Konica Minolta'nın Sunduğu Bilgiler

Coronavirüs'ün Ürün ve Hizmetlerin Kullanılabilirliği Üzerindeki Etkisini Kontrol Etmeye Yönelik Önlemler

Langenhagen, Almanya, 16 Mart 2020

Değerli müşterimiz,

Güvenilir iş ortağınız olarak size Coronavirüs'ün üretim ve (hizmet) sunma olanaklarımız üzerindeki etkileri hakkında bilgi vermek istiyoruz. 

Çin'deki üretim tesislerimizde ve depolarımızda gerçekleştirilen operasyonlar; bu fabrikaların kapanması ve Coronavirüs ile ilgili diğer etkiler (ör. tedarikçilerden kaynaklanan gecikmeler) nedeniyle oluşan birikimi ele almayı amaçlayan dengeli bir hizmet seviyesine kademeli olarak dönmektedir. Çin dışındaki Konica Minolta Group Operasyonları, bizim ve Avrupa'daki depolarımızın yakın gelecekte müşterilerimizin belirli taleplerini karşılamamıza olanak tanıyacaktır. Ancak iş faaliyetleriniz üzerindeki etkiyi mümkün olduğunca sınırlı tutmak için ciddi oranda baskı altında çalışsak da gecikme ve eksiklikler (ürüne ve/veya hizmete bağlı olarak) yaşanacaktır. Operasyonel faaliyetler ve verilen tarihler farklılık gösterebilir ve bu durum, Coronavirüs'ün dinamik gelişiminin etkilediği ileri tarihlerdeki Kargo ve İşgücü kısıtlamaları ile Tedarik ve Lojistik kapasite eksiklikleri nedeniyle önümüzdeki haftalarda aksamalara neden olabilir.

Bunun için tedarik ve dağıtım politikamızı sürekli olarak gözden geçiriyoruz ve global Konica Minolta organizasyonu genelinde stoklarımızdan mümkün olduğunca yararlanmaya çalışıyoruz. Siparişinizin durumunu daha iyi anlamak için lütfen belirli sorularınızı yanıtlayabilecek olan yerel Konica Minolta Müşteri Yöneticinizle iletişime geçin. 


Hizmetlerimizin kullanılabilirliği büyük ölçüde Konica Minolta'nın kendi saha hizmet gücüne bağlıdır. Şu anda Avrupa'da 35 ülkede çalışan 2500'den fazla mühendisimiz bulunmaktadır. Bu mühendisler ürünlerin bakımını ve hizmetlerin yürütülmesini sağlamaktadır. Çalışanlarımız müşteriden müşteriye seyahat ettiği için hizmet modelimiz şu anda hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımız için potansiyel bir risk teşkil etmektedir. Bu nedenle, uzaktan hizmet yöntemini mümkün olduğunca uygulayarak hizmet modelimizde değişiklikler yapacağız: Konica Minolta ürünlerinin çoğu uzaktan bağlantıya olanak tanıyan IOT cihazları, platformlar veya uygulamalar olarak tasarlandığından, cihazınızı Konica Minolta arka uç sistemlerine bağlayacağız. Aynı şekilde, Konica Minolta ürünleriniz uzaktan hizmet alacak şekilde etkinleştirilecek. Meydana gelen her türlü olay, yerinde müdahale olmadan uzaktan çözülmelidir. Yalnızca bağlantı sağlamamız veya donanımı değiştirmemiz gerektiğinde bir servis çalışanı sizi ziyaret edecektir.
 

Tüm çalışanları, sağlık durumlarını ve sosyal ortamlarını dikkatli bir şekilde izlemeye ve enfeksiyon riskini en aza indirmek için ihtiyati tedbirler almaya (ör. hijyen tedbirlerinin artırılması, büyük etkinliklere katılımın iptal edilmesi, toplantıların sanal toplantılara taşınması) ve mümkünse evden çalışmaya teşvik ediyor ve onları düzenli olarak bilgilendiriyoruz. Riskli bölgelere veya riskli bölgelerden seyahat yasaklanmıştır. Bir çalışanın enfeksiyon kapması durumunda, virüs koruma kanununa uygun olarak çalışırız ve başkalarına bulaşma riskini mümkün olduğunca en aza indirmek için önlemler (karantina) alırız. Bu durumda (diğer hastalıklar veya tatil sırasında olduğu gibi) işinizin üzerindeki etkiyi azaltmak için diğer eğitimli servis çalışanlarına başvurabiliriz.
 

Çin, Avrupa ve diğer bölgelerdeki durumu ve mevcut gelişmeleri yakından izleyen ve gelecekteki sistem ve hizmet kullanılabilirliğini sağlamaya yönelik önlemler planlayan bir Coronavirüs görev komitesi kurduk. Buna ek olarak Konica Minolta, tedarik zincirinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için düzenli fabrika taramaları, alternatif tedarikçilerin değerlendirilmesi vb. eylemleri içeren küresel bir iş sürekliliği planı hazırlamıştır.
 
Bu koşullarda herhangi bir değişiklik olursa sizi kısa süre içinde bilgilendireceğiz. Durumunuzla ilgili özel sorularınız için lütfen yerel Konica Minolta Müşteri Yöneticinizle iletişime geçin.
 

Saygılarımızla,

Konica Minolta Türkiye