DİJİTAL SÖZLEŞME YÖNETİMİ: SÖZLEŞMELER ÜZERİNDEKİ KONTROLÜ YENİDEN KAZANIN

Sözleşmelere daha akıllı bir yaklaşım getirmenin zamanı geldi

Kağıt tabanlı sözleşme yönetiminin zorlukları


Sözleşmeler, müşteriler, tedarikçiler ve ortaklardan çalışanlara kadar iş dünyasındaki hemen hemen her ilişkinin temelini oluşturur. Güven ve anlayışın temelini oluştururlar. Ancak, sözleşme yönetimi dijitalleşme süreçlerinde genellikle göz ardı edilmekte, işletmeler karanlıkta bırakılmakta ve manuel süreçlerin doğasında bulunan risklere maruz kalmaktadır. Sözleşmelerin geleneksel, kağıt tabanlı şekilde yönetilmesi kolay değildir. Arşivleme ofis alanını kaplar, veri girişi ve aramalar zaman alıcıdır ve kaçırılan son tarihler uyumsuzluk nedeniyle cezalara yol açabilir. Konica Minolta, dijital çözümleriyle müşterilerinin sözleşme yönetimi süreçlerini yeni bir çağa taşımalarına yardımcı oluyor. Dijital sözleşme yönetimi çözümleri, kuruluşların tüm kurumsal sözleşme belgelerini daha basit bir şekilde yönetmelerine ve iş akışı verimliliğini artırmalarına yardımcı oluyor.

Muhtemelen iş dünyası için sözleşmeden daha temel bir şey yoktur. Finans bir kuruluşun can damarıysa, sözleşmeler de her şeyi bir arada tutan güven ve anlayışın bağlayıcı dokusudur. Yine de birçok şirkette sözleşmeler, modası geçmiş kağıt tabanlı süreçlere bağlı kaldığı sürece esnek olmayan bir problem noktası teşkil etmektedir. Bu da şu sonuçları doğurur: 

  • Kağıt tabanlı süreçler, önemli miktarda yer kaplayan fiziksel bir arşiv gerektirir, emek yoğundur ve zaman ve kaynak gerektirir  
  • Belge aramaları zaman alıcıdır 
  • Zamanında ve konuyla ilgili bir genel bakış sağlamak mümkün değildir  
  • Kritik son tarihler veya sözleşme dönemleri kolayca gözden kaçabilir  
  • Son iptal tarihleri kaçırıldığında istenmeyen sözleşme uzatmaları ortaya çıkabilir, bu da gereksiz maliyetlere ve ilave esnekliğe yol açar 
  • Yanlış kullanım, uyumsuzluk cezalarına, fırsat kayıplarına ve potansiyel olarak maliyetli yasal denetimlere yol açabilir

Dijital sözleşme yönetimi ile zorlukları çözün 

Sözleşmelerin basılı kopyalarını yöneten herkesin size söyleyeceği gibi, bu yoğun emek gerektirir. Manuel işlemenin tüm zorlukları dijital sözleşme yönetimi ile ortadan kalkar. Sözleşmelerin dijitalleştirilmesi, kağıtları süreçten çıkarır ve sözleşmeleri tek bir merkezi veritabanına koyarak depolama ve geri çağırmayı basitleştirir.  

Yine de her işletme farklıdır ve uygun bir çözüm seçme ve uygulama sürecinin dikkatle ele alınması gerekir. Konica Minolta, her şirketin iş ortamını ve çalışma süreçlerini dikkate alan dijital sözleşme yönetimine yönelik müşteri merkezli bir yaklaşım benimsemektedir. Bireysel olarak uyarlanmış sözleşme yönetimi çözümleri müşterinin ihtiyaçlarına göre tasarlanır.  

Konica Minolta'nın dijital sözleşme yönetimi ile her belge taranır ve otomatik olarak indekslenir, personel, taraflar ve imza sahipleri bilgilendirilir. Tüm sözleşmeler tek bir veritabanında saklanır, böylece her şey tek bir yerde olur. Herkes ne olup bittiğini bilir. Bu sözleşme yönetiminin faydaları arasında daha az insan hatası, sürüm kontrolü ve daha hızlı onaylar yer alır. Bir sözleşmenin tüm içeriğinin metin aramasından sözleşme koşullarının, sözleşme değerinin ve parametrelerin analizine kadar ihtiyacınız olan tüm bilgilere tek bir düğmeye dokunarak ulaşabilirsiniz.
 

