AIRE LINK

ANINDA UZAKTAN GÖRSEL DESTEK

AIRe Link anlık görsel uzaktan kumanda asistanı


AIRe Link, müşterilerinizin gördüklerini görmenizi sağlar, böylece müşterilerinize uzaktan destek verebilir ve hataları hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz. AIRe Link’in uygulama gerektirmeyen, tarayıcı tabanlı çözümü ile dünya çapındaki herhangi bir müşterinize anında hizmet verebilirsiniz. İlk seferde düzeltmeyi iyileştirerek, kuruluşunuz müşteri desteği ve saha hizmetinde yeni verimlilik ve kar düzeyleri elde ederken, yerinde ziyaretlerden kaçınarak müşteri değerinizi artıracaktır. Hizmet kuruluşları, müşterinin mutlu kalmasını sağlarken, maliyetleri düşürmek ve verimliliği artırmak için sürekli olarak kendi ticari kuruluşları tarafından zorlanmaktadır.Aynı zamanda, gelecekte yapılacak olan üretim şeklini ve hizmetleri etkileyen üç ana makro eğilim vardır. Birincisi, üretim işleri, nitelikli aday arzını hızla geride bırakıyor; ikincisi, uzak yerlerde daha fazla makine konumlandırılıyor ve üçüncüsü, yeni teknolojilerin artan karmaşıklığı. Yüksek müşteri memnuniyeti arasında hizmet ekipleri için temel KPI'lar yerinde ziyaretten kaçınma ve ilk seferde düzeltmedir. Son COVID-19 salgını, uzaktan çalışma ve uzaktan desteğe olan artan ihtiyacı da gösterdi. Basitçe söylemek gerekirse, servis ekiplerinin daha az kaynakla daha fazla iş yapması gerekiyor.
 

AIRe LINK NASIL ÇALIŞIR?


İmkansız bir görev gibi görünen şey, servis ekiplerini doğru şekilde destekleyen yenilikçi araçlar kullanılarak çözülebilir. Çoğu hizmet ekibi, Uzak Masaüstü dahil geleneksel Uzaktan Destek araçlarını zaten kullanıyor olsa da, son zamanlarda yeni bir çözüm türü - Anında Uzaktan Görsel Destek - ortaya çıktı.

Konica Minolta’nın Anında Uzaktan Görsel Destek çözümünün arkasındaki teknoloji - AIRe Link - son kullanıcı sahnesini gösteren videoyu sesli iletişimle tamamlanan bir uzaktan hizmet mühendisine aktarmak için bir akıllı telefon, tablet veya harici kameradaki kamerayı kullanıyor. Görsel gezinme için gelişmiş araçlar, ör. Videodaki canlı işaretçi veya anlık görüntüdeki grafiksel açıklama, son kullanıcıyı süreç boyunca görsel olarak yönlendirmek için kullanılır.

WebRTC protokolünün kullanımı, çoğu modern akıllı telefon için tarayıcıda Anında Uzaktan Görsel Destek oturumunun çalıştırılmasına olanak tanır, böylece son kullanıcının herhangi bir uygulamayı yüklemesi veya bir kullanıcı hesabı oluşturması gerekmediğini unutmayın. Yalnızca, genellikle bir SMS ile paylaşılan davet bağlantısını tıklaması gerekir. Kelimenin tam anlamıyla dünyadaki herhangi bir kişi bu yenilikçi Uzaktan Görsel Destek çözümü ile anında desteklenebilir.


 

AIRe Bağlantısı Araçları

Sorun Bildirme

Müşteri, tipik olarak telefon görüşmesi veya biletleme sistemiyle kurulu iletişim kanalları aracılığıyla makine satıcısına bir sorunu bildirir. Ardından teknik destek, sorunu uzaktan araştırmak için bir AIRe Link görsel-işitsel oturumu çalıştırmayı önerir.

Bağlantı Kurma

Teknik destek, davetiyeyi müşteriye sms veya e-posta yoluyla görsel-işitsel oturuma gönderir. Müşteri daha sonra bir akıllı telefon veya tabletteki bağlantıya tıklayarak ve kamera ve mikrofona erişimi onaylayarak oturuma katılır. Hiçbir uygulamaya gerek yoktur, sadece uyumlu bir web tarayıcısı yeterlidir.
 

Problem Çözme

Teknik destek, müşterinin gördüklerini görebilir ve sorun tanımlama ve çözme yoluyla onlara yol gösterebilir. Oturum, açık ve verimli iletişim için ses, görseller, canlı işaretçi, anlık görüntü açıklamaları ve hatta belge paylaşımını içerebilir.

Sonuç ve Bilgi Toplama

Sorun uzaktan çözülebiliyorsa, oturum kapatılır ve isteğe bağlı olarak bilgi depolanabilir. Bu bilgiler, bilgi ve deneyim oluşturmak ve paylaşmak için kullanılabilir. Uzaktan teşhis, saha ziyaretinin gerekli olduğu sonucuna varırsa, elde edilen bilgiler teknisyenin ilk seferinde düzeltmeyi başarmak için hazırlanmasına yardımcı olur.

AIRe Link kullanımından kimler yararlanabilir?


AIRe Link, son kullanıcı sorunlarının% 601'ının uzaktan çözülmesine yardımcı oldu.
Servis teknisyenleri, özellikle kullanım kolaylığı nedeniyle uygulamayı sevdiklerini defalarca onayladılar.
Son kullanıcılar AIRe Link'i kullanmaya açıktır ve sorunlarını çözmeye yardımcı olacak yenilikçi çözümden etkilenir.
¹ 2.000 AIRe Link oturumundan müşteri geri bildirim özeti.
 

Çağrı Merkezi / Teknik Destek

Müşterilerinizin gördüklerini görün
Sorun açıklamasını anlamakta veya müşterilere yalnızca sesle rehberlik etmekte zorluk mu yaşıyorsunuz? AIRe Link, size müşterilerin gördüklerini tam olarak göstererek daha iyi iletişim ve daha hızlı sorun çözme sağlar.

Saha Servis Mühendisi

Gereksiz yerinde ziyaretleri en aza indirin
Önemsiz sorunları gidermek veya sorunu çözmek için gerekli araçlara ve yedek parçalara sahip olmadığınızı öğrenmek için müşteri sitenize mi gidiyorsunuz? AIRe Link ile, müşteri sorununu uzaktan görebilir ve onları ilk seferde düzeltmeye yönlendirebilir veya yerinde düzeltmeye hazır bilgileri edinebilirsiniz.

Servis şefi

Maliyeti azaltın ve memnuniyeti artırın
Uzak lokasyonlarda artan sayıda makineniz mi var, kaynak yetersizliği ve müşteri desteği için bütçeniz mi kısıtlı? AIRe Link, ekibinizin ilk seferde yapılan düzeltmelerin oranını uzaktan iyileştirmesini sağlarken, müşteri beklentilerini karşılamanızı ve hizmet düzeyi sözleşmelerini aşmanızı sağlar.

Genç Servis Teknisyeni

Güven ve bilgi birikimi kazanın
Servis kariyerinize mi başlıyorsunuz yoksa yeni bir cihaza mı servis veriyorsunuz? Öyleyse, saha hizmeti görevleriniz sırasında takılıp kalabilirsiniz. AIRe Link, merkezden ne kadar uzakta olursanız olun, kıdemli bir destek mühendisinden anında görsel ve sesli rehberlik almanızı sağlayacaktır. Sonuç olarak, becerilerinize güven oluştururken, uygulamalı deneyim ve daha kısa eğitim döngüleri ile sorunları daha hızlı çözebileceksiniz.

Makine Operatörü

Stresi ortadan kaldırın ve üretimi artırın
Makineyle ilgili, satıcıdan danışmanlık veya servis işlemi gerektiren bir sorununuz mu var? Sorunu uzaktan çözmek veya tüm ayrıntıları servis teknisyeniyle ziyaretlerinden önce paylaşmak için AIRe Link'i kullanın, böylece üretimi daha hızlı çalışır hale getirebilirsiniz.

AIRe Link Özellikleri

AIRe Link, hizmet ekibi veya son kullanıcı tarafında uygulama gerektirmeyen bir kurulum içeren bir bulut çözümüdür. Bir AIRe Link oturumu çalıştırmak için her iki tarafın da internete bağlı olması ve cihazlarında modern tarayıcılar kullanması gerekir. Son kullanıcı yardım isterken çoğu durumda akıllı telefonu zaten elinde tutarken, görsel destek oturumu birkaç saniye içinde kurulabilir.
 

   

   

Save Money Icon
İlk yatırım yok. Bir akıllı telefonda çalışıyor.
Magnifier Chart Icon
Kararlı ve güvenli. Her türlü yükün üstesinden gelmek için ölçeklenebilir.
Core Business Icon
Uygulamaya gerek yok. Yalnızca WebRTC uyumlu bir tarayıcı.
Kullanılabilirlik özellik simgesi
Uzaktan yardım oturumunu başlatmak için tek tıklama.

Teknik Gereksinimler

   

   

Gear Wheels Icon
1280 x 720 video için ortalama bant genişliği 300 KB / sn'dir.
 
Gear Wheels Icon
Asistan ve müşteri internete bağlı olmalıdır.
Gear Wheels Icon
İnternet bağlantısına dayalı otomatik kalite ayarı.
Gear Wheels Icon
Mobil ağ üzerinden (3G, 4G, LTE) bağlantı mümkündür.
Gear Wheels Icon
Ortalama veri tüketimi 20MB / dakika.