Konica Minolta, Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi arasında yer aldı

| 29 Ocak 2021

Konica Minolta, Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi arasında yer aldı

Konica Minolta, Inc. (Konica Minolta), “2021 Global Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Kuruluşu” (2021 Global 100) arasında listelenmiştir. Konica Minolta’nın bu prestijli listeye dahil edilmesi, 2011, 2019 ve 2020’den sonra üçüncü yıl takiben dördüncü olacaktır.


Global 100, her yıl Kanada merkezli Corporate Knights tarafından Davos Toplantısı olarak bilinen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısında duyurulur. Bu yıl toplantı, 25-29 Ocak tarihleri ​​arasında “Davos Haftası” kapsamında sanal bir “Davos Gündemi” olarak gerçekleşecek. [1]
 
Global 100 2021 listesinde yer alan, sürdürülebilirlikte üstün başarı gösteren şirketler çevresel, sosyal ve yönetişim göstergelerinin yanı sıra çeşitliliği ve yeniliği teşvik etme becerisine ve çevre dostu ürünlerin satış yüzdesine dayalı olarak dünya çapında 8.080 büyük şirket arasından seçildi. Sürdürülebilirlikte üstün başarı gösteren bu küresel şirketler listesinde beş Japon şirketi var.
 
Konica Minolta, sürdürülebilir bir toplum peşinde koşmanın şirketler için sürdürülebilirliği de artırdığına inanıyor. Bu inancı temel alan şirket, yeni değer yaratmayı teşvik eden yeniliğe olan bağlılığını artırmaya devam ediyor. Amaç, hem saha profesyonelleri ile insan merkezli bir ilişki gerçekleştirmek hem de sürdürülebilir bir toplum yaratmak ve aynı zamanda işletmelerin büyümesi üzerine inşa etmektir.

Konica Minolta, aynı zamanda Birleşmiş Milletler'in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefinden (SKH) biri olan küresel iklim değişikliğini de ele alıyor: "İklim Eylemi". Bunun bir parçası olarak, Konica Minolta Europe, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltmak için yoğun çaba sarf ediyor. Şirket yıllardır sadece yeşil enerji tedarik ediyor ve böylece yılda yaklaşık 1.200 ton CO2 tasarrufu sağlıyor. Ayrıca giderek daha fazla sanal toplantı kullanarak seyahatlerin yerini alıyor. Servis ve destek alanında, Konica Minolta, 2020'de 3.000'den fazla müşterinin seyahatten kaynaklanan CO2 emisyonlarından kaçınarak yerinde ziyaretini kurtaran uzaktan görsel destek aracı AIRe Link'i tanıttı. Ayrıca, kaçınılmaz CO2 emisyonlarını dengeliyor ve çeşitli iklim telafi projelerinin bir parçası olarak yenilenebilir enerji ve ağaçlandırmayı destekliyor. Şirket ayrıca müşterilerine bizhub ECO veya Karbon Nötrlüğü Etkinleştirme programı gibi çevresel hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için farklı sürdürülebilirlik hizmetleri sunmaktadır.

Konica Minolta, yüksek katma değerli ürünler ve hizmetler sağlamak için on yıllardır işinde geliştirdiği güçlü yönleri en son dijital teknolojilerle birleştirerek SKH'lerin elde edilmesine yardımcı oluyor.

 

[1] Covid-19 endişeleri nedeniyle WEF, yıllık 2021 özel toplantısını 13-16 Mayıs tarihleri ​​arasında Singapur'da gerçekleştirecek.

Konica Minolta Business Solutions Europe Hakkında
Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, tamamen Konica Minolta Inc., Tokyo, Japonya'nın bir yan kuruluşudur. Konica Minolta, müşterilerinin dijital çağı desteklemesini sağlar: Eşsiz görüntüleme uzmanlığı ve veri işleme yetenekleriyle Konica Minolta, müşterileri için ilgili çözümler üretir ve toplumun karşılaştığı sorunları çözer. Kapsamlı bir BT hizmetleri sağlayıcısı olarak Konica Minolta, iş akış otomasyonu ile iş süreçlerini optimize etmek için danışmanlık ve hizmetler sunar. Şirket ayrıca müşterilerine BT altyapısı ve BT güvenliği alanında ve bulut ortamlarında çözümler ve hizmetler sunmaktadır. Ofis baskı çözümleri ile ilgili olarak, "IDC MarketScape: Worldwide Print Transformation 2020 Vendor Assessment", Konica Minolta'nın "baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak tanındığını" belirtti. Profesyonel baskı pazarı için güçlü bir ortak olarak Konica Minolta, iş danışmanlığı, en son teknoloji ve yazılımlar sunar ve Avrupa'da on yıldan fazla bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource). Londra'daki İş İnovasyon Merkezi ve Avrupa'daki dört Ar-Ge laboratuvarı, Konica Minolta'nın hem müşterileriyle hem de akademik, endüstriyel ve girişimci ortaklarıyla işbirliği yaparak inovasyonu öne çıkarmasını sağlıyor. Cihazlarını mükemmel şekilde tamamlayan yenilikçi hizmet yaklaşımı nedeniyle Konica Minolta, Keypoint Intelligence tarafından prestijli "Buyers Lab PaceSetter Serviceability and Support 2020/2021 Ödülü" ne layık görüldü. Konica Minolta Business Solutions Europe, Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede yan kuruluşlar ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Yaklaşık 10.000 çalışanıyla (Nisan 2020 itibariyle) Konica Minolta Europe, 2019/2020 mali yılında 2,34 milyarın üzerinde net satış elde etti.
Daha fazla bilgi için lütfen http://newsroom.konicaminolta.eu/ adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, YouTube ve Twitter'da @KonicaMinoltaEU'da takip edin.
Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve işbu belge ile kabul edilmektedir.