Dünyanın Öncü Baskı Teknolojileri Fuarı Drupa'yı Kaçırmayın

| 14 Aralık 2023

Drupa, ilham, yenilik, birinci sınıf bilgi aktarımı ve yoğun ağ oluşturma anlamına gelir. "Geleceği tasarlıyoruz" mottosuyla düzenlenen, basım sektörünün mutlaka katılması gereken bu etkinlikte "dijital düşünme", "zekâ", "otomasyon", "bağlanabilirlik" ve "platform ekonomisi" gibi konular ele alınıyor. Önde gelen tedarikçiler ve üst düzey karar vericilerin 28 Mayıs - 7 Haziran 2024 tarihleri arasında Düsseldorf'ta buluşmasında bize katılın.


Pandemi nedeniyle sekiz yıllık bir aradan sonra 2024 nihayet yeniden bir Drupa yılı! Baskı teknolojilerinin bir numaralı etkinliği, pazarda büyük değişimlere sahne olacak. Konica Minolta gibi baskı şirketleri, deneyimsel fırsatlardan, deneyim fırsatlarından ve yeni tasarım biçimlerinden en yüksek performansla yararlanmak için kendilerini yeniden ayarlıyor. Fuarda, önceki sınırların nasıl değiştiğini ve yeni baskı imkânlarının nasıl ortaya çıktığını deneyimleyin.


 

Drupa 2024'te ziyaretçileri hangi odak noktaları bekliyor?

Yalnızca teknoloji trendlerini ve yenilikleri takip eden baskı şirketleri yeni potansiyellerden yararlanıp bunları hayata geçirebilir. Endüstri devleri Drupa'da baskının geleceğinin nereye gittiğini gösterecek.
 

Dijitalleşme her şeyin başı ve sonudur

Dijital baskı, ticari ve endüstriyel uygulamalarda itici güç olmaya devam ediyor. Bu durum özellikle tiraj uzunluklarının düşmeye devam ettiği ve sürdürülebilir üretime yönelik taleplerin arttığı bir dönemde geçerlidir. Drupa'nın ana temalarından biri olan dijitalleşme, 2024'ün odak noktasıdır. Baskı ve ambalaj endüstrisinde tamamen yeni süreç ve uygulamalara imkân tanır ve endüstri 5.0'ın yolunu açar.

Bu trend ölçeklenebilirliği, kapasite güvenilirliğini, sürdürülebilirliği ve akıllı fabrika otomasyonunu birleştirirken aynı zamanda insanlara odaklanıyor. Baskı hacminin ölçeklenebilirliği iki şekilde elde edilir: kısa vadede dış kaynak kullanımı yoluyla ve uzun vadede üretim donanım ve yazılımlarının dijitalleştirilmesi ve otomasyonu yoluyla.
 
Yapay zekâ, platform ekonomisi ve endüstriyel uygulamalar alanında yeni ürün çözümlerine açıklık burada kilit rol oynuyor. Drupa 2024'ün bir diğer önemli konusu da kişiselleştirmeye yönelik ilerlemekte olan trend.
 

Sürdürülebilirlik odak noktasında

Dijitalleşmenin yanı sıra sürdürülebilirlik de fuarın gündeminde üst sıralarda yer alıyor. Döngüsel ekonomi, enerji verimliliği ve kaynak tasarrufu gibi konular tüm sektör için temel faktörlerdir. Çevre dostu ve etik satın alma uygulamaları müşteriler için giderek daha fazla öncelik kazanıyor. Bu nedenle yazıcılar, sürdürülebilir ürün seçenekleri ve sürdürülebilir daha küçük CO2 ayak izleri aracılığıyla fark oluşturabilir ve ekolojik ürünler ve hizmetler sunabilir. Dijital çözümler genellikle sürdürülebilir ürün, hizmet ve süreçlerin kolaylaştırıcısıdır.
 

