Drupa 2024 İçin Birden Fazla Prömiyer Yapan Konıca Mınolta'dan Akıllı Hamle

| 10 Ocak 2024

Konica Minolta, 28 Mayıs - 7 Haziran 2024 tarihleri arasında Düsseldorf, Almanya'da düzenlenecek Drupa fuarında Salon 8b'deki A40-1/A40-6 standlarında müşterilerine geleneksel baskı işinin ötesindeki potansiyeli görmeleri için yardımcı olacak. Birbiriyle bağlantılı altı alan ve iki kattan oluşan fuardaki en büyük stantlardan birine sahip olan Konica Minolta, birçok Avrupa prömiyerini gerçekleştirecek.


Drupa'da Konica Minolta teknolojideki son gelişmeler, müşterilerin yeni pazar koşullarına uyum sağlamasına olanak tanıyan büyüme ve yeni iş genişletme fırsatlarını göstererek yeni baskı olanaklarını tanımaya yardımcı olacak. Ayrıca geleceğin baskı odası için dijital dönüşüm vizyonunu, sürdürülebilir ölçeklenebilirlik ve Endüstri 5.0 otomasyonuna giden yolu sergileyecek.

Özellikle etiket, ambalaj ve süslemeye odaklanan Konica Minolta ve MGI, dijital baskı otomasyonu ve uçtan uca üretim iş akışlarının yanı sıra birinci sınıf yazılım çözümlerinin en verimli şekilde kullanımını gösterecek.

quotation marks

Drupa için planlanan çok sayıda Avrupa prömiyeri ile, küresel bir teknoloji lideri olarak, müşterilerimizin bir ortaklık yaklaşımı içinde olasılıkları birlikte yeniden düşünmelerine yardımcı olmaya kararlıyız. Drupa'da, sürekli değişen bir dünyada gelecekteki baskı olanaklarını yeniden düşünerek katılımcıların potansiyeli görmelerine yardımcı olacağız. Fuar aynı zamanda orta/yüksek hacimli dijital üretim baskısındaki sağlam liderlik konumumuzu teyit etmek ve endüstriyel baskı alanındaki varlığımızı güçlendirmek için bir platform sağlayacak.

Olaf Lorenz

Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa Uluslararası Pazarlama Bölümü Başkanı

Kendisi şunu da sözlerine ekledi: "Müşterilerimiz standımızda geleceğin baskı odasında dijital dönüşüme giden yolu, Endüstri 5.0 otomasyonuna ve akıllı fabrikaya giden rotamızı ve ayrıca insan merkezlilik, esneklik ve sürdürülebilirlik konusundaki vizyonumuzu görecekler."

Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.