uzun süredir hazırlık sürecinde olan Müşteri Deneyim Merkezi de böylece faaliyete geçmiş oldu. Görüntüleme, işleme, veriye dayalı karar verme konusundaki uzmanlığını müşteri deneyimine zemin hazırladığı yeni yerinde sunmaya devam edecek olan Konica Minolta Türkiye, sektörde takdir görmüş tabaka beslemeli toner kullanılan dijital baskı ürünlerinin konumlanması sayesinde hem küçük ve orta ölçekli işletmelere hem de büyük ölçekli işletmeler ile kamu sektörüne yönelik hizmet vermeye devam edebilecek. İstanbul dışında Ankara, Bursa ve Antalya bölge ofislerindeki geniş bayi ağı sayesinde müşterileri için kalıcı değer yaratan Konica Minolta Türkiye, yerel hizmet yapısına sahip global bir teknoloji sağlayıcısı olarak, üretimde geleceğini düşünen işletmelere yardımcı olmak için özenle çalışmaktadır. Niteliği nicelikten üstün tutan anlayışı, müşterilerinin potansiyelini arttırarak onlara kazançlı olmaları yolunda hizmet sunan prensipleri ve global mottosu gereği, fikirlere şekil vermek adına geliştirdiği yeni projelerle topluma karşı sorumluluk almaya devam ediyor…

 

SHOWROOM HAKKINDA

Toplamda 6.000 m2’lik alanda yer alan yeni çalışma sahasının 2.500 m2’sini showroom bölümü olarak adlandırılan yeni müşteri deneyim merkezi oluşturuyor. Yalnızca yurtiçinden değil aynı zamanda dünya genelini kapsayan zengin makine parkına sahip bu özel deneyim merkezinde, ofis araç gereçleri, optik sistemler, akıllı kameralar, endüstriyel baskılama sistemleri ve tanı görüntüleme sistemleri de dahil olmak üzere, VSS, IP, PP, Sensing ve Office iş birimlerini kapsayan tüm ürün gruplarının yanı sıra tabaka ve rulo baskı sistemlerinden oluşan ürünler, tabaka ve rulo dijital süsleme (lak, varak) sistemleri, video servis çözümleri, renk ölçüm ve kalibrasyon laboratuvarı da bulunuyor.

 

TEKNOLOJİDE FARKLI YAKLAŞIMLAR

Makine parkının lokomotif ürünü olan Accurio Label 400, rulodan ruloya medya beslemeli CMYK renklerine ek olarak aynı anda beyaz renk basma kabiliyetine sahip olmakla beraber, dakikada 40 metreye kadar baskı imkânı sağlamaktadır. Bu sayede etiket sektöründe kullanılan birçok medya, hızlı ve baskı ön hazırlığı gerektirmeden üretim yapılabilecektir. MGI 3D, web ürünü olan etiket baskılamada ihtiyaç duyulan lak ve varak gibi baskı sonrası süsleme ihtiyaçlarını, dijital olarak 44 cm bobin genişliğine kadar karşılayabilecek kapasiteye sahip.

 

HEDEF

Konica Minolta Türkiye, açık, dürüst, müşteri odaklı, yenilikçi, tutkulu, kapsayıcı, işbirlikçi ve hesap verebilir olma temel prensipleri sayesinde toplumda kalıcı değer yaratabilmeyi hedeflemektedir. Doğası gereği ESG (Çevre, Sosyal, Yönetim) kategorisinde birçok faaliyeti hayata geçirerek 2022 yılında dünyanın en sürdürülebilir şirketleri arasında yer almayı başardı. Şimdi ve gelecekte daha az insan temas noktası ve daha az atık hedefi ile Konica Minolta Türkiye ekibi, bugünün yanı sıra geleceğe de dokunmaya devam edecek.


Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.