Gelecekteki diğer trendler


Drupa yalnızca küresel bir endüstri platformu olarak talep görmekle kalmıyor, aynı zamanda özel forumlarında ilgili ve vizyoner konulara ve en iyi uygulamalara da odaklanıyor. Burada katılımcılar yenilikleri, fikirleri ve konseptleriyle yeni iş fırsatları ortaya koyuyor. Konica Minolta'nın odak noktası şu trendler ve yenilikçi teknolojiler:

E-ticaret büyüme yolunda ilerlemeye devam ediyor: E-ticaretin büyümesinin devam etmesi bekleniyor, bu nedenle matbaacıların çevrimdışı kanalları entegre eden kusursuz bir çevrimiçi deneyim sunması gerekiyor. Günümüzde müşteriler kişiselleştirilmiş deneyimler ve çevrimiçi ile çevrimiçi arasında sorunsuz geçişler bekliyor.
 
Kişiselleştirme: Matbaacılar, kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimleri için ileri teknolojilere ve veri analitiğine yatırım yapmalıdır. Buna kişiselleştirilmiş öneriler, hedefli pazarlama kampanyaları ve müşteri sadakatini ve müşteriyi elde tutmayı artırmak için özel promosyonlar dahil olabilir.
 
Yapay zekâ, otomasyon ve tedarik zincirleri: Operasyonları optimize etmek ve verimliliği artırmak için yapay zekâ (AI) ve otomasyon teknolojilerini kullanmanın faydası var. 3B baskıda birçok şirket iş akışlarını optimize etmek, kusurları tahmin etmek, kaliteyi artırmak ve baskı sürecini otomatikleştirmek için halihazırda yapay zekâyı kullanıyor. Ayrıca müşteri hizmetlerine, otomatik envanter yönetimine ve talep tahminine yardımcı olan yapay zekâ destekli sohbet robotları. Tedarik zincirini optimize etmek için RFID, stok seviyelerine ilişkin gerçek zamanlı veriler sağlayabilir, envanter sayımındaki doğruluğu artırabilir ve verimli yenileme süreçlerine imkân sağlayabilir.
 
AR ve VR - Baskının geleceği: Artırılmış ve sanal gerçeklik, büyüleyici imkânlarıyla baskı endüstrisine girdi ve standart araçlar olma yolunda ilerliyor. İstişareler sırasında örneklenen ve sipariş kararlarını yönlendiren etkileyici ürün görselleştirmeleri ve etkileşimli deneyimler sunarlar.
 
Veri güvenliği ve gizliliği: Müşteri bilgilerinin korunması ve veri düzenlemelerine uyum esastır. Güçlü güvenlik önlemleri ve şeffaf veri uygulamaları, müşterilerinizin güvenini kazanmak ve korumak için kritik öneme sahiptir.
Gelişen teknolojilerin entegrasyonu: Blockchain, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve akıllı cihazlar gibi yenilikçi çözümlere göz atın. Bu teknolojiler güvenli işlemlere, gerçek zamanlı envanter takibine ve kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimlerine imkân sağlayabilir.
 
Akıllı etiketleme ve paketleme: Akıllı etiketler, akıllı yakın alan iletişimi (NFC) etiketleri ve QR kodları veya artırılmış gerçeklik öğeleri içeren etkileşimli paketleme, markaların ve perakendecilerin tüketicilerle etkileşim kurmasına, ürün bilgileri sağlamasına ve etkileşimli deneyimler oluşturmasına yardımcı olur. Baskı müşterilerinize modern müşteri deneyiminin bu imkânlarını sunun.


 
Farklı teknolojilerin ve kavramların birleşimi baskıyı vazgeçilmez kılıyor. Stratejik ortaklıklar aracılığıyla, müşterilerimiz için dijitalleşmenin önünü açıyoruz ve baskı öncesinden son işlem aşamasına kadar etiket, ambalaj, ticari baskı, talep üzerine kitaplar, tekstil, geniş format, süsleme ve sonlandırma segmentlerinde, çok segmentli uçtan uca ekosistemler sağlıyoruz;

Drupa bilginizi genişletmek, yeni çözümler keşfetmek veya değerli bağlantılar kurmak için ideal bir platformdur. Şimdiden Drupa 2024'ü not edin. Salon 8B'deki standımızda bizi ziyaret edin.


Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında

Konica Minolta'nın yolculuğu 150 yıl önce, işleri farklı görme ve yapma vizyonuyla başladı. Toplumun ve dünyanın iyiliği için yenilikler yapıyoruz. O zaman bizi harekete geçiren aynı amaç, şimdi de bizi harekete geçiriyor.

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, Tokyo, Japonya'da bulunan Konica Minolta Inc. şirketinin yüzde yüz iştirakidir. Görüntüleme, veri işleme ve veriye dayalı karar verme alanlarındaki benzersiz uzmanlığıyla Konica Minolta, müşterileri - küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük işletmeler ve kamu sektörü - için uygun çözümler üretmekte ve toplumun karşılaştığı sorunları çözmektedir.

Bir dijital işyeri çözüm sağlayıcısı olarak Konica Minolta, müşterilerinin dijitalleşmenin barındırdığı potansiyeli belirleyip ortaya çıkarmalarına ve işyerini yeniden düşünerek kuruluşlarının dijital olgunluğunda bir sonraki seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Konica Minolta, 'Akıllı bağlantılı işyeri'ni desteklemek amacıyla uzaktan çalışma, işbirliği, iş akışı yönetimi, otomasyon ve güvenlik için bulut, BT, yönetilen baskı ve video çözüm hizmetleri sunmaktadır. Şirketin dönüşümü yönlendirmedeki başarısı IDC tarafından da onaylandı, çünkü 'IDC MarketScape: Dünya Çapında Baskı Dönüşümü 2020 Satıcı Değerlendirmesi' Konica Minolta'nın 'baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak kabul edildiğini' belirtti. Konica Minolta 2021 yılından bu yana Microsoft Global Yönetilen İş Ortağıdır.

Konica Minolta'nın Baskı Olanaklarını Ateşlemek teklifi, matbaacıların, dönüştürücülerin ve marka sahiplerinin verimliliği artırmak için iş akışı otomasyonunu en üst düzeye çıkarmasına yardımcı oluyor. Şirket, tüm iletişim konularında danışmanlığın yanı sıra birinci sınıf üretim, ambalaj ve etiket yazıcıları sunuyor. Son işlem cihazları, öne çıkan ve katma değer yaratan baskı ürünleri yaratıyor. Konica Minolta, Avrupa'da on yılı aşkın bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource).
Günümüzde giderek artan sayıda kuruluş için başarı, finansal refahın dar tanımından daha fazlasıdır - çevreyi korumayı ve işgücünün yanı sıra içinde bulundukları toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı da içerir. Konica Minolta, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine (SKHler) olan bağlılığıyla, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk hedeflerini tutarlı bir şekilde takip etme sözü vermiştir.

Şirket, zengin toplumsal katkı geçmişinin yanı sıra iş ve tedarik zinciri boyunca SKHlere ulaşmak için yaptığı çalışmalarla defalarca takdir edilmiştir. Konica Minolta, "2023 Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Küresel Şirketi" arasında yer almaktadır ve 2023 EcoVadis sürdürülebilirlik derecelendirmelerinde ALTIN Seviye Tanıma Madalyası almıştır.

Konica Minolta, uzaktan hizmetleri için Keypoint Intelligence tarafından verilen prestijli 'Buyers Lab (BLI) 2023-2024 Batı Avrupa pazarı için Uzaktan Hizmette Hız Belirleyici Ödülü'ne layık görülmüştür.

Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede iştirakler ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Konica Minolta Avrupa, 8.700'den fazla çalışanıyla (Nisan 2023 itibariyle) 2022/2023 mali yılında 2,26 milyar Euro'nun üzerinde net satış elde etmiştir.

Şirketin dünya çapında 39.000'den fazla çalışanı bulunmaktadır ve 150'den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen https://www.konicaminolta.eu/eu-en/news adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, Instagram ve YouTube'da takip edin.

Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve bu vesileyle kabul edilmektedir.