Güvenli sağlık

Akıllı IP video sistemleri sağlık hizmeti tesislerinde karşılaşılan zorlukları çözer

Akıllı Video


Hastane gibi sağlık hizmeti tesisleri ve pratisyen hekim ameliyat konumları, güvenlik yöneticileri için önemli zorluklar oluşturur. Genelde, yaşam kurtarıcı tedaviler gibi hızlı gerçekleştirilmesi gereken çok farklı aktiviteler burada yapılır ve hastaların, personelin ve mülklerin her zaman korunması sağlanır. Akıllı güvenlik kamerası çözümleri sayesinde çalışanlarınız, yerleşkeleriniz ve etraftaki alanlar için daha iyi güvenlik elde edilir. Seçenekler neler? Akıllı güvenlik kamerası sistemi, kablosuz güvenlik kamerası sistemleri, hareket algılama kameraları ve daha fazlası; Konica Minolta ve MOBOTIX ile olanaklar sonsuz!

Konica Minolta ve MOBOTIX arasındaki işbirliği, video görüntülerini otomatik olarak analiz eden, yalnızca önceden tanımlı bir uyarı gerçekleştiğinde görüntüleri kaydeden akıllı güvenlik kamerası çözümleri sağlar. İzleme yetenekleri, basit hareket ve ses analizinden, kamera suistimalini saptama, kişi sayımı ve sanal çit gibi daha karmaşık görevlere kadar değişebilir. BT video sistemleri, veri akışlarından video kaydını ve spesifik verileri de filtreleyebilir, ardından bu materyalleri entegre ederek daha iyi hasta bakımı yapılmasını sağlayabilir, kritik araçların güvenliğini optimize edebilir ve acil servis süreçlerini analiz edebilir ve daha fazlasını yapabilir.

Konica Minolta ve MOBOTIX

Konica Minolta ve MOBOTIX

MOBOTIX akıllı video sistemleri

Merkezi olmayan mimarileriyle MOBOTIX akıllı güvenlik kamerası sistemlerinin, tesislerin ve yerleşkelerin güvenli olmasını sağlamada özellikle etkili bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır. Geleneksel güvenlik kameralarının yanında MOBOTIX, geceleri odadan ayrılan ya da yataktan kalkan kişiler gibi, çok farklı hareket türlerini, ışıkların ne sıklıkta açıldığını algılayabilen, ısıyı ve oda sıcaklığını kumanda edebilen ve daha fazlasını yapan akıllı sensörler kullanır. Biyomedikal sensörler ve cihazlardan bilgiler de yakalanabilir ve gerçek zamanlı olarak görüntülenerek bakım sağlayıcılar güncel tutulur.

Donanım
hardware icon
Sağlık Hizmetinde yeni perspektifler

c26 Indoor 360°, iç mekanlarda tavanlara takılmaya yönelik olarak MOBOTIX'in şimdiye kadar geliştirdiği en küçük ve en hafif hemisferik tam video sistemidir. Yaklaşık 200 gram ağırlığında olan cihazın çapı yalnızca 12 santimetredir. c26'nın hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilir ve ışığa duyarlı &MP gündüz veya gece sensörü ve MxAnalytics davranış analizi aracı gibi özelliklere sahiptir.

Yazılım
software icon
Konica Minolta Yazılım Ürünleri

Konica Minolta yazılım ürünlerinin operasyonlarınızı nasıl iyileştirebileceğiyle ilgili sayısız farklı yöntemi keşfedin. Konica Minolta, şirketinizin sorunlarını çözer, farklı çalışma stillerine uyar ve sektörünüzün ihtiyaçlarını karşılayan yazılım çözümleri sunar. Konica Minolta gereksinimlerinizi her zaman önceliklendirerek en talepkar küresel organizasyonların dahi yazılım gereksinimlerini karşılar. Sistemi kullanarak, baskısı alınan veya kopyalanan çıktı maliyetlerini kontrol altında tutabilir, gelişmiş güvenlik önlemleri oluşturarak hassas belgelerin yetkisiz kişilerin eline geçmesini önleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Hizmetler
service icon
Her Zaman Hizmetinizde

Deneyimli ve bilgili uzman personelimiz sorularınız varsa yanıtlar ve ürününüzü nasıl kullanacağınızı size gösterir. Hizmetlerimiz, sizin ve şirketinizin çözümlerden tam olarak yararlanmanız için tasarlanmış bir destek sistemi içerisinde size avantajlar sağlar. Danışmanlığınızı bir araya getirecek optimize edilmiş baskı hizmetleri; donanım ve yazılım uygulaması; belge harcamalarınızı düşürecek iş akışı yönetimi; ve işletmenizi güvende tutacak akıllı güvenlik hizmetleri gibi farklı hizmetler sunuyoruz.