Sözleşme yönetimi: Sözleşmeler üzerinde yeniden kontrol sahibi olun

Sözleşmeler, müşteriler, tedarikçiler ve ortaklardan çalışanlara kadar iş dünyasındaki hemen hemen her ilişkinin temelini oluşturur. Güven ve anlayışın temelini oluştururlar. Ancak, sözleşme yönetimi dijitalleşme süreçlerinde genellikle göz ardı edilmekte, işletmeler karanlıkta bırakılmakta ve manuel süreçlerin doğasında bulunan risklere maruz kalmaktadır. Sözleşmelerin geleneksel, kağıt tabanlı şekilde yönetilmesi kolay değildir. Arşivleme ofis alanını kaplar, veri girişi ve aramalar zaman alıcıdır ve kaçırılan son tarihler uyumsuzluk nedeniyle cezalara yol açabilir.


Faydalar şirketinizin geneline yayılır 

Sözleşme yönetimine yönelik Konica Minolta çözümleriyle, özgürleşmenize ve belgeler ile sözleşmeler üzerindeki kontrolü yeniden kazanmanıza yardımcı oluyoruz. Bu sadece süreçleri hızlandırmaya, paradan tasarruf etmeye ve çalışanları rahatlatmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer şirket paydaşlarıyla ilişkileri geliştirmeye de yardımcı olur. Sistem, elektronik imzalar (DocuSign gibi) kullanarak sözleşme taleplerinden yazma ve yürütme iş akışlarına kadar sözleşme yönetiminin tüm aşamalarını standartlaştırır ve otomatikleştirir.  

Yasal veya denetim maliyetleri riskini azaltır ve finansal kontrole yardımcı olur. Sistem, son tarihlerin, onayların, değişikliklerin veya iptallerin işaretlendiği bildirimler gönderir ve yönetim ekipleriniz tüm sözleşme avantajlarından en iyi şekilde yararlanabilir.  

Yetkilendirme ve kişisel erişim hakları yoluyla uyumluluğu ve veri korumasını destekler - geleneksel kağıt arşivinin çok ötesinde bir güvenlik seviyesi.

Dijital Sözleşme Yönetiminin Faydaları

Mevzuata tam uyumluluk
Her sözleşmeyle ilgili tüm belgelerin kaydını tutar (e-postalar, protokoller ve diğer KPI'lar gibi) 
Sürüm kontrolü
Hızlı arama ve sözleşme avantajlarının optimum kullanımı sayesinde maliyet tasarrufu
Merkezi sözleşme yönetimi sayesinde daha fazla şeffaflı
Revizyona karşı güvenli arşivleme ve onay süreçleri ile maksimum veri koruması
Otomatik hatırlatıcılar sayesinde son teslim tarihlerini kaçırmak yok
Mevcut CRM/ERP sistemlerine mükemmel entegrasyon

Sözleşmelere daha akıllı bir yaklaşım getirmenin zamanı geldi

Sözleşme Yönetimi, hem operasyonel hem de yasal kaygıları kapsayan ve müşterilerden satıcılara, ortaklara, çalışanlara ve tedarikçilere kadar her temel ilişkinin temelini oluşturan temel bir iş işlevidir. Yine de pek çok işletme için hayati önem taşıyan Sözleşme Yönetimi organizasyonel görevi manuel, kağıt tabanlı, oldukça emek yoğun ve verimsiz bir görev olarak kalmaya devam etmektedir.

ŞİMDİ İNDİRİN

Dijital Sözleşme Yönetimi çözümlerimizin işletmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin

Her kuruluşun benzersiz olduğunu biliyoruz, bu nedenle her etkileşim bir konuşma ile başlar. Dinlemeye hazırız, bu yüzden bugün bizimle iletişime geçin.