Güvenli sağlık

Güvenli sağlık

Temel Özellikler

Konica Minolta ve MOBOTIX tarafından sunulan akıllı güvenlik kamerası sistemleri, çalışanlarınızı, hastalarınızı ve maddi varlıklarınızı korumak için en son teknolojiye sahip gözetimi sürekli sağlar. MOBOTIX, bağımsız akıllı IP video sistemlerinin öncüsüdür ve merkezi bilgisayar ya da yazılım gerektirmeyen ilk IP kameraları üretmiştir. Merkezi olmayan bu kamera içi zeka, otomatik video kaydı yapan, uygun maliyetli güvenlik sistemleri oluşturmanızı sağlar.


Erişim denetimi de hayati derecede önemlidir. Kameraları tesis girişinin yanına takarak yerleşkenize girip çıkanları denetleyebilirsiniz. "Yasak bölge ikaz seçeneği" gibi özelliklerin son derece yararlı olduğu kanıtlanmıştır. İki yönlü ses, aydınlatma kontrolü, alarm ve bildirimler gibi akıllı önlemler yüksek düzeyde etkili bir caydırıcılık sağlar. Sensör girişleri bulunan uygulamalar, mülk koruması için ideal şekilde anında uzaktan alan farkındalığı sağlar, kişi sayma ve hareket izleme gibi önlemleri kullanarak davranış analizleri yapabilir. MOBOTIX termografisi yangınları veya aşırı ısınmış cihazları erken saptayıp otomatik olarak alarm verebilir.


6 megapiksel ay ışığı teknolojisi sayesinde MOBOTIX kameraları, ay ışığı gibi loş koşullarda hızlı hareket eden nesneleri yakalayabilir. 360° hemisferik kamera teknolojisi kör nokta olmadan ve sanal yakınlaştırma/uzaklaştırma ile bütün bir odayı güvenli hale getirmenizi sağlar. MOBOTIX güvenlik kamerası sistemi, yanlış alarmların önlenmesi için en aşırı koşullarda dahi hareketi algılayabilen teknolojiye sahiptir ve MxActivity sensörü yanlış alarmları %90'a kadar azaltır.


MOBOTIX bunun ötesinde, aşağıdaki gibi çok sayıda başka avantaj da sunar: 

  • Etkin, optimize edilmiş MxPEG güvenlik video kodeki 
  • Fiberglasla güçlendirilmiş muhafazaya sahip olması ve hareketli parçalar olmaması nedeniyle bakım gerektirmez 
  • Yeşil IP video – MOBOTIX düşük güç tasarımı enerji tasarrufu sağlar
Otomatik olay saptama

Otomatik olay saptama

Alarm mesajları

Alarm mesajları

Video analizi

Video analizi

Doğrudan Ağa Bağlı Depolama (Nas)

Doğrudan Ağa Bağlı Depolama (Nas)

Uzaktan işlev

Uzaktan işlev

VoIP mesajlaşma ile iki yönlü ses

VoIP mesajlaşma ile iki yönlü ses

Telefon bağlantısı

Telefon bağlantısı

Bize ulaşın

Bize ulaşın

Bize Ulaşın

Güvenliğiniz bizi ilgilendiriyor. Konica Minolta ve MOBOTIX tarafından sunulan akıllı güvenlik kamerası sistemi yeniliklerinin getirdiği çok sayıda fırsatı keşfedin. Bize ulaşın ve otomatik olay saptama, alarm mesajları, video analizi ve VoIP mesajlaşma ile iki yönlü ses gibi yenilikçi çözümlerin, insanları ve tesisleri güvenli durumda tutmